Diskuse

Dva „videostřípky“ z únorového jednání zastupitelstva Prahy 3

Vložit nový příspěvek

Parukářka

15.2.2008 21:41 vložil Michal V.

Každý problém má svou histori, já vcelku dobře znám probematiku sporu provozovatelů Parukářky s radnicí.Ten bude, doufám, řešit v budoucnu snad nezávislý soud.
Chápu, že pro radnici je to dlouhodobé trauma a že tato instituce nechápe, jak je možné, že se někdo postavil jejímu nátlaku (dvě rozsáhlé petice občanů, takové ještě Praha 3 asi doposud nezažila....).
Nicméně jsem zaražen "neznalostí" p. Kuciána, který asi asi netuší nic o rizicích hypotetického občana, který by procházel přes Vrch sv. Kříže, kdyby na svém místě nestála (mnohými občany )oblíbená hospůdka. Nabízí se otázka :
Kolik lidí bylo okradeno, přepadeno... v okolí tohoto "ghetta" (nevím, jak mám chápat význam tohoto slova v podání p. Kuciána )v době jeho provozu (tohoto "ghetta")?
Pokud chtěl posluchače o nebzpečí průchodu přesvědčit obratnými řečnickými frázemi (srovnáváním chování lineárních a exponenciálních funkcí) , pak snad každý středoškolák pochopil, že použil v záchvatu spravedlivého rozhořčení pojem geometrická řada naprosto chybně.
Myšlenka: není náhodou třeba Havlíčkovo náměstí nebo prostor před stadionem Viktorky v noci z hlediska kriminality problematičtější?
Provoz Parukářky se údajně ve večerních hodinách vyznačuje zvýšenou hlučností. Jistě, v porovnání s knihovnou či podobným zařízením by tak šetření dopadlo.A co porovnat Parukářku s jinými, srovnatelnými, objekty ?
Promiňte, prosím, že tyto mé myšlenky jsou poněkud neuspořádané. Ale mám prostě vztek.Reagovat  Reagovat s citací


Re: Parukářka

16.2.2008 20:51 vložil JuergenIch stimme Michal zu ich frage mich nur warum die verwaltung Pha3 so ein intertesse hat Parukařka zu liquidieren stinkt irgendwie nach faulen geschaeften macht da vielleicht einer oder eine ein geschaeft nebenher?
Reagovat  Reagovat s citací


Re: Parukářka

3.3.2008 15:58 vložil Bronislav Poul

Parukářka se naopak výborně hodí k pořádaní akcí spojených s hlukem protože je od ostatní zástavby oddělena parkem. Nevím jak to bude po dostavení "Central Parku" ale jisté je že hospůdka nikomu nemůže vadit a veřejné záchodky k ní přináležijící jsou v podstatě jedninými veřejnými záchodky na Praze 3 :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama