Diskuse

Hádka kvůli ceně bytů

Vložit nový příspěvek

dům za 50mil

12.1.2009 12:34 vložil Jary

zdravím vás, chápete někdo proč Praha 3 koupila obytný dum č. p. 1755, Vinohradská 116 za 50 milionu? V privatizaci nasadili tak \\\"luxusní\\\" ceny a z fleku koupí tohle za takovou dardu? J.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: dům za 50mil

15.1.2009 13:48 vložil oldřich

A na co? Asi na odbočku radnice pro věci zbytečné. Pověřen radní Mgr.Šmíd, učitel (vysokoškolský) k pohledání! Komu patřil?


Reagovat  Reagovat s citací


privatizovat by se melo za 1000 kc za byt

9.1.2009 15:37 vložil xax

jak jiste vsichni vime, smyslem sametove revoluce byl tez transfer majetku do soukromych rukou. Lide nemeli penize na nakup podniku, tak se prislo s kuponovou privatizaci a knizkou za 1000 kc, za ktere se ziskavaly podily ve firmach. Je vcelku spravne, ze lide vyvlastneni komunistickym rezimem dostali moznost ziskat tak cast statniho majetku na jehoz tvorbe se podileli. Otazkou je proc se obdobnym zpusobem se nepostupovalo u vsech obecnich bytu. Co branilo je zdarma prevest na najemniky. Zejmena pravice, ktere se honosi recma o podpore soukromeho majetku by mela byt pro. Misto toho se najednou operuje s trhem, spekulativni ceny jsou podkladem pro rozhodovani o vysi najmu a cenach za ktere se privatizuji byty. Pritom je to prave ten nesmyslny trh plny spekulaci a nicim nekrytych levnych uverovych penezich, ktery dovedl svet do soucasne krize. Najmy se zvedaji do nesmyslnych neprimerenych castek, ktere minimalne o 100% prevysuji naklady na bydleni. Nazval bych to nemravnym odiranim najemniku!


Reagovat  Reagovat s citací


Slezská je normální cena

8.1.2009 14:38 vložil Bořivoj

No nechápu, proč se to pořád řeší, parta důchodců nemá co na práci , tak se hádají. Přitom posudky neměly nic společného s radnicí a všechny jsou oddůvodněné a sedí. Je jasné že se -holobyty- nebudou prodávat za 30 tis. jak si zde vážení naivně myslí. Proto nechápu, proč se to stále řeší. Je hezké že někdo udělal tyhle stránky proti ODS, stejně tak se dělají i proti paroubkovcům, spartě, radaru, komunistům atd., nicméně vše má své meze a než se začne plácat, chce to srovnat si důkazy, tj. nejspíš vše co k tomu říci. Není už o čem diskutovat.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Slezská je normální cena

8.1.2009 19:30 vložil Marky

Mýlíte se, posudky s radnicí společné mají mnoho. Radnice byla jejich zadavatelem. A to že "sedí" je jen Vaše domněnka. Četl jste dotyčné posudky a byl jste se v reálu podívat na předmětné nemovitosti (resp. bytové jednotky)? Pak by Vám výsledné ceny už příliš neseděly. A to Vám potvrdí jakýkoliv realitní makléř, který se zabývá prodejem bytů ve zmíněných lokalitách.
A co se týče "těhlech stránek proti ODS"... Narozdíl od Vás jsem ráda, že existují. A to ačkoliv jsem dlouhodobou voličkou ODS. Na současné vedení radnice MČP3 se totiž nedívám s nekritickým obdivem, ale zajímá mě jejich práce, když už jsem tam dotyčné osoby volila. A ta práce je v některých případech bohužel velice tristní. Například co se týká již zmíněné privatizace. Takže názory opozice a možnost vyjádředí občanů k rozličným problémům mi přijde přínosné. Zvlášť, když to není možné na oficiálních stránkách MČP3 (mimochodem v dnešní době další tristní záležitost).


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Slezská je normální cena

12.1.2009 08:05 vložil Bořivoj

Ano byl jsem se podívat, ještě před tím, než byt byl vůbec odkoupen, tudíž vím, že tam nebylo vůbec nic (zas narozdíl od Vás)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Slezská je normální cena

8.1.2009 21:46 vložil BOB

Pokud se nepletu, maji zde moznost publikovat sve nazory vsichni zastupitele... i ti, kteri byli zvoleni za ODS. To ze se k tomu nemaji je jen jejich problem a v zasade jen poukazuje na jejich nezajem o volice.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Slezská je normální cena

9.1.2009 11:15 vložil Jirka

Ale radní za ODS přeci mají své Radniční noviny. V těch je Praha 3 pod vedením ODS krásná a čistá ;-)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Slezská je normální cena

9.1.2009 11:19 vložil Jirka

Bořivoji, když radnice odmítne posudky zveřejnit, tak tam asi něco nesedí. Jiný důvod mě nenapadá.
Jinak chtít za králikárny na Jarově dvakrát tolik co za kvalitní byt ve Slezské je opravdu drzost.
Chápu, že skalní fanoušek fotbalového klubu bude svým klukům fandit i kdyby připlouvali kapříci jak při tahu lososů a všude se o tom psalo. Ale tady nejde o zábavu, ale o politiku. Tihle lidé rozhodují o našich životech. Jsem tedy volič, nikoli člen fan klubu.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Slezská je normální cena

9.1.2009 15:48 vložil xax

i byty ve Slezske za 11000 kc/m2 jsou prerazene. Opakuji, ze veskere byty mely spravne byti prevedeny zdarma najemnikum. neni preci normalni lidi ve 48 vyvlastnit, v menovych reformach je pripravit o veskere penize, pak je nechat platit najmy a splacet najemni byty, nechat je investovat opravy a udrzbu krom najemneho z jejich dodatecnych prostredku a pak jim milostive nabidnout za miliony byty k prodeji, pokud vubec. Prevod zdarma mel probehnout jeste pred kuponovou privatizaci, kdy doslo k daleko vetsimu transferu statniho majetku do privatnich rukou za symbolicke castky bez konkretniho vstahu daneho dika k privatizovane firme. Je nutne si uvedomit, ze najemnici meli a maji smlouvy na dobu neurcitou, tedy po socialisticku urcitou obdobu vlastnickeho prava. Jak znamo za socialismu se soukrome vlastnictvi netrpelo.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Slezská je normální cena

9.1.2009 19:56 vložil Josef

Milý Bořivoji, tyto stránky nevznikly proti ODS, to jen ODS vládne v Praze více jak 15 let. Zkuste se projít po Václaváku, kolem Muzea, také Karlovo náměstí je zajímavé. V Praze 3 vládne strana složená z bývalých veksláků a předrevolučních komunistických vlezdoprde... Dnes to jsou ale vážení občané privatizéři, páteř nové české pseudokapitalistické společnosti. Podle některých nezávislých zdrojů patří Václav Klaus ke kádrům KGB, jeho poradci byli členy STB atd. Tím jsem chtěl jen naznačit, že hloupí Češi plácali po revoluci chlapcům z Prognostického ústavu, který byl založen právě na objednávku STB. Ale Vy, pane Bořivoji, zřejmě svůj čas trávíte jinak, než pátráním po pravé tváři jediné PRAVÉ strany v Čechách. A děláte dobře, třeba Vám dají nějaký ten kšeftík. A pane Bořivoji, nejsem Paroubkovec, Čunkovec ani Bursíkovec. Jsem občan, který měl v minulosti možnost poznat opravdovou demokracii.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Slezská je normální cena

12.1.2009 08:07 vložil Bořivoj

Jen jsem zapomněl dodat, že také nejsem volič ODS, proto mám na všechny stejné měřítko a ke každé špatnosti či dobrosti napíšu svůj objektivní názor.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Slezská je normální cena

12.1.2009 14:34 vložil janůfa

Bořivoji uvědom si, že prvním knížetem z rodu Přemyslovců byl Bořivoj! A tak se taky chovej! To nejsou stránky proti ODS, ale bohužel se v nich odrážejí vážné výhrady k práci ve veřejné správě na Praze 3. Což skutečně nemá ODS schopné, slušné a nenažrané své členy či zastupitele? proč musí být obsazení radnice takovými lidmi, co tam jsou tak triskní. Všude plácají, že vzdělání a školství je vlajkovou lodí Prahy 3, ale hovno! Jak komise pro školství, tak tajemník komise - vedoucí odboru školství Mgr.Hrabě je blb! Kolik škol už jako místoředitel proběhl? Prostě na Praze 3 jsou zastupitelé za ODS vskutku pablbové! A radní za ODS odstupte! Vaše arogance, neschopnost, mafiánské praktiky už nikoho nepřesvědčí! Do voleb nejste ani schopni splnit vaše heslo- privatizace bytového fondu! Zatím za 27 tis./metr čtverečný! Na to se vám lidé vys......! Zlodějna ale kvete- kdo z vás zastupitelů ještě nebydlí v privatizovaném doma bytě?


Reagovat  Reagovat s citací


Privatizace v roce 2010? To už nebude ODS u vesla

7.1.2009 15:59 vložil honza

Ten mluvčí sotona spadl z višně! Než si zařadí radnice byty určené k privatizaci (musí "být tzv. čisté" -nový výraz žižkovské mafie) tak si určila rok 2010! Znamená to, že už nebude u vesla a celý její volební a povolební propagandistický žvást o privatizaci se neuskuteční! To tedy máme zastupitelstvo z modré ODS! Líné, neschopné, nevzdělané a složené z mafiánů pražské galerky!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Privatizace v roce 2010? To už nebude ODS u vesla

9.1.2009 18:41 vložil Mad

Prave proto se snazi toho Radnice co nejvice prodat a naplanovat ted. Mezitim prodaji SKM z 66% soukrome firme do ktere nasypou dalsi penize, protoze je treba podporit takove firmy a az po v roce 2010 skoci tak sprava zbytkoveho majetku bude u domu ve kterych zprivatizuji byty provadet facility management ne?
No a to uz nepotrebujou bejt u vesla kdyz uz jim to posype prachy z tyhle stranky.... :-) jednoducha matika.


Reagovat  Reagovat s citací


Autorka na něco zapomněla.

7.1.2009 12:11 vložil Jirka

Že ve Slezské ulici bydlí místostarosta Lochman, který privatizuje již druhý obecní byt za vcelku příznivou cenu. Asi by měl redakci Mladé fronty někdo na tento nedostatek upozornit.....
Na iDnes jsem to nenašel, je to v tištěné verzi?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Autorka na něco zapomněla.

8.1.2009 19:32 vložil Marky

http://bydleni.idnes.cz/hadka-kvuli-cene-bytu-vinohrady-o-sto-procent-levnejsi-nez-zizkov-1ca-/reality_bdp.asp?c=A090106_171911_reality_bdp_web


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama