Informace nepodáváme: Zn. Vaše politické strany

Informace nepodáváme: Zn. Vaše politické strany

Po osobní návštěvě schůze zastupitelstva jsem se chtěl podrobněji informovat o postojích politických stran zastoupených v Radě a v Zastupitelstvu Prahy 3. Jak se staví k projednávanému rozpočtu na rok 2008? Prohlédl jsem tedy jejich webové stránky a užasl. Aktuální informace až na jednu výjimku žádné. Někteří mě zvou dokonce na volební kampaň v roce 2006. Asi se probudí zase 14 dní před příštími volbami.

Vzpomínáte si ještě na volební programy, barevné letáky, naháněče v ulicích a kandidáty stran na pódiích? Jak to bylo před posledními volbami? A jak je to s postoji stran dnes? Proč tento týden ODS odhlasovala 1 200 000 korun na nové auto pro starostku a 11 milionů na rekonstrukci jediné místnosti na radnici? Proč KSČM souhlasí s maximálním možným zdražením nájemného? Jak to, že ČSSD na radnici čile spolupracuje s ODS?  Mluvili o tom před volbami? Bylo to v jejich programech? Doufal jsem, že se vysvětlení dopátrám na webových stránkách jednotlivých stran, ale to jsem se přepočítal. Pro porovnání doporučuji navštívit weby našich politických stran. Odkaz na jejich weby je nahoře nad naším logem. Pokud si chcete tuto "Tour de misery " ušetřit můžeme se na ně podívat tady a teď společně.

Podle abecedy je první na řadě ČSSD P3. Toto je stránka Novinky. O Praze 3 ani slovo. Kromě seznamu členů výboru jsem nenalezl jedinou informaci se vztahem k Praze 3. Nejsou zde ani jména zastupitelů za ČSSD na Praze 3.


Další je KDU ČSL. Klidná síla je snad až moc v klidu. Zve nás na volby 2006 a to na stránce graficky nepřehledné a zbytečně složité. Toto je odkaz Informace z obvodu. Není zde ani slovo o názorech a stanoviscích k aktuálním problémům. Nejsou zde ani jména zastupitelů na Praze 3.KSČM mají celkem přehlednou webovou prezentaci, ale s aktualizací si problém nedělají. Odkaz jako Aktuality, nebo Informace na stránce chybí. Nejsou zde ani jména zastupitelů za KSČM na Praze 3 a ani jejich emaily..ODS P3 zdá se také nemá čas na nás voliče a s aktualizacemi nespěchá. Informace k projednávanému rozpočtu zde jsou, ale na rok 2007, nikoliv 2008. Stránky jsou poměrně jednoduché a pro návštěvníka je snadné se orientovat. Bohužel tvůrci zcela rezignovali na estetiku.


Strana SNK ED má na stránce Aktuality poslední článek o schůzi zastupitelstva v červnu 2007 a pak již jen články o volební kampani. Celková orientace návštěvníka na stránce je poměrně jednoduchá a prezentace působí přehledně.


Jediná výjimka mezi politickými stranami je prezentace Strany zelených. Tady je přímo na titulní straně článek o projednávání rozpočtu a postojích zastupitelů za SZ. Jsou zde i odkazy na dokumenty ze schůzí Výboru pro územní rozvoj, které je jinak obtížné nalézt jinde. Úvodní stránka je dokonce aktuálnější než stránka Aktuality. Celkově přehledná a pro uživatele příjemně členěná prezentace.


A jako perlička nakonec je prezentace jediného zastupitele, který je zároveň poslancem za ODS v Parlamentu ČR pana Ing. Daniela Reisiegela . Jeho webové stránky jsou součástí stránek ODS Praha 3, ale žádnou aktualitu, nebo názor napsaný v roce 2007 jsem nenašel.  Že by se v parlamentu nic nedělo?


Shrnutí je tristní. Bohužel platí, že voliči se kandidátům politických stran hodí jen, když je potřeba být zvolen. Pak nastává dlouhé  čtyřleté období zapomenutí. Dozvědět se, jak Vámi zvolení zastupitelé pracují,  jaké návrhy předkládají v zastupitelstvu, co si myslí a jak hlasují je nemožné. Ptejme se jich tedy my voliči. Probuďme je, pišme jim, žádejme je o jejich stanoviska, ať víme jak příště volit.
reklama