Diskuse

Reakce na příspěvek

povolební vyjednávání

4.1.2015 20:05 vložil Ondřej Rut

Když se ještě vracíme k povolebním vyjednáváním, tak bych to rád upřesnil. Závěrečná nabídka od ŽnS směrem k TOP09 byla písemná, a to záměrně, aby nemohla být nijak dezinterpretována. Zněla doslova a přesně takto:

"V zájmu stabilního řešení povolebního uspořádání a rozvoje městské části Praha 3 dnes klub zastupitelů vítězné strany Žižkov (nejen) sobě zastavil vyjednávání s ČSSD a ODS a učinil vstřícnou nabídku klubu zastupitelům TOP09 k uzavření dvojkoalice.

Klub ŽNS se shodl, na základě porovnání programových dokumentů stran, s kterými jednáme o programových průnicích a povolebním uspořádání, že partnerem, který je nám programově nejblíže, je jednoznačně TOP09.

Navrhujeme proto rovnoměrné zastoupení stran koalice TOP 09 a ŽNS v osmičlenné radě městské části (4 pozice členů rady pro každou ze stran dvojkoalice) včetně nominace Ondřeje Ruta na starostu MČ. Jsme zároveň otevřeni dalším variantám povolebního uspořádání v navrhované koalici, kdy ŽNS bude mít většinu v radě."

Myslím, že kdyby paní starostka a TOP09 chtěli o dvojkoalici, kterou ŽnS od samého začátku preferovalo, jednat, učinili by tak a nehupsli by narychlo během týdne jednání do koalice s ODS. Nebylo kam spěchat, povolební rozhovory se vedly v řadě měst o dost déle. Bohužel k tomu již nebyla vůle. Z toho, že paní starostka opakuje, že je ŽnS nečitelný slepenec, cítím omlouvání jejích kroků. Téměř všechny z našich zvolených zastupitelů paní starostka již osobně zná, nejsou žádnými nováčky. V těchto i minulých volbách jsme kandidovali jako koalice Strany zelených, KDU-ČSL a nezávislých kandidátů, loni jsme díky dobré spolupráci v předchozím období přibrali pod svá křídla ještě STAN, který zastupuje ex-starosta Tomáš Mikeska (paní starostka ho také dobře zná). Piráti a ANO vyjádřili naší koalici podporu zvenčí, nejsou její součástí a nemají na rozhodování ŽnS zásadní vliv. Že dvojkoalice nevznikla je myslím dáno velmi tím, že paní starostka chtěla zůstat starostkou a chyba ŽnS byla v tom, že jsme se toho včas nedovtípili. Btw, Post starostky jsme TOP09 nabídli také, i když jen nepřímo - myslím, že je to vidět výše mezi řádky :)

Jsem rád, že nyní nová koalice převzala projekty které jsem na radnici připravil (Komenského, Kostnické nám., nástupy na Vítkov, nové občerstvení na Parukářce atp.) Budu se těšit na realizaci.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama