Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Re: povolební vyjednávání

5.1.2015 17:26 vložil sunegha

Možná se shodnem, že základem demokracie je diskuze. Ta se dle mého soudu po volbách nevedla, protože stávající vládnoucí duhová koalice byla velmi pravděpdobně předem upečena a tudíž se s ŽnS po volbách vážnější diskuze o dalším směřování Prahy 3 nevedla.
Démonizace Matěje Stropnického a také démonizace Ondřeje Ruta personifikuje problém, který dle mého soudu problémem obecným a stále platným. Já ten problém v Praze 3 vnímám, bohužel opět a především jako jako problém systematické privatizace veřejných peněz. Schválně - kolik podnikatelských subjektů nyní obdrží veřejné peníze. Pokolikáté a za jakých podmínek ?
To ostatně uvídíme z návrhu rozpočtu radnice na tento rok a také např. ze způsobu přidělování grantů....
Zastupitelů zvolených za ŽnS je 11 a o návrzích se hlasuje - takže Vaše úvaha, že se budeme chovat jak burani mi připadá poněkud unáhlená. Já v diskuzi zpravidla argumentuji fakty a předkládám odůvodněné návrhy. Chci přijmou řešení právně na základě diskuze. Nikoliv pouze povnitřním koaličním jednání. Je to naopak názor prazentovaný dřívejšími čelnými představiteli ODS, pány inf. Klausem a MUDr. Mackem, který zjednodušeně přezentováno říká voličům - když jste si nás zvolili, tak buďte do dalších voleb zticha. S tímto názorem jsem nikdy nesouhlasil a nesouhlasím. V tom se asi shodnem. Další názory Vám neberu.
A pokud jde o budovu ŽnS ? V různých, zpravidla právních souvislostech, se nákladovému nádraží profesně věnuji asi tak deset let a tuhle budovu s tam umístěným technologickým zařízením osobně znám a pokládám ji za předválečný klenot české průmyslové architetury, který sice zbourán být může, ale jedině za cenu, že na jeho místě bude vybudováno něco hodnotnějšího. Tím hodnotnějším rozhodně není čtyřproudá silnice nebo jiná komunikace. Když nic hodnotnějšího navrženo a hlavně postaveno nebude, budova by měla zůstat stát a nově sloužit.
Po bolševicku lze rozhodovat a bourat snadno, podívejte se jak to v centrální části Žižkova dodnes vypadá.

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL zvolený na kandidátce ŽnS.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama