Diskuse

Po volbách nás nikdo neoslovil

Vložit nový příspěvek

Re: Radnicni noviny

4.1.2015 19:35 vložil Jirka Ptáček

Dobrý den, poslední vydání byly oproštěny nejen od opozičních, ale i koaličních názorů. Z článků vymizely veškeré citace politiků. Po volbách přestala fungovat původní Redakční rada RN a ta nově jmenovaná se poprvé sešla 15.12. Tedy v mezidobí, kdy ještě nebyla sestavena žádná koalice a i následně, kdy se jednalo o novém statutu redakčních novin, byly tyto rubriky dočasně vypuštěny a noviny odpolitizovány.
Do budoucna by měla být věnována názorům politiků celá strana. Svůj jasně stanovený prostor by měly mít všechny politické strany. Samozřejmě i ty opoziční.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Radnicni noviny

5.1.2015 10:53 vložil sunegha

S ohledem na politický vývoj v Praze 3, jsem očekával jiný obsah RN.
Poslední vydání mne nenadchlo, ale ani nepohoršilo. Vydání za špatné nepokládám.
Problém nastane, pokud se uskuteční záměr, že každá politická strana zvolená ve voblách bude mít v RN stejný prostor. To by mohlo mimo jiné znamenat, že komunisté (2 zastupitelé) budou mít právo na stejně velký příspěvek jako ŽnS (11 zastupitelů). Nebo že koalice ( oficiálně čtyři subjetky) bude mít vždy větší počet příspěvků než opozice ( oficiálně tři subjekty) Ne na každého zastupitele se tak vždy dostane. Počet hlasů voličů nerozhoduje, rozhoduje koaliční smlouva.
Nebo že by redakční rada dala na slova paní starostky a dala ŽnS čtyřikráte více prostoru než ODS, protože ŽnS jsou přece čtyři subjekty působící na radnici a ODS jen jeden ?
Nebo počítáme, jak se nám to hodí ?

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL, zvolený na kandidátce ŽnS.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Radnicni noviny

7.1.2015 16:00 vložil sunegha

... a je to tady


.http://www.praha3.cz/public/48/76/be/249635_128300_RMC_2014_1047.pdf


- bod 3.3.

Zástupci třiceti procen voličů již zřejmě mají v Radničních novinách stejný prostor jako hlasy pěti procent.
Takhle si současná vládní koalice v Praze 3 představuje vytýčení prostoru pro demokratické šíření názorů.
Ještě se na to budu muset na jednání Zastupitelstva MČ Praha 3 podrobněji zeptat.


JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL zvolený na kandidátce ŽnS


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Radnicni noviny

7.1.2015 17:38 vložil nicname

a víte co, mě to naopak připadá jako více demokratické, když má slabší právo stejné jako silnější... Asi zapomínáte, že těch 30% má mít váhu jen v zastupitelstvu. O tom se rozhoduje tam je to oč běží a né v nějakém "diskuzním" kroužku a to, zda ten, jenž zastupuje 30% má mít více práv než ten co zastupuje 5%
Nemluvě o tom, že demokracie je definována i tímto: Je to vláda většiny s přihlédnutím na potřeby menšiny....

Když to však rozebereme do podrobna, tak kolik z těch 27% co volilo ŽNS volilo zelené, kolik KDU ČSL... když to vezmu kolem a kolem, když by se ted hypoteticky spojila ODS, komunisti a nezávislé hnutí tak maj taky nějakých cca 15% ne?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Radnicni noviny

7.1.2015 23:38 vložil Simeon Popov

Pane kolego, ŽnS je tedy jeden subjekt, teď jste to právě potvrdil! Tedy ne slepenec tří. Pokud budou jednotlivé politické strany mít vůli nebo potřebu v tomto sdružení vystupovat nezávisle, tj. mimo sdružení, pak prosím za necelé 4 roky podejte samostatnou kandidátku nebo ze sdružení (klubu) vystupte (to by ovšem nebylo asi férové vůči Vašim voličům, jelikož není zcela zřejmé, zda volili sdružení jako celek nebo pouze subjekty v něm inkorporován a v jakém procentuálním pomru)! Rozlišovat, zda někdo v ZMČ má 2 nebo 11 mandátů je Vaší pohodlnost, jelikož mi je zcela jasné, že se uvnitř ŽnS budete velice těžko domlouvat, kdo a kdy dostane jednou měsíčně prostor na vyjádření názoru, navrch teoreticky ale i fakticky budou mít Zelení, resp. budou nejvíce křičet. Evidentně definice demokracie lze různě ohýbat, kroutit a lámat dle toho jak se to právě někomu hodí. Jste v opozici, jste jeden subjekt (zastupitelský klub) dle kandidátky pro komunální volby na období 2014-18, tak je i k Vám přistupováno, zcela legitimně. Demokraticky teď u Vás na klubu máte možnost si stanovit metodiku publikování. Těším se na diskusi nad tímto tématem na zasedání ZMČ Prahy 3.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama