Diskuse

Po volbách nás nikdo neoslovil

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Radnicni noviny

7.1.2015 16:00 vložil sunegha

... a je to tady


.http://www.praha3.cz/public/48/76/be/249635_128300_RMC_2014_1047.pdf


- bod 3.3.

Zástupci třiceti procen voličů již zřejmě mají v Radničních novinách stejný prostor jako hlasy pěti procent.
Takhle si současná vládní koalice v Praze 3 představuje vytýčení prostoru pro demokratické šíření názorů.
Ještě se na to budu muset na jednání Zastupitelstva MČ Praha 3 podrobněji zeptat.


JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL zvolený na kandidátce ŽnS


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Radnicni noviny

7.1.2015 17:38 vložil nicname

a víte co, mě to naopak připadá jako více demokratické, když má slabší právo stejné jako silnější... Asi zapomínáte, že těch 30% má mít váhu jen v zastupitelstvu. O tom se rozhoduje tam je to oč běží a né v nějakém "diskuzním" kroužku a to, zda ten, jenž zastupuje 30% má mít více práv než ten co zastupuje 5%
Nemluvě o tom, že demokracie je definována i tímto: Je to vláda většiny s přihlédnutím na potřeby menšiny....

Když to však rozebereme do podrobna, tak kolik z těch 27% co volilo ŽNS volilo zelené, kolik KDU ČSL... když to vezmu kolem a kolem, když by se ted hypoteticky spojila ODS, komunisti a nezávislé hnutí tak maj taky nějakých cca 15% ne?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Radnicni noviny

7.1.2015 23:38 vložil Simeon Popov

Pane kolego, ŽnS je tedy jeden subjekt, teď jste to právě potvrdil! Tedy ne slepenec tří. Pokud budou jednotlivé politické strany mít vůli nebo potřebu v tomto sdružení vystupovat nezávisle, tj. mimo sdružení, pak prosím za necelé 4 roky podejte samostatnou kandidátku nebo ze sdružení (klubu) vystupte (to by ovšem nebylo asi férové vůči Vašim voličům, jelikož není zcela zřejmé, zda volili sdružení jako celek nebo pouze subjekty v něm inkorporován a v jakém procentuálním pomru)! Rozlišovat, zda někdo v ZMČ má 2 nebo 11 mandátů je Vaší pohodlnost, jelikož mi je zcela jasné, že se uvnitř ŽnS budete velice těžko domlouvat, kdo a kdy dostane jednou měsíčně prostor na vyjádření názoru, navrch teoreticky ale i fakticky budou mít Zelení, resp. budou nejvíce křičet. Evidentně definice demokracie lze různě ohýbat, kroutit a lámat dle toho jak se to právě někomu hodí. Jste v opozici, jste jeden subjekt (zastupitelský klub) dle kandidátky pro komunální volby na období 2014-18, tak je i k Vám přistupováno, zcela legitimně. Demokraticky teď u Vás na klubu máte možnost si stanovit metodiku publikování. Těším se na diskusi nad tímto tématem na zasedání ZMČ Prahy 3.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama