Diskuse

Položí pražskou koalici žižkovský developer?

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé...

8.6.2012 09:38 vložil Kardinál

V tomto shodu nenajdeme. Nepodceňujte lidi mimo politiku a nedělejte z nich rovnou naivní snílky. Fakt je, že Hurda si tu dokázal udržet vliv defacto od revoluce. Za tu dobu jsme se dvakrát dostali do situace, kdy je možné zcela přetrhat jeho chapadla. Tu první šanci promarnil jakýsi MUDr. Procházka, který ze dne na den změnil své stanovisko a podpořil v hlasování Hurdovu koalici. To je však asi 8 let za námi. A teď znova.

Tu druhou šanci má v rukou TOP 09. Problém je, že vy neustále počítáte hlasy radních, zastupitelů... starostky... a neřešíte co konkrétního chcete na radnici změnit. Dva roky jste zatím promrhali. Oba asi víme, jaká svinstva se skrývají v obecních akciovkách, proč se má měnit územní plán a proč je taková snaha utápět stovky miliónů v rekonstrukcích obecních domů. A čeho jste děláním "diplomatické politiky" dosáhli?

Pořád se tu řeší kdo s kým získá větší vliv a víc křesel v radě, ale neřeší se, k čemu se ten vliv využije. Kdybyste měli koule a šlo vám o věc, tak se vykašlete na tyhle čachry a budete komunikovat hlavně svůj cíl.

Podle mě ve všech stranách se najdou slušní lidé, kteří by chtěli změnit Prahu 3, ale ubíjí je Vaše taktizování... které nás vede jedině do sraček. To je zkušenost za posledních 22 let.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé...

8.6.2012 10:39 vložil XOOR

Nepodcenuji. Naopak, vim velmi dobre, ze lide mimo politiku maji leckdy az prekvapive presny vhled do situace. Obzvlast pokud jsou na miste, odkud je dobre videt ;)
Ale zase na druhou stranu nepodcenujte ani vy lidi v politice :)
Ano, je to slozite a leckdy ne prilis srozumitelne napohled. Ja vas znechuceny pohled na vec naprosto chapu, protoze ho znam.
To pocitani je nutnost - k cemu vam bude mensina, ktera neprosadi ale lautr nic? Ostatne az do teto doby to bylo o to slozitejsi, ze existovala mala, ale vyznamna skupina, ktera byla naprosto mimo (nasi) kontrolu. Ted je vyrazne mensi. Jak a proc k tomu doslo vime, ale proste takove byly podminky pri vzniku strany a v zasade az donedavna nebylo zadne skutecne efektivni reseni v dohledu. A cele to dlouhe placani se na miste bylo priserne frustrujici, to mi verte.
Nicmene pod tim jsou veci, ktere mozna nejsou uplne evidentni.
Zmena uzemniho planu ohledne Parukarky je u ledu. Megainvestice do panelaku je u ledu. Obe dve zminovane zalezitosti maji prioritu.
Tohle cele je na dlouhe povidani - muj email je v hlavicce, pokud budete chtit diskutovat sireji.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé...

8.6.2012 11:46 vložil Ládík

Zdravím, moc hezká diskuse. Zaznělo tam, že ODS má mít ještě šanci. Myslím, že už měla šancí až dost a jediné, co z toho vylezlo, je totální Armagedon.

Současně je to fakt blbá situace pro TOP:
- předčasné volby nelze udělat, protože třeba TOP by nikdo nevolil..., takže ta se bude držet za každou cenu. Nikdo by ale nevolil ani ODS apod.
- zároveň mají ale strany problém s počty - zase to bude o jednom přeběhlíkovi odněkud. a protože je každý úplatný a protože jde o hodně velké peníze (1,3 mld. Kč roční rozpočet), bude to zase cesta do pekel.
- hrozí tu stará známá formálně neformální koalice ODS+CSSD+KSCM (to by bylo opravdu luxusní, návrat do 15. století)

A co třeba TOP+ZnS+CSSD???


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé...

8.6.2012 12:18 vložil XOOR

Libi se mi vase vecnost. Jdete primo na dren.
Nicmene - ac jsem jen radovy clen a jako takovy si v zasade muzu na verejnem foru placat prakticky cokoliv - necekate doufam, ze vam tohle vsechno odkyvnu? ;)
Kazdopadne fakta jsou takova - stavajici koalicni smlouva stale plati. Je treba ji modifikovat (je na jmena, a Kalousek a Srb jsou mimo hru). To probehne velmi brzy. TOP09 svoje zavazky bude dodrzovat, dokud to bude unosne, jakymkoliv zpusobem.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé...

8.6.2012 14:52 vložil Kardinál

Zkusím Vám odpovědět na tu otázku "K cemu vam bude mensina, ktera neprosadi ale lautr nic?"

V koalici, kde je vaším partnerem defacto protivník s nekompatibilním programem, musíte fungovat silou a je to skutečně o matematice.

V koalici, kde si jako koaličního partnera vyberete programově blízké subjekty, koalici tedy nepostavíte na matematice, ale na programu, můžete prosadit překvapivě mnoho.

Tedy - chcete zprůhlednit obecní A.S.? Chcete zastavit nesmyslné investice do obecního majetku před privatizací v řádek několika set mld. Kč? Chcete transparentní radnici? Chcete prosazovat rozumný územní plán, který je dělaný pro lidi a ne pro developery?

A teď z jiného soudku... myslíte, že jste schopni se na těchto konkrétních tématech shodnout s ŽnS? KDU-ČSL? ČSSD? ODS?

Když půjdete do jakékoliv koalice se stávající ODS, budete v těhlech věcech tlačit přesně proti sobě a budete pořád počítat. Hurdova parta právě na těhlech věcech vydělává a nenechá si přeci vypustit rybník.

Nehodlám tu glorifikovat zelenou a oranžovou partu, ale oni na tomhle prostě nejsou finančně zainteresovaní a s nimi byste i v menším počtu prosadili více věcí.

Tedy kdybyste do jednání s případnými koaličními partnery nešli s kalkulačkou, nepřetlačovali se o počty radních a místo toho tam šli s jasnými programovými body, dokázali byste více.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé...

8.6.2012 16:01 vložil XOOR

Ano.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama