Diskuse

Položí pražskou koalici žižkovský developer?

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé...

8.6.2012 10:39 vložil XOOR

Nepodcenuji. Naopak, vim velmi dobre, ze lide mimo politiku maji leckdy az prekvapive presny vhled do situace. Obzvlast pokud jsou na miste, odkud je dobre videt ;)
Ale zase na druhou stranu nepodcenujte ani vy lidi v politice :)
Ano, je to slozite a leckdy ne prilis srozumitelne napohled. Ja vas znechuceny pohled na vec naprosto chapu, protoze ho znam.
To pocitani je nutnost - k cemu vam bude mensina, ktera neprosadi ale lautr nic? Ostatne az do teto doby to bylo o to slozitejsi, ze existovala mala, ale vyznamna skupina, ktera byla naprosto mimo (nasi) kontrolu. Ted je vyrazne mensi. Jak a proc k tomu doslo vime, ale proste takove byly podminky pri vzniku strany a v zasade az donedavna nebylo zadne skutecne efektivni reseni v dohledu. A cele to dlouhe placani se na miste bylo priserne frustrujici, to mi verte.
Nicmene pod tim jsou veci, ktere mozna nejsou uplne evidentni.
Zmena uzemniho planu ohledne Parukarky je u ledu. Megainvestice do panelaku je u ledu. Obe dve zminovane zalezitosti maji prioritu.
Tohle cele je na dlouhe povidani - muj email je v hlavicce, pokud budete chtit diskutovat sireji.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé...

8.6.2012 11:46 vložil Ládík

Zdravím, moc hezká diskuse. Zaznělo tam, že ODS má mít ještě šanci. Myslím, že už měla šancí až dost a jediné, co z toho vylezlo, je totální Armagedon.

Současně je to fakt blbá situace pro TOP:
- předčasné volby nelze udělat, protože třeba TOP by nikdo nevolil..., takže ta se bude držet za každou cenu. Nikdo by ale nevolil ani ODS apod.
- zároveň mají ale strany problém s počty - zase to bude o jednom přeběhlíkovi odněkud. a protože je každý úplatný a protože jde o hodně velké peníze (1,3 mld. Kč roční rozpočet), bude to zase cesta do pekel.
- hrozí tu stará známá formálně neformální koalice ODS+CSSD+KSCM (to by bylo opravdu luxusní, návrat do 15. století)

A co třeba TOP+ZnS+CSSD???


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé...

8.6.2012 12:18 vložil XOOR

Libi se mi vase vecnost. Jdete primo na dren.
Nicmene - ac jsem jen radovy clen a jako takovy si v zasade muzu na verejnem foru placat prakticky cokoliv - necekate doufam, ze vam tohle vsechno odkyvnu? ;)
Kazdopadne fakta jsou takova - stavajici koalicni smlouva stale plati. Je treba ji modifikovat (je na jmena, a Kalousek a Srb jsou mimo hru). To probehne velmi brzy. TOP09 svoje zavazky bude dodrzovat, dokud to bude unosne, jakymkoliv zpusobem.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé...

8.6.2012 14:52 vložil Kardinál

Zkusím Vám odpovědět na tu otázku "K cemu vam bude mensina, ktera neprosadi ale lautr nic?"

V koalici, kde je vaším partnerem defacto protivník s nekompatibilním programem, musíte fungovat silou a je to skutečně o matematice.

V koalici, kde si jako koaličního partnera vyberete programově blízké subjekty, koalici tedy nepostavíte na matematice, ale na programu, můžete prosadit překvapivě mnoho.

Tedy - chcete zprůhlednit obecní A.S.? Chcete zastavit nesmyslné investice do obecního majetku před privatizací v řádek několika set mld. Kč? Chcete transparentní radnici? Chcete prosazovat rozumný územní plán, který je dělaný pro lidi a ne pro developery?

A teď z jiného soudku... myslíte, že jste schopni se na těchto konkrétních tématech shodnout s ŽnS? KDU-ČSL? ČSSD? ODS?

Když půjdete do jakékoliv koalice se stávající ODS, budete v těhlech věcech tlačit přesně proti sobě a budete pořád počítat. Hurdova parta právě na těhlech věcech vydělává a nenechá si přeci vypustit rybník.

Nehodlám tu glorifikovat zelenou a oranžovou partu, ale oni na tomhle prostě nejsou finančně zainteresovaní a s nimi byste i v menším počtu prosadili více věcí.

Tedy kdybyste do jednání s případnými koaličními partnery nešli s kalkulačkou, nepřetlačovali se o počty radních a místo toho tam šli s jasnými programovými body, dokázali byste více.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé...

8.6.2012 16:01 vložil XOOR

Ano.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama