Praha 3 bude mít novou tiskovou mluvčí

Praha 3 bude mít novou tiskovou mluvčí

V posledních letech zastával pozici tiskového mluvčího a současně pozici šéfredaktora Radničních novin Prahy 3 Stanislav Kněnický. Od poloviny května dochází k rozdělení těchto funkci ‎a na pozici mluvčí bude angažována Mgr. Iva Vojtková. Ta by se dle svých slov ráda zasadila o „srozumitelnou a zřetelnou komunikaci městské části s občany i organizacemi.“

 

 

Z profilu paní Vojtkové:

„Iva Vojtková vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy. Za minulého režimu byla odsouzena za vydávání samizdatového časopisu, spolupracovala s RFE a Svědectvím Pavla Tigrida. Po roce 1990 byla kromě několika vedoucích funkcí ve státní správě zaměstnána v tiskovém oddělení Ministerstva spravedlnosti ČR, rovněž byla redaktorkou přílohy MF Dnes, tiskovou mluvčí Vrchního státního zastupitelství v Praze a Magistrátu hlavního města Prahy. Je držitelkou vyznamenání za třetí odboj."
 
Na otázku Kauzy3, jak‎ vidí své poslání ve službách Prahy 3, odpovídá takto:
 
Cílem mé pozice je, zasadit se o srozumitelnou a zřetelnou komunikaci Městské části Praha 3 s občany i organizacemi, ať už prostřednictvím médií či přímo. Mít možnost vnímat nezkresleně a v celkovém kontextu práci zvolené politické reprezentace je pro obyvatele důležité.  Každý má právo pravdivé, ucelené a srozumitelné informace dostávat; pro politika je nejen právem, ale i povinností je moci takto prezentovat.
 
Stanislav Kněnický zůstává v týmu Prahy 3 a bude nadále plnit roli šéfredaktora Radničních novin. Dle vyjádření radnice nedochází v souvislosti s touto změnou k navýšení počtu zaměstnanců.
 

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

reklama