Diskuse

Praha 3 má nové Zastupitelstvo, starostku i Radu městské části

Vložit nový příspěvek

Tak to je dobrý! Ale pozor

8.1.2011 09:49 vložil Krejčí

Tak je to dobrý? Radniční noviny se staly informátorem a ne propagací modráků (s pečlivým přispivatelem předsedou oblastní rady ODS s. PH (maturitu získal ve Stavocentrálu, podniku ÚV SSM). Takže dnešní posun na modrácké funkce není tak překvapivý! Podnikatel s veřejným a komunálním majetkem.Zastupitel za ODS na Praze 3 a zastupitel na "Velké" radnici!
A hle- tento odporník je místopředsedou redakční rady RN a šefrédaktorem je další diletant, bývalý mluvčí radnice J. Sotona! To snad ne! Sotona má na čtyři roky znovu šolich pro ODS! Vůl zůstane ale volem!
Chápu TOP09, že toto jsou ty změny, o kterých mluví ve svém příspěvku na str.1 paní starostka Ing. Hujová? Diletanty a nevzdělance (i když jsou "pokryti" ODS ne, ne, ne! do komunální politiky! Jsou zejména nešestní a splachovací!


Reagovat  Reagovat s citací


O některých víme své, ostatní..........?

30.12.2010 10:45 vložil hurdásek

Chybí tady životopisy členů Rady MČ3! Požadujme je a prosím KAUZU, aby je urgovala!


Reagovat  Reagovat s citací


Znovuupozorňuji na

10.12.2010 13:28 vložil KarelOko

Naší uvolnění radní - Kalousek, Heller, Matušek, Sladkovský. A starostka! Všichni mají dobré \"bokovky\" ve finančním ohodnocení! Ti z ODS si spolu se soudruhem bývalým svazákem se Stavocentrálu-podniku ÚV SSM, který později pokročil ve svém politickém růstu a stal se modrým kmotrem- předsedou oblastní rady ODS na Praze 3, zastupitelem na velké radnici a na Praze 3.si zprivatizovali SKM, ve které měsíčně se podílejí na odměnách. A také v Praý . Vždyť k dobře placené funkci uvolněného radního cca 10 tis. je skutečně za práci, kterou nevykonávají! Lotrové Matušek- odborník na školství a solární elektrárny! Tomáš Kalousek zdá se být slušným. Jen aby ho PH lotr nezatáhl třeba do své společnosti na kulturu \"Akropolis\" či jiných typu Rachot Production, Art Frame Akropolis!
U Hellera jak by smet! Převlékač kabátů, propojený na penězovod z MZd, tkáňové banky, prostě podnikatel ve zdravotnictví! A stoprocentně časově vytížený zástupce starostky! Velký omyl v očekávané čestnosti v TOP 09!


Reagovat  Reagovat s citací


Mravní způsobilost radních. Staré tváře v politice

8.12.2010 11:54 vložil PetrPavel

Změnilo se něco v jejich chování? Jak naši radní- neuvolnění (to zn. berou plat z veřejných prostředků za službu pro občany) jsou dále zaháčkováni ve svých kšeftech si můžete najít na webu ministerstva spravedlnosti. Stručně se na ně podívejme:
starostka Ing. Vladimíra Hujová je zaháčkována v ALFA GATE s.r.o. v Brně s činností v realitách a správě a údržby nemovitostí!
radní Ing. Josef Heller , MBA, - zástupce starostky- jeho činnost je rozprostřena ve firmách ASMASON Zlín, a.s. (1 mil.Kč), ASKLÉPIOS , Praha 2, jako jednatel a společník, PrimeCELL a.s., předseda představenstva, zákl. kapitál 20 mil. Kč, Praha 3, Koněvova 141 - sem to bude mít zástupce starosty blízko, Centrum buněčné terapie a diagnostiky a.s., Ostrava, Moravská Ostrava , Partyzánské nám. 26, člen představenstva, (jmění 12 mil.Kč), Národní Tkáňové centrum a.s. člen představenstva, Brno, Palacovo nám. 726/2. Takže se bude řádně věnovat výkonu své veřejné funkce? Navíc je ředitelem hospicu! A nechte si vyprávět o jeho politické minulosti- taky kandidát na senátora za jinou stranu než TOP! Někteří lidé jsou poněkud nenažraní, hlavně když to vynáší
Jediný radní Tomáš Kalousek (TOP 09) a MUDr. Barbara Hanychová nepůsobí v žádné firmě. Možná jim kmotr PH něco přichystá!
A nyní staří známí a kádři z ODS:
radní Ing. Pavel Sladkovský- jednatel a společník firmy BONTE MP, s.r.o. a předseda dozorčí rady Správy zbytkového majektku MČ Praha 3, a.s. (spravci zákl.kapitálu ve výši 118 mil.Kč)- odměna jen 5 tis.Kč/měsíčně). Co ale dělá?
radní Mgr. Jiří Matušek- člen představenstva Pražská parkovací , a.s . (jen 6 tis/měsíc odměna za tvrdou práci). A.s. má základní kapitál 20 mil. Kč. Ostudné je to, že tam stále působí v předstvenstvu jeden z největších blbů veřejné správy bývalý radní LOCHMAN!) - bylo by vhodné tohoto exponenta blbosti a neschopnosti odvolat na nejbližším zasedání zastupitelstva!
A největší odborník na veřejnou správu - bůhví čeho a kde Bc. Ondřej Pecha, dvacet let v zasloužilém šolichu! Stále po velkých průserech - jako bývalý radní pro "kultůru" na velké radnici prznil pražskou kulturu a ostudou pro Českou republiku skočilo (?) jeho účast při odvotzu obrazů Alfonse Muchy- tento nezmězný idiot opět na piedesatlu v Praze 3 za ODS a současně zastupitelem za Prahu! Dokáže vše s podporou své oblastní rady ODS na Praze 3 a jejího kmnotra PH.
Takže jeho šolichy navíc: správní rada Rychlé Šípy Jaroslava Foglara- bude občanů Prahy 3 uplatňovat slušnost, politickou kulturu a hlavně nenažranost! Dále Arts Boat, s.r.o. jako společník, Trade Centre Praha ,a.s.- v dozorčí radě, a teď co nese- Pražská plynárenská Holdin a.s.- člen dozorčí rady (odborník bez příslušného vzdělání), Pražská plynárenská, člen dozorčí rady. A to vše za odměny ve výši cca 2 mil. Kč, které se provalily po volbách! Nepochopitelné, že odměny vysvětlil jako odpovídající úsilí, které vynaložil! Takže jako (doufám uvolněný radní) bude působit na Praze 3 jako známý diletant.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Mravní způsobilost radních. Staré tváře v politice

8.12.2010 15:10 vložil Jirka Ptáček

Dobrý den,
nejsem si jistý, zda samotná účast v nějakém podnikatelském subjektu je důvodem k jakékoli negaci. Já si nedělám iluze o provázanosti vybraných firem a komunálními politiky, ale projet si ta jména na justici a jen díky tomu "mít jasno" mi přijde jako značně povrchní přístup.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Mravní způsobilost radních. Staré tváře v politice

8.12.2010 15:48 vložil PavelPetr

Asi jsem se mýlil dle Vás! Překvapil mne Váš názor pane Ptáčku. Znám Vás jako člověka Kauzy3. Já jsem předpokládal aspoň to, že ti, kteří jsou neuvolnění radní budou vykonávat své funkce na plný úvazek a nebudou si "přilepšovat" ve všech možných podnikatelských subjetech a brát práci (skutečnou) pro společnost jako bokovku alespoň dobře placenou! Vždyť se podívejte jak zvládají současnou téměř kalamitu! A prognoza tohoto stavu není příliš optimistická.
Já jsem si ty lidi neprojel jen na serveru ministerstva spravedlnosti, ale o některých (Heller-převlékač kabátů a soudruzi ze stranické skupiny zastupitelů,vedenou v minulém obdobé předsedou oblastní rady ODS bývalým svazákem ze Stavocentrálu, podniku ÚV SSM soudruhem PH , - vím své! Vyžírkové a mnohdy diltanti! Nevěřím jim!
JEN JIM NENALEŤME! Budeme hodnotit činy. Dnes nic neukázali!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Mravní způsobilost radních. Staré tváře v politice

8.12.2010 16:16 vložil Jirka Ptáček

Neuvolněný radní je ten, který funkci nevykonává na plný úvazek. Tím je naopak uvolněný radní.

Obecně však platí to, že samotné soukromé vlastnictví firmy (případně spoluvlastnictví), nebo účast v představenstvu, či dozorčí radě nemusí člověka příliš zaměstnávat a tedy omezovat v práci třeba na radnici. Představa, že získáte dočasnou funkci na radnici (4 roky) a budete hned prodávat svou firmu, kterou budujete mnoho let je lichá. Otázkou taky je, zda všechny uvedené firmy jsou aktivní, nebo jen spící.

Zcela odlišné téma jsou obecní A.S. a odměny v orgánech pro angažované politiky. Tam myslím, že se v zásadě názorově nelišíme.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Mravní způsobilost radních. Staré tváře v politice

8.12.2010 21:17 vložil Pražan odjinud

Obecně připojuji souhlas s panem Ptáčkem, novýám je třeba dát šanci. U "starých" se pan PavelPetr asi nemýlí, ale abyste si tady nestýskali, jak jste na tom špatně, podívejte se k sousedům sem:
http://www.klubpraha7.cz/?p=1224
nebo sem:http://tvpraha7.cz/?q=node/333
Ale je fakt, že jste možná lepší, váš kádr (Hurda - jestli jsem ho tedy správně identifikoval) byl po celou dobu demonstrace na magistrátu v záběru kamer, náš kádr (Blažek) se tam tuším ani nemihnul.
Jinak jsme na tom ovšem dost stejně, co myslíte?


Reagovat  Reagovat s citací


Praha 3 a Hurda v televizi

15.11.2010 20:12 vložil j.svrcek

Dnes (15.11.) od 21:40 je v reportéřích ČT reportáž o Hurdovi a změnách územního plánu na pozemcích na Parukářce vedle Central parku.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/210452801240044/


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Praha 3 a Hurda v televizi

15.11.2010 22:01 vložil Pražan odjinud

Vážení Žižkováci,
všichni máme své Hurdy, ale toho Vašeho bych nepřál ani nejhorším nepřátelům...Ufělalo se mi hodně nevolno...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Praha 3 a Hurda v televizi

15.11.2010 22:14 vložil Tomův deník

Pan Hurda byl v pořadu Reportéři ČT 15. listopadu 2010 - reportáž "Pozemková transakce vedle parku Parukářka" - http://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/210452801240044/


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Praha 3 a Hurda v televizi

15.11.2010 22:24 vložil Tomův deník

Omlouvám se, neviděl jsem upozornění a odkaz j.svrcka.


Reagovat  Reagovat s citací


netěší, ale respektuji

12.11.2010 18:16 vložil Kardinál

Tak mě tohle spojenectví rozhodně netěší. Byla velká šance poslat ODS do opozice a jsem přesvědčen, že by si to rozhodně zasloužila. Navíc TOP 09 si nechala do kožichu uvrtat například Pechu, o kterém sám velký Tůma prohlásil, že je z jeho pohledu nepřijatelný.
Tahle skupinka nováčků to bude mít s Pechou a Matuškem v zádech dost těžké a jejich příklon k žižkovské ODS beru jako projev totální naivity. Nedivil bych se, kdyby většina z nich byla včera účastníky Zastupitelstva poprvé v životě a hned v pozici zastupitele. Ach jo...

Na druhou stranu bych TOPku neviděl tak černě, jako někteří diskutující. Očerňovat starostku v den její volby mi přijde krátkozraké. Šance na změnu je a já si s hodnocením počkám pár měsíců. Pro mě bude signálem složení výborů a dozorčích orgánů obecních akciovek.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: netěší, ale respektuji

12.11.2010 18:44 vložil Tomův deník

Fakt je, že kdo si počká, ten se dočká. My starší jsme si počkali od roku 1968 a dočkali se v roce 1989. Dočkal se patrně i pan Hurda. No od kdy čekají ti mladší, to nevím, ale určitě se taky dočkají. Na včerejší ustavující schůzi zastupitelstva jsem se byl podívat osobně. Mrzelo mně, že opozice se k jednání postavila dosti pasivně a v rámci hesla KMOTRY SI NA TRIKO NEVEZMEME nenavrhla nikoho do Rady zastupitelstva. Bude to tak celé volební období? Koalice ODS - TOP09 bude mít stále 20 hlasů a opozice jen 16 hlasů. Čili opozice si může být jista, že bude vždycky přehlasována. Nerozumím záměrům opozice. Proto jsem během volby Rady zastupitelstva ze sálu odešel a čas využil jinak.
Tomáš Němec, Praha 3 - Vinohrady, 57 let


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: netěší, ale respektuji

12.11.2010 21:01 vložil tom

celé je to předem domluvená komedie ze strany TOP09, která musela být již před volbama rozhodnutá spojit se s ODS a podvést voliče, kteří hlas proti ODS dali naivně TOP09. Byl to sprostý podvod na voličích ze strany této podnikatelské skupiny spřízněné s ODS. Dle Laudáta se TOP09 nespojila s ODS, tam kde je Palermo. Nevím, která radnice měla takových skandálů co P3. Snad jen Jančíkova P5. Takže podmínka nespojení se s ODS z důvodu Palerma byla naplněna na 100%. Tandem H a H Hujová Hurda bytový podnik měl však jiný názor. A pan Vokál velmi rychle rád zapomněl na zlikvidovaný park před jeho domem a jeho falešná a přidrzlá prohlášení "Myslím, že nikomu z mě napadajících anonymních individuí neprodalo ODS ovládané vedení radnice krásný, udržovaný parčík s pomníčkem přímo před domem, kde vlastním za vlastní těžce vydělané peníze byt, za účelem výstavby bytového domu. Mě jistě nelze podezřívat z jakýchkoliv sympatií s ODS." Spojit se se stranou, které voliči nestojí ani za to, aby se účastnili veřejné debaty s občany, nad čímž se pozastavil i politolog Pehe, to chce hodně silný žaludek.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: netěší, ale respektuji

12.11.2010 22:37 vložil Tomův deník

ad) tom IP: ip-78-45-106-117.net.upcbroadband.cz (neregistrov�
To už jsou pro příští čtyři roky zbytečné kecy.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: netěší, ale respektuji

13.11.2010 11:51 vložil chk

Nejsou. Žijeme v občanské společnosti a právním státě. Jakožto občané musíme jen víc požadovat dodržování zákonů a pravidel. Je to i na nás, co nejsme v žádné politické straně.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: netěší, ale respektuji

13.11.2010 12:13 vložil Tomův deník

Doufám, že tomu tak opravdu je.


Reagovat  Reagovat s citací


Tak co, je od Hurdy, nebo ne....?

11.11.2010 21:42 vložil chk

"...v letech 1986 až 1990 jsem pracovala jako systémový inženýr Bytového podniku v Praze 3..."
:-)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Tak co, je od Hurdy, nebo ne....?

12.11.2010 00:22 vložil Viktor žižkov

...navrch huj, vespod chuj


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Tak co, je od Hurdy, nebo ne....?

12.11.2010 10:10 vložil Gustavson:-)

NEEeeeee HUJ, ale HURDUJjjjj = AKROPOLUJjjjjjj


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Tak co, je od Hurdy, nebo ne....?

12.11.2010 13:28 vložil Jan Vlček

Viktore, tenhle Váš stav, teď opravdu sedí :-D :
ze Žižkova i ze světa
blátivá je omeleta

sotva vstanu
už je tma
listí?
to mi nechutná

kdyby byl kuchařem
tenhleten listopad
ja bych ho
- nekecám -
nakopal do varlat

vždy mě pobavíte..


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Tak co, je od Hurdy, nebo ne....?

12.11.2010 16:33 vložil johny

... a z toho jako dovozujete, že je to člověk spojený s hurdou ? Jenom proto, že pracovala v bytovém podniku ?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Tak co, je od Hurdy, nebo ne....?

12.11.2010 16:57 vložil Iont

Z toho nikdo nevyvozuje nic, ale protože nikdo nemá žádné informace vznikají dohady... Považte však, že je to přinejmenším zajímavá náhoda, že se potkali najdřív na byťáku a pak na radnici.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Tak co, je od Hurdy, nebo ne....?

12.11.2010 17:55 vložil volič

...a co kdyby se potkali na Václaváku, to by byl malér-)))))))))))))))))


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Tak co, je od Hurdy, nebo ne....?

18.11.2010 02:16 vložil eva

v těch letech snad byl ještě Hurda v té svojí kotelně, ne ?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Tak co, je od Hurdy, nebo ne....?

18.11.2010 13:26 vložil Woytech Wrána

Nejde o to, že se znají z let dávno minulých. Arogance se kterou starostka Hujová vystupovala na setkání kandidátů jednoznačně ukázala na její motivaci a touhu po úspěchu za každou cenu. Kromě toho již tam mnohým vyrazila dech svým tvrzením, že ona je jediná kdo může být v budoucnu starostkou. Evidentně nás čeká (doufejme, že nepříliš dlouhé) období radničních hujovin.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Tak co, je od Hurdy, nebo ne....?

18.11.2010 14:03 vložil Tomův deník

Já myslím, že to ty čtyři roky vydrží.
Tomáš Němec


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Tak co, je od Hurdy, nebo ne....?

21.11.2010 13:07 vložil EWCZ

Nanestesti.
Ovsem kdyz se kouknu na koalicni smlouvu a vidim, ze ji vyjednal a podepsal nas mily Hurda, tak je snad ted uz kazdemu situace jasna, ne?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Tak co, je od Hurdy, nebo ne....?

21.11.2010 18:23 vložil chk

Tak tento fakt snad hovoří sám za sebe. No nic, utřu slzu a je to.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak co, je od Hurdy, nebo ne....?

21.11.2010 19:08 vložil Jirka Ptáček

Počkejte, kdo jiný by to měl potvrzovat? Hurda je předseda ODS Praha 3, tak je logické, že to potvrzuje on.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama