Pražský deník: Za prodej domu chtějí žalovat radnici

Pražský deník: Za prodej domu chtějí žalovat radnici

Více než dvouhodinovou debatu plnou emocí a protestů opozice vyvolalo schvalování prodeje dvou bytových domů na jednání zastupitelstva 11.11. 2007 v Praze 3. Dokonce se sešli předsedové všech politických klubů. Přesto žižkovská ODS prodej prosadila.

Zájemci v roli detektivů
Výběrové řízení na koupi objektů v ulicích Víta Nejedlého 13 a Spojovací 34 obálkovou metodou budilo rozpaky od samého počátku. Radnice totiž nabídla domy i s nájemníky k prodeji ve lhůtě tří pracovních dnů. Do té doby se museli zájemci přihlásit a složit půlmilionovou jistinu. Městská část navíc nesdělovala informace o prodávaných stavbách. Kupci se buď museli spokojit jen s parcelním číslem nebo sami pátrat jako dektivové.
„Řízení nebylo v žádném případě nezákonné, městská část nic neporušila. Všechny termíny jsme podle zákona dodrželi,“ ujišťovala starostka Milena Kozumplíková.
Příliš podivných okolností
Podle opozičních zastupitelů jsou ale pochybnosti namístě. Proto žádali, aby byl bod z jednání stažen.
„Náš dům si někdo vytipoval už dopředu. Nejdřív nás vyřadili z privatizace a než jsme se stačili vzpamatovat, prodali nám střechu nad hlavou. Navíc firmě, která byla zapsána do rejstříku den předtím, než se zúčastnila řízení,“ řekl Petr Chalupa z domu ve Spojovací ulici. Místní se podle něj už obrátili na právníka, a věc tak skončí u soudu. „Bránit se budeme veškerými prostředky,“ vzkázal radním.
„Výběrové řízení bylo nestandardní. Nejpodivnější bylo otevírání obálek s nabídkami. Jinde je ještě ten den otevírá notář. Na Žižkově se čtyři dni někde povalovaly. Oba domy nám vyfoukla o osmdesát tři tisíc tatáž firma. To je velmi zvláštní shoda okolností,“ řekl jeden z účastníků výběrového řízení Bohumil Šípek. Protože je z Prahy 8, radní ho nenechali na zastupitelstvu ani promluvit.
 

Související články

Pražský deník: Kontroverzní ruinu získá soukromá společnost

Chcete získat trvalý pobyt v domě kde nabydlíte a nikdo Vás tam nezná? Že to nejde? Ale panu Jozefu Jurikovi to MČ Praha 3 umožnila a zrovna v době, kdy se dotyčný dům radnice rozhodla prodat jeho obyvatelům. Tím ale podivnosti nekončí. pokračování

Pražský deník: Žižkovští radní chtějí prodat domy firmě, která vznikla před týdnem

Ruina plná odpadků s šestnácti byty, kde mnohdy není zavedena ani elektřina, v atraktivní lokalitě Víta Nejedlého 13. A „obyčejný“ bytový dům s dvanácti rodinami na Jarově, který žižkovská radnice i přes současný protest nájemníků vyřadila z třetí řady privatizace. Co je spojuje? Mají stejného nového majitele. pokračování

Zasedání zastupitelstva: Arogance bez servítků

Program dnešního jednání sliboval bouřlivou diskusi na první pohled. Rozpočet na rok 2008, kauza prapodivně neprůhledného prodeje dvou obecních domů a v neposlední řadě zřízení výboru pro správu grantového a podpůrného fondu Prahy 3.pokračování
reklama