Diskuse

Rekord Prahy 3? Podzemní kontejnery

Vložit nový příspěvek

fandím

14.4.2017 13:58 vložil Jan

Zkuste si bydlet u klasických kontejnerů - špína, hluk, zápach, hluční bezdomovci i v noci ... Podzemní kontejnery jsou mnohem lepší (!!!!!) a jejich odpůrcům doporučuji navštívit Píseckou ulici na Vinohradech.

Už se opravdu těším až ten kontejnerový bor.el bude nahrazený podzemním kontejnerem, škoda, že se to už nestalo.


Reagovat  Reagovat s citací


Zkus bydlet na rohu Baranovy a Sudoměřské u večerky a pak si to povíme!!!

31.10.2013 23:16 vložil Jan E.

Kontejnery do země mohou být drahé, ale jsou hygienické a když na to přijde, pane Ruthe, udělejte si s odpadem cestu nahoru k nám.U vás je čisťoučko, máte kontejnery v zemi .O kus dál nahoru těsně před prodejnou s potravinami Večerka jsou do půli chodníku navezené 4 kontejnery, smrdí až do Večerky, v létě plné ,much a přes bordel se nedá otevřít okno .Kličkovat mezi sajrajtem po homlesácích by se vám nechtělo.Chce-li hrabárnu , jsou přistavované velkoobjemové kontejnery, běžte tam všichni, kdo pláčete po bordelu..
Tímto Vás žádáme o nápravu, tedy přemístění kontejnerů od nás k Vám, anebo když ne, tak aspoň navýšení počtu, či odvozu či přesunutí přes křižovatku tam , kde potraviny nejsou.
Bylo by dobré zmínit, že za minulé vlády byl Žižkov jedenou z nejčistších čtvrtí.Dnes? Ani náhodou.,úklid vázne,


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: podzemní kontejnery

15.6.2013 00:05 vložil zdena ,


Nedá se zpochybnit výběrové řízení nebo cena? Nedá se zrušit nevýhodná smlouva? co kdyby na to Mč neměla dost peněz?


Reagovat  Reagovat s citací


Povrchové kontejnery

13.6.2013 09:38 vložil Jirka Š.

Existují dva druhy povrchových kontejnerů. Jednak ty klasické, odvozené od obyčejné velkoobjemové popelnice s víkem, jednak takové ty laminátové ve tvaru kupole. Ty druhé mají jasnou výhodu v tom, že se v nich nikdo nemůže hrabat a dělat kolem nepořádek.
Nicméně u všech kontejnerů bez rozdílu se často opakuje jedna věc - jsou vyváženy nedostatečně a bývá u nich odložen odpad, který se už nevešel.

Jinak za cenu jednoho podzemního kontejneru pro Prahu 3 by se dal vybudovat jednoduchý podsklepený rodinný domek. To jsme to fak' dopracovali :-/


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Povrchové kontejnery

15.6.2013 09:45 vložil zdena ,Hrabání je místní kolorit a tak trochu i užitečný _ noviny a časopisy dají do sběrny, knihy také nebo si je někdo vezme pokud jsou cenné a věci dají do bazaru nebo si je někdo vezme - dost často se odkládá dětské oblečení Bezdomovci si vydělají někdo si něco odnese.Potom to ale skončí všechno v popelnicích protože je má každý v domě a třdicí kontejnery bude mít daleko
,


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Povrchové kontejnery

3.9.2013 02:58 vložil Nika

Nejen to - stoupne kriminalita. Už takto tu je asi za šest let asi 4x víc lidí, kteří hledají po kontejnerech cokoli , co by mohli nějak zužitkovat. A lidi skutečně vyhazují i docela dobré věci, protože spousta jich má konzumní myšlení. Důsledkem nových podzemních kontejnerů bude to, že na tom ti, co se spokojili sběrem začnou krást a přepadat ... To je opravdu na co se těšit!!!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Až na to, Zdeno že ...

31.10.2013 23:26 vložil Jan E.

Až na to, Zdeno, že ulice není blešák, má být bezpečná a nezávadná.
Starat se o homeless nemusíte, pro knihy můžete do knihovny, jsou tam zdarma V BEDNÁCH , doporučuji zaměřiot pozornost na to, aby kolem polenic a kontejnerů bylo uklizeno,promiňte, neděljet charitu tam, kam to nepatří - pokud ovšem není vaším hobby do těch kontejnerů také jukat :-)
Promiňte, ale rozčiluje mě nechutný bordel, který kolem nich je, jako by s TSK nešlo vyjednat odvoz navíc a nešlo vyjednat s firmou úklid navíc.
Kromě toho radnice předpokládá zvýšená nárůst fetáků až začnou rušit herny na ostatních mč ( Praha 3 nemá nulovou toleranci), takže očekávejte u kontejnerů také jehly a stříkačky ( a nejen tam).


Reagovat  Reagovat s citací


raději pod zem

16.5.2013 19:48 vložil pavel

Já si nemůžu pomoc, ale s podzemními kontejnery jsem nadmíru spokojený a byl bych rád, kdyby se v tom pokračovalo.
U domu mám klasické nádoby a denně u nich vidím bezdomovce s vozíky, kteří se v tom přehrabují, obsah vyhazují kolem apod., prostě hrůza, hrůza.

Já mám podzemní kontejnery daleko, ale raději jdu tam. Byl bych rád, kdyby došlo ještě na výměnu u mě, než pan Růt udělá další pomatený krok. Radnice by mohla šetřit mnohem víc jinde.


Reagovat  Reagovat s citací


otres

3.5.2013 11:07 vložil pavel

klasicka ukazka nesmyslnehio vyhazovani obecnich penez


Reagovat  Reagovat s citací


pěkné, leč nepoužitelné

2.5.2013 12:32 vložil Petr

Souhlasím, že staré vypadaly hnusně, často se nevyvážely včas a překážely. Ale aspoň se daly používat. Ty současné podzemní jsou dobré tak akorát na sklo, kterého nenastřádám tolik.

S papírem a plasty musím na Prahu 2 do klasických kontejnerů, jinak bych svoje "zásoby" musel vynášet každý den po kousíčkách.


Reagovat  Reagovat s citací


podzemní kontejnery

2.5.2013 09:32 vložil Jana

Asi budu jedna z mála-ale já těmto kontejnerům fandím! Pokud pojedu po Koněvovce-zde jsou klasické schránky na odpad přeplněny a většina se válí na zemi. Také běžné "vyklápěcí" kontejnery-nic moc (navíc často nepříjemně páchnou), ale hlavně-stále se v nich "kdosi" přehrabuje-věci si odkládá a pak je "zapomene" zas uklidit. Dalším nešvarem je-že často jsou "zaparkované" na okraji silnice a při větším větru si to rázují různými směry napříč vozovkou!
V těchto podzemních kontejnerech již toto cestování a vybírání odpadá a chodník hned vypadá upravenější! Otázka je sice pořizovací cena-ale je to částka dohodnutá bývalou starostkou, jež takovéto obchody pro ODS vskutku dělala. Autor - projektant z tohoto měl skutečně minimální výdělek (a to vím, o čem píši).


Reagovat  Reagovat s citací


Re: podzemní kontejnery

2.5.2013 18:40 vložil :-)

:-))) Já chodím kolem Škroupova náměstí a tam je kolem těch nových podzemních kontejnerů taky nepořádek a dokonce větší než u těch klasických. Taky to všude poletuje. Větší odpad prostě nejde do kontejnerů vůbec vhodit. Podzemní kontejnery, spolu se zmenšením vhazovacích otvorů, jsou cestou zpět. O tom, jak dostat do kontejneru na sklo tabulové sklo si můžeme vyprávět i pohádky, ale jinak než rozbitím skla někde na silnici u kontejneru a postupným nacházení střepů dovnitř, to nejde. Když porovnáte ještě cenu za klasický kontejner kolem 5.000,- a tedy nějakých 15.000,- za sadu papír-plast-sklo v porovnání s 2,9 miliónu korun, tak je někdo něco špatně. Za ty skoro 3 milióny by u těch kontejnerů měl být 8 hodin denně pracovník, který bude pracovat za minimální mzdu a bude odpad vhazovat dovnitř. Pekně vždycky poděkuje a může tam takhle za tu minimální mzdu postávat klidně 10 let.

Popravdě postavit 3 podzemní kontejnery na odpad za skoro 3 milióny korun může fakt jenom totální idiot z Prahy. V České republice jsou vesnice, které nemají ani takový rozpočet. Někde není ani vodovod nebo centrální kanalizace a vy tady blbnete a utrácíte za blbosti.

Ty podzemní kontejnery mají opačný efekt, než by měly být. Odrazují od třídění odpadu a jeho pravidelné odnášení na odběrná místa. Bohužel.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: podzemní kontejnery

12.5.2013 12:03 vložil Ez3kiel

Je fakt, že ty otvory za moc nestojej ale jinak uznejte že nápad je to dobrej a ta cena je pochoopitelně vyšší, musej vyhlkoubit díry, vyzdít, kontejnery jsou plechové netuším zda je to odpovídající částka ale rozhodně to nemůže stát 15.000,-. Jestli jsou opravdu předražené pak není nic snažšího než podat TO. Kdyby se jim podařilo změnit ty vstupní otvory (což by neměl být žádný problém pak z toho může být docela kvalitní projekt. Teď už to jen na panu Rutovi jak se k problematice postaví a jak v tom bude pokračovat.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: podzemní kontejnery

13.5.2013 11:56 vložil Heller

Vážení,
co se týká velikosti otvorů - jsou předepsané tak, aby do těchto otvorů nemohl nikdo vlézt a to včetně dítěte. Co se týká bince okolo,za to nemohou kontejnery ale uživatelé. A třídění odpadu - to je totéž, jsou tam 3 otvory, takže spíš to nabádá k třídění, ale člověk musí chtít třídit.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: podzemní kontejnery

13.5.2013 18:49 vložil sss

Tohle si mohli rozmyslet dříve, než s tím začali. Menší vhazovací otvory jsou hloupost. Původní kontejnery mají vhazovací otvor přes 1 m2. Do těch nových je to tak na svázané noviny nebo časopisy. Což je zcela jistě záměr, protože firma, kkterrá to sváží, chce mít co nejméně práce, a co nejvíce peněz. Svázané časopisy nebo noviny můžete odevzdávat ve sběrně a dostanete za ně 2,- - 3,-/kg.
Nepořádek kolem kontejnerů je stejně a bude i nadále, protože lidé odpad přinesou, a pokud je kontejner plný, tak ho odloží vedle. Nikdo nenosí odpad zpátky domů. To, jestli je kontejner plný nebo ne, nejde normálně zjistit.
Místo (plocha) je pro kontejnery zabrané stejně a dokonce větší než původně. Tak ža ani v tomto nejsou kontejnery výhodou.
Jedinou výhodou kontejnerů je jejich větší objem. Ta ale padá s tím, že se zmenšila četnost svozů a sběrných míst je méně.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: podzemní kontejnery

20.5.2013 13:19 vložil eva

Pane Hellere,ale Vy nejste z těch, co třidí odpad, nemám pravdu? Jste osoba, která by měla jít příkladem.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: podzemní kontejnery

20.5.2013 13:35 vložil heller

Jenom dotaz, jsem sledován když vynáším smetí do kontejneru?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: podzemní kontejnery

12.6.2013 21:49 vložil zdena ,


Jsou krásné,ale to není jejich poslání. Odpad asi končí někde jinde. Zřejmě ve směsném odpadu. Někdo má na odpad velký kontejner, popelnice má taky velký otvor nebo se dává při svozu vedle popelnic. Třídicí kontejnery mají také funkci burzy.Najdete tam přístroje, nádobí,knihy , protože majitel doufá že to někdo využije. Ta krása stojí moc peněz. Mohla by Městská část např. koupit nemovitostí a nestavět domy v Krásově Ulici-


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama