Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: dejte si pozor na SNK ED - jsou to zakukleni ODS

2.3.2009 15:05 vložil Konvička Michal

Vážený, přečetl jsem si znovu Váš příspěvek pod článkem "Jak a proč pokračovat v privatizaci bytového fondu" a musím bohužel konstatovat, že jsem v něm vaše "argumenty" nenalezl. Pouze konstatujete v bodech 1. a 2. fakta všeobecně známá, které však sami o sobě argumenty nejsou. Můj článek byl "především" o způsobu privatizace byt. fondu. A k tomu se vyjadřoval jen málo kdo. Diskuse se ve většině případů scvrkne jen na osobní invektivy, jak můžeme vidět i zde. Tak tedy, zde kopíruji v mém článku návržené podstatné body privatizace byt. fondu Prahy. Vše ostatní již není tak důležité, diskutujme, doplňujme a vyžadujme po radních následující:

• Transparentní a před veřejností zargumentovaný seznam nemovitostí určených k privatizaci. Zdůvodnění proč a jaké nemovitosti zůstávají v majetku MČ (např. sociální malometrážní byty)
• Pro všechny tzv. privatizační vlny stejné finanční i jiné podmínky
• Jasný časový harmonogram celkové privatizace bytového fondu a jeho následné dodržování
• Vstřícný a přístupný způsob privatizace bytového fondu, tím se rozumí privatizace po jednotlivých bytových jednotkách, čemuž by předcházelo takzvané „prohlášení vlastníka nemovitosti“, kdy je do katastru nemovitosti zanesena každá jednotlivá jednotka. Rozumná výše ceny bytu s motivační snížením ceny při rychlé platbě. Možnost splácení kupní ceny po přesně stanovenou dobu. Nájemník, který by neměl zájem byt privatizovat, by dále platil nájemné a byt zůstal v majetku MČ.
• Celý proces privatizace transparentně a průběžně zveřejňovat na webu radnice.

Bylo totiž škoda, kdyby v očích veřejnosti dostalo nově vznikající hnutí "Žižkov(nejen)sobě" nálepku skupinky občanů, kteří si jen chtějí vyvzdorovat privatizaci nájemních bytů a nic jiného je nezajímá (neprůhledné hospodaření SKM, grantová politika, informační uzavřenost radnice, Pražská parkovací as, rozpočet MČ, pozemky u Viktorky aj. - zde všude unikají obrovské fin. prostředky). Já totiž doufám, že lidé hlásící se do toho občanského sdružení právě na případu "privatizace" byt. fondu poznali, jak radnice P-3 (ne)funguje a s jakou arogancí umí jedat s lidmi. A především v budoucnu se budou velmi obezřetně rozhodovat, komu v komunálních volbách dají svůj hlas.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama