Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Re: dejte si pozor na SNK ED - jsou to zakukleni ODS

2.3.2009 23:24 vložil chk

Pane Konvičko, je hezké, že opakujete v diskusi doslova, co jste napsal v článku. Ale my číst umíme :-)
Z Vašich názorů bych však "vypíchl" zcela jiné pasáže:
"...výše uvedené argumenty jsou předkládány zástupcem extrémní levice, proto se nelze divit, že jsou také extrémně levicové...."
Ano, KSČM je jistě představitelkou extrémních názorů a navíc bezostyšnou nástupkyní původní KSČ, kvůli které zde vlastně takto diskutujeme. Nicméně na lokální úrovni stranické dresy poněkud splývají a nemá-li se k privatizaci jednobarevná tzv. pravicová radnice, asi se můžeme dočkat různých přemetů. Nicméně samotnou petici podával jistý petiční výbor, který už s KSČM nemá nic společného. Přinejmenším jednoho člena výboru znám osobně, tak to mohu potvrdit.
"...samotný systém privatizace obecních bytů se mi tak trochu příčí, protože v důsledku zvýhodňuje ty občany, kteří měli dlouhá léta možnost bydlet za regulované nájemné a pak navíc odkoupí byt za naprosto netržní cenu...."
V tomto případě zapomínáte na jedno, že osobní vlastnictví za socialismu nebylo možné. Jistou náhražkou bylo bydlení družstevní, ale nikoli plnohodnotnou. Pokud by osobní vlastnictví bytů tehdy možné bylo, nepochybujte o tom, že množina nájemníků by byla téměř totožná s množinou vlastníků. Já sám bydlím v bytě původně služebním, podnikovém, který byl nejdříve nabídnut k privatizaci, posléze byla tato zrušena a celý dům předám zdarma(!) městu.
Drtivá většina nájemníků (a teď už se, pane Konvičko, opakuji zase já) musela do bytů investovat nemalé prostředky, aby se v nich vůbec dalo bydlet. Proto rychlá privatizace za přijatelné peníze hned po revoluci byla více nežli spravedlivá a už vůbec ne levicová. A byty v drtivé části státu byly privatizovány za velmi rozumný peníz, někdy i na splátky. To pouze váhání radnic Prahy 3 (nejdříve koaličních, pak jednobarevné) způsobily tuto situaci.
Pokud se týká výše nájmů, znám velmi dobře situaci lidí, kteří privatizovali obecní byty a kteří dnes platí do fondu oprav méně, než činilo tehdejší nájemné, nižší než dnes. Přesto mají již splaceny prostředky do bydlení vložené a začínají domy posupně opravovat. Podstatně levněji a efektivněji, než činí SKM Praha 3, to je jisté. Tady Vás opět odkáži na můj příspěvek pod Vaším článkem.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama