Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: vítejte!

11.2.2012 00:56 vložil Matěj Stropnický

Milý pane Rychtaříku,

kdybyste se zabýval hlouběji zakázkami na Praze 3 nebo na magistrátu, zjistil byste, proč je nežádoucí, aby v nich kmotrovstvo typu Pavla Hurdy (ale také třeba Tomáše Kalouska nebo Jana Srba z místní TOP 09, abychom nebyli monotónně pořád u Hurdy) bylo zastoupeno i jen v jedné jediné. To množství jen ilustruje rozsah problému. Problém je to zejména u akciovek vlastněných městem nebo MČ, neboť nám jako opozici, která je ovšem legitimně zvolena a není zastoupena v ŽÁDNÉM statutární orgánu ani jedné z pěti akciových společností vlastněných MČ Praha 3, to znemožňuje výkon kontroly.

Už půl roku se například domáhám zadávací a projektové dokumentace na rekonstrukci v Lupáčově ulici (půl miliardy Kč) od Investiční a rozvojové, a.s. - což je jedna z nich. A budu se s tou tunelářskou firmou i soudit. Pan Hurda sám jako zastupitel koaliční strany kontroluje vlastní činnost. Naprostá nehoráznost.

S tím, kde se já angažuji v občanských (neziskových!) organizacích to vůbec nesouvisí. Tím méně s tím, kam jako povoláním novinář píšu.

Nicméně mi nedělá zvláštní potíž to sem napsat. Dbám totiž velmi na to, abych nekumuloval funkce, jsem tedy:
- členem předsednictva Strany zelených (mám, pane, jedinou stranickou stranickou funkci!)
- zastupitelem MČ Praha 3, přičemž vedu náš zastupitelský klub (poté, co jsem byl v roce 2006 poprvé zvolen zastupitelem, vzdal jsem se okamžitě postu předsedy SZ na Praze 3, ostatně samozřejmě neplaceného - Pavel Hurda kumuluje snad dvacet let obě tyto funkce v ODS) - z titulu funkce zastupitele jsem členem Finančního výboru, privatizační komise a redakční rady Radničních novin - bohužel, nezastupitele do těchto orgánů ODS odmítá vpustit, takže tam být musíme, pokud chceme aspoň sledovat, co se na radnici děje;

mimo to jsem v občanském sektoru:
- jednatelem občanského sdružení Žižkov (nejen) sobě (vícekrát jsem odmítl mu předsedat a sdružení předsedu nemá, ale pět sobě rovných jednatelů)
- členem výboru občanského sdružení Tady není developerovo (opět: nejsem ani předsedou, ani místopředsedou tohoto sdružení) - ostatně i zde se vždy jedná o funkce neplacené, tím méně o funkce spojené s veřejným vlastnictvím jako v případě městských akciovek, takže neexistuje ani potenciální střet zájmů;

píšu nejčastěji do:
- Deníku Referendum
- Salonu Práva
-Lidových novin
(a příležitostně i jinam - ostatně psaním se živím)

Popravdě mi tato diskuse připadá úplně zcestná a registruji, že ji zde vedou zcela jiné osoby, než které kdykoliv na Kauze3 od doby jejího vzniku o čemkoliv diskutovaly, takže se dojmu z ŘÍZENOSTI celé "debaty" nemohu ubránit. Že by pomsta pana Kalouska a jeho melody makers za odhalení vánočního mejdanu? Prokázat to nelze, ale že nám tu (ano i vám, co mne zde napadáte) vládnou kmotři (ale vám to asi nevadí, nebo jste na ně jako jejich klienti napojeni), to je stále evidentnější. A o to mi vlastně dost jde. V takovém prostředí je třeba i s pokusy o diskreditaci, ostatně marnými, asi počítat.

Pěkný víkend, Matěj Stropnickýantispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama