Diskuse

Stadion Viktoria Žižkov: fakta

Vložit nový příspěvek

Zpráva z besedy

17.11.2013 22:26 vložil mirek

Především je skvělé, že radnice besedu uspořádala. Pomohla tak vyjasnit mnoho nedorozumění ohledně výpovědi fotbalového klubu ze stadionu.
Sál zaplnilo asi 150 fanoušků fotbalu a zájemců o dění okolo stadionu. Na tribuně jim odpovídali kromě paní starostky především pánové Vinš (majitel) a pan Kucián (šéf klubu zastupitelů ČSSD, pracoval mnoho let ve vedení klubu ).
Postupně došlo na vysvětlení historie odkoupení většiny inventáře stadionu MČ Praha 3, které kvetlo především v dobách koalice ODS – ČSSD, ale pokračuje i nyní.
Pan Vinš všem slíbil uhrazení skoro milionového dluhu za pronájem stadionu do konce roku.
Zástupce developera CTR poodkryl smělé plány na výstavbu budovy s byty a službami na části pozemku u ulice Krásova.
Fanoušci stavbou nijak nadšeni nejsou a opakovaně se domáhali odpovědí na to, proč na pozemku raději netrénuje mládež, která je odsunuta do Xaverova, či zda stavba nebude nakonec znamenat zkázu fotbalu na Viktorce.
Ukázalo se, že radnice nevlastní žádné pozemky na Praze 3 vhodné ke stavbě stadionu pro tréninky mládeže. Naopak zde jsou pozemky ve vlastnictví bývalých tělovýchovných jednot, či ve vlastnictví restituentů, leč jejich zájem je nyní pozemky především dobře zpeněžit.
Nicméně se obávám, že fanoušci zůstali skeptičtí k vizi pana Vinše o fotbale na Viktorce, trenéři mládeže nedostali záruky ohledně budoucnosti tréninkových družstev a rovněž není jisté, zda se situace s dluhem nebude opakovat i v roce 2014.


Reagovat  Reagovat s citací


Fotbalový stadion v centru?

6.11.2013 17:57 vložil Radek

Není to trochu úchylka? Navíc mezi obytnými domy? Dolní části Žižkova (okolí Seifertovy tř.) chybí park, dalo by se tam vytvořit náměstí s parkem a obch. zonou a celý prostor oživit.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Fotbalový stadion v centru?

7.11.2013 09:50 vložil Kardinál Fabio Pigliapoco

Nejsem fanda fotbalu... v podstatě mi je ta kultura spíše nesympatická. Na druhou stranu ten stadion tam byl dříve, než si valná většina lidí kolem koupila své byty. Tedy asi jim nevadí. Ostatně Bohemka, Slávie i Sparta jsou také na lukrativních místech.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Fotbalový stadion v centru?

8.11.2013 17:57 vložil Radek

Tak potom si třeba Karlíňané měli nechat uprostřed města kouřící fabriky a výroby nepřesouvat jinam, ty tam také byly dříve než ty domy


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Fotbalový stadion v centru?

8.11.2013 15:15 vložil kaaa

Ten kdo se na Žižkově narodil, žije tu a má k Žižkovu patřičný vztah, tak si toto město nedokáže bez tohoto stadionu a slavného fotbalového klubu představit ! A takové naplaveniny, co si dovolují mluvit o budoucnosti Žižkova tu nechceme. Žižkov to město je, Viktorka slavná je ! Pokud máte k této věci potřebu něco říct, doporučuji veřejnou schůzi - viz http://www.praha3.cz/noviny/zpravy/radnice-porada-verejnou-debatu-o.html


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama