Trafika pro starostku?

Trafika pro starostku?

Ani ne za měsíc jsou volby. Pracovní nasazení na naší radnici stoupá. Výběrová řízení, prodeje nemovitostí, nákupy výpočetní techniky…. nadace! Rada Městské části Praha 3 usnesením č. 715 ze dne 8.9.2010 navrhuje zřízení Nadačního fondu Karla Hartiga. V Nadační listině se Městská část Praha 3 jako zakladatel zavazuje vložit do nadačního fondu 3. mil. Kč. a do čela správní rady je na dobu 7 let ustavena současná starostka Milena Kozumplíková.

Účel nadačního fondu je v Nadační listině jen obecně formulován: ochrana kulturních památek, péče o kultivaci veřejného prostoru, rozvoj vědomostních a duchovních hodnot dětí, prezentace projektů doma a v zahraničí.
Jakým právem má zastupitelstvo vkládat 3 mil. Kč do nadačního fondu., který nepředložil žádný projekt? Fond svým zaměřením supluje činnosti, které provádějí již funkční občanská sdružení a nadace.

Milena Kozumplíková v nadcházejících volbách nekandiduje. Leckoho může napadnout, zda se nejedná pouze o snahu zabezpečit své členy, kteří přicházejí o své funkce na místní radnici.

Celý text usnesení si můžete stáhnout ZDE ve formátu PDF.

Další „předvolební“ kroky místní radnice:

  1. Nákup nové výpočetní techniky - podrobné informace ZDE
  2. Výběrové řízení na digitalizaci dokumentů s předpokládanou cenou 60 mil. Kč - podrobné informace ZDE
  3. Prodej prázdného činžovního domu, který měl být původně určen pro sociální bydlení - podrobné informace ZDE

 


Související články

Praha 3 vyhlásila výběrové řízení na digitalizaci dokumentů s předpokládanou cenou 60 mil. Kč

Městská část Praha 3 hledá dodavatele na digitalizaci dokumentů úřadu městské části. V poptávce zveřejněné na portálu České pošty se uvádí, že celkový počet všech archivovaných dokumentů je 923 metrů a lhůta pro dokončení je 48 měsíců.pokračování

Radnice zastaví kemp kvůli sociálním bytům, prázdné domy ale prodává

Radnice Prahy 3 záměr na Pražačce zdůvodňuje potřebou výstavby malometrážních bytů pro ty, kteří si již nebudou moci dovolit platit vysoké nájemné v obecních i soukromých bytech. Sama se přitom zbavuje prázdných bytových kapacit v domě v Bořivojově 27, které by mohla pro sociální bydlení jednoduše využít.pokračování
reklama