Diskuse

Trhy se nám líbí, ale nepřehlížejme fakta

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Dotaz/upozornění

13.4.2014 15:56 vložil Mádrová

Všem počtářům bych jenom ráda připomněla, že Archetyp také platí náklady - mzdy, odvody, energie, vodu, odvoz odpadků atd. Na to nějak při těch počtech zapomínáte. Zisk z těchto akcí bych nepřeceňovala. Navíc - pokud vím - je Archetyp neziskovou organizací a případný zisk musí znovu investovat. Myslím, že z trhů by se neměla dělat tak úplně komerční záležitost. Město by je mělo naopak podporovat, je to hlavně pro lidi - pro zákazníky i pro ty, kdo pro ně potraviny pěstují a vyrábí. Mysleme dřív, než něco zkritizujeme. Vyřčené už lze těžko brát zpět. A pokud někdo o tom píše, měl by nejdřív vyslechnout všechny strany, údaje vyhodnotit a pak teprve pálit.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Dotaz/upozornění

13.4.2014 18:32 vložil Janek

Podle mě tu ani tak nejde o konkrétní čísla. Podle původního článku i podle vyjádření té paní z Archetypu trhy vydělávají. Oni sami vlastně potvrzují původní tvrzení, že jsou schopni platit radnici nějaký nájem, ačkoliv jej nikdy neplatili.

Článek mi nepřijde vůbec kritický. Pouze poukazuje na fakt, že trhy dospěly do určité fáze, kdy je dobré bez emocí zhodnotit stávající spolupráci a výhled do budoucna. Dobře nastavené výběrové řízení je podle mě ideální forma. Archetyp to tam zná dokonale a má tak nezpochybnitelnou konkurenční výhodu.

Mimochodem, Vaše tvrzení, že O.S. nemůže být dobrým zdrojem peněz rozhodně nesdílím. V mnoha případech tomu tak je (vůbec nemluvím o Archetypu). Prostě se nastaví vysoké mzdy, nebo se do nákladů dávají nějaké tučné fakturky třeba na poradenství a je to. Není to nic neobvyklého.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama