Diskuse

Trhy se nám líbí, ale nepřehlížejme fakta

Vložit nový příspěvek

Trhy se nám líbí, ale nepřehlížejme fakta

13.4.2014 23:37 vložil Lenka Dvořáková

V článku se píše, že se přihlásilo několik dalších zájemců o pořádání trhů na Jiřáku. No to je přeci jasné, že když někdo funguje, tak by to chtěl další převzít v této skvěle funfující podobě. Kde byli všichni to zájemci, když fenomén farmářských trhů byl úplně v plenkách...nynější organizátor, o.s. Archetyp, musel v počátcích farmáře hledat a přemlouvat je aby na trh vůbec přijeli, začínat úplné od nuly s krokem do neznáma, trhy fungují hlavně kvůli nasazení pro věc, které se odráží i v celé atmosféře trhu. A teď by se mělo vypsat výběrové řízení na trh, který funguje a někdo ho s láskou "vypiplal"? Aby ho pevzal ten, kdo dá nejvyšší nabídku ( lidovky.cz)? Vám to připadá fér? Mmě tedy ne. A pokud se jedná o nové smlouvě, s nastavením nájemného, proč vznikají všechny tyto články, šumy a debaty....


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Trhy se nám líbí, ale nepřehlížejme fakta

14.4.2014 07:11 vložil Janek

Podle Vás by tedy měli mít doživotní monopol? To, že tam byli 4 roky zdarma nestačí?
Co se týče informace z Lidovek, byla už mnohokrát dementována.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Trhy se nám líbí, ale nepřehlížejme fakta

14.4.2014 11:02 vložil Rajče

STAŽENO z facebooku - VYJÁDŘENÍ ORGANIZÁTORA FARMÁŘSKÉHO TRHU NA JIŘÁKU:
Současná platná smlouva o provozu trhu byla schválená hlasováním Rady dne 28.8. 2013, o charakteru smlouvy rozhodovalo současné vedení, usnesením se měnila smlouva původní, a málokdo ví, že současná smlouva není smlouva o nájmu, ale o zajištění služeb
http://www.praha3.cz/public/94/76/2b/187786_88980_RMC_2013_583.pdf
2. V lednu 21.1. 2014 jsme z naší iniciativy napsali paní starostce mail s elektronickým podpisem: http://www.farmarsketrziste.cz/.../schůzka_poplatky.pdf, kde navrhujeme, abychom po vzájemné dohodě s MČ P3 platili pravidelné poplatky, protože chod i účast prodejců jsou už dlouhodobě zajištěny a tržiště je stabilizované. Paní starostka kladně reagovala, jednání o podmínkách a výši poplatků probíhá a všechny kroky jsou zdokumentované.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Trhy se nám líbí, ale nepřehlížejme fakta

14.4.2014 11:41 vložil Lenka Dvořáková

Vám přijde v pořádku, že když někdo něco vybuduje, věc je úspěšná, tak se mu to sebere a dá někomu jinému? Slovo monopol není v tomto případě opravdu na místě. Navíc o zavedení nájmu probíhají jednání, tak nevím o čem se tu pořád všichni baví.. To, že Archetyp neplatil 4 roky nájem, není vina Archetypu, ale stanovením smlouvy ze strany radnice....Archetyp v lednu z vlastní iniciativy o změnu radnici požádal....tak já nechápu, proč se tato debata vede.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Trhy se nám líbí, ale nepřehlížejme fakta

14.4.2014 14:08 vložil Janek

Vy jste mi neodpověděla na dotaz. Pokud někdo něco zavede (vybuduje) má právo na doživotní monopol? Nikdy nebude uděláno porování s konkurencí?

Zkuste odhlédnout od emocí a vysvětlete mi, jak byste to udělala.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Trhy se nám líbí, ale nepřehlížejme fakta

16.4.2014 00:27 vložil Mirek

Slovo monopol je zcela na místě, protože nikdo jiný tam nyní trhy pořádat nesmí. Tudíž monopol Archetypu.

Nejde o nájem. Jde o novou smlouvu a o to, jakým způsobem bude nový provozovatel vybrán. Mělo by proběhnout standartní výběrové řízení a cena by měla být jedno z kritérií, nikoliv jediné.

V říjnu jsou komunální volby a nikdo z radnice si nemůže dovolit jen prodloužit smlouvu bez výběrového řízení.

Trhy jsou úspěšné i právě proto, že nemusel být placen nájem. Ve všech druzích podnikání na Žižkově můžete být úspěšná a dobře se zavedete, když nebudete 4 roky nucena platit nájem! Co by měli říkat všichni ostatní lidé a firmy, kteří si od radnice pronajímají prostory a jsou nuceni platit nájem?

Všechno to, co popisujete ve svém prvním příspěvku je jenom popis toho, co si musí zažít a udělat každý podnikatel, který chce v dnešní době přežít. Není to jenom výsada vašeho občanského sdružení. Je úplně běžným jevem, že si někdo zavede restauraci a po skončení smlouvy v ní pokračuje někdo další.

Jinak jedna věc úplně mimo hlavní téma. Jenom u nás se může stát, že se dá akce tohoto druhu přímo před školu. To, co tam ti řidiči někdy předvádí je na pár přes hubu. Je víceméně zázrak, že zatím nebylo zraněno žádné dítě. Tržistě by se mělo přesunout na Jířáku jinam. Bezpečnost dětí je na prvním místě. Vaše obchody na místě druhém. Všude jinde se ulice u škol pro dopravu úplně uzavírají. Jenom u nás se tam dodávky nahání.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Trhy se nám líbí, ale nepřehlížejme fakta

29.8.2015 16:46 vložil Xy

Naprosto s vami souhlasim! Je nehorazne, ze akce, ktere se konaji na namesti nejenom ze obtezuji vysokou hladinou hluku obcany teto prazske casti, ale taky zaky zakladni skoly! Nemluve o bezohlednosti ridicu dodavek, kteri ohrozuji bezpecnost deti! Tato situace je hodna sepsani petice pro klidne a bezpecne bydleni!!!


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama