Diskuse

Trhy se nám líbí, ale nepřehlížejme fakta

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Trhy se nám líbí, ale nepřehlížejme fakta

14.4.2014 11:41 vložil Lenka Dvořáková

Vám přijde v pořádku, že když někdo něco vybuduje, věc je úspěšná, tak se mu to sebere a dá někomu jinému? Slovo monopol není v tomto případě opravdu na místě. Navíc o zavedení nájmu probíhají jednání, tak nevím o čem se tu pořád všichni baví.. To, že Archetyp neplatil 4 roky nájem, není vina Archetypu, ale stanovením smlouvy ze strany radnice....Archetyp v lednu z vlastní iniciativy o změnu radnici požádal....tak já nechápu, proč se tato debata vede.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Trhy se nám líbí, ale nepřehlížejme fakta

14.4.2014 14:08 vložil Janek

Vy jste mi neodpověděla na dotaz. Pokud někdo něco zavede (vybuduje) má právo na doživotní monopol? Nikdy nebude uděláno porování s konkurencí?

Zkuste odhlédnout od emocí a vysvětlete mi, jak byste to udělala.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Trhy se nám líbí, ale nepřehlížejme fakta

16.4.2014 00:27 vložil Mirek

Slovo monopol je zcela na místě, protože nikdo jiný tam nyní trhy pořádat nesmí. Tudíž monopol Archetypu.

Nejde o nájem. Jde o novou smlouvu a o to, jakým způsobem bude nový provozovatel vybrán. Mělo by proběhnout standartní výběrové řízení a cena by měla být jedno z kritérií, nikoliv jediné.

V říjnu jsou komunální volby a nikdo z radnice si nemůže dovolit jen prodloužit smlouvu bez výběrového řízení.

Trhy jsou úspěšné i právě proto, že nemusel být placen nájem. Ve všech druzích podnikání na Žižkově můžete být úspěšná a dobře se zavedete, když nebudete 4 roky nucena platit nájem! Co by měli říkat všichni ostatní lidé a firmy, kteří si od radnice pronajímají prostory a jsou nuceni platit nájem?

Všechno to, co popisujete ve svém prvním příspěvku je jenom popis toho, co si musí zažít a udělat každý podnikatel, který chce v dnešní době přežít. Není to jenom výsada vašeho občanského sdružení. Je úplně běžným jevem, že si někdo zavede restauraci a po skončení smlouvy v ní pokračuje někdo další.

Jinak jedna věc úplně mimo hlavní téma. Jenom u nás se může stát, že se dá akce tohoto druhu přímo před školu. To, co tam ti řidiči někdy předvádí je na pár přes hubu. Je víceméně zázrak, že zatím nebylo zraněno žádné dítě. Tržistě by se mělo přesunout na Jířáku jinam. Bezpečnost dětí je na prvním místě. Vaše obchody na místě druhém. Všude jinde se ulice u škol pro dopravu úplně uzavírají. Jenom u nás se tam dodávky nahání.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Trhy se nám líbí, ale nepřehlížejme fakta

29.8.2015 16:46 vložil Xy

Naprosto s vami souhlasim! Je nehorazne, ze akce, ktere se konaji na namesti nejenom ze obtezuji vysokou hladinou hluku obcany teto prazske casti, ale taky zaky zakladni skoly! Nemluve o bezohlednosti ridicu dodavek, kteri ohrozuji bezpecnost deti! Tato situace je hodna sepsani petice pro klidne a bezpecne bydleni!!!


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama