Diskuse

Trhy se nám líbí, ale nepřehlížejme fakta

Vložit nový příspěvek

Re: K CENÁM PRO FARMÁŘE

14.4.2014 14:04 vložil Janek

Pokud vycházím ze smlouvy, jež jste sám sdílel. Tak radnice nejen, že nedostává žádný nájem, ale ještě platí elektřinu, vodu, odpad, kadibudky a částečně úklid. V minulosti nakoupila ty stánky.
Takže řeči provozovatele o nákladech je třeba brát s velkou rezervou.

Archetyp je o.s. a strukturu jeho nákladů pochopitelně neznám. Nicméně řada "neziskovek" to dělá tak, že si do nákladů dá absurdně vysoké platy, nebo různé smlouvy třeba na poredenství, či právní pomoc. Zisk se tak velmi snadno vyvede mimo sdružení.

Takže si to zrekapitulujme. Archetyp vybírá každý měsíc něco mezi 350 000 - 500 000 (rozmezí je dáno kalkulací sum jež uvádí Archetyp a mezí tím co uvádí autorka článku). Za tuto sumu platí organizační službu a stavbu stánků (což je mimochodem absurdní argument, jelikož ty stánky tam zpravidla stojí přes tu část týdne, kdy se neprodává). Sám Archetyp uvádí, že mu finance dovolují platit, ale když se začneme bavit o penězích tak je to ze strany radnice prezentováno jako neslušný návrh.

Současně radnice platí záchody, vodu, elektřinu, stánky. Dává k dispozici plochu. Nemá z toho ani korunu a současně nemůže ovlivnit výši poplatků pro stánkaře (jež se pohybují mezi 200 - 1500 Kč za den).


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: K CENÁM PRO FARMÁŘE

15.4.2014 23:54 vložil Mirek

Ještě kritizují radnici za to, že jim neumožňuje rozšířit jejich aktivity i na další zatravněné území na náměstí. :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama