Diskuse

Reakce na příspěvek

Vy jste neslyšeli Jančíka.....?

1.4.2009 17:58 vložil Jirka

Starostu Prahy 5 Jančíka asi znáte. V posledních Reportérech ČT se ho ptali, jak mohli za sedm dní vyřídit stavební povolení pro sochu (ta v příběhu není důležitá), když jenom zákonná lhůta pro vyvěšení a podání námitek je 30 dní, dále je nutné stanovisko památkářů atd. apod. A Jančík řekl (a to je fakt perla):
"Máme přeci ZASTUPITELSKOU DEMOKRACII a proto veřejnoprávní korporace (tímto terminem technicem asi myslel národní výbor na Praze 5) mohou dle svého uvážení konat v rámci svého mandátu zíkaného ve volbách."

Pomalu přestávám chápat, kde jsem se to vlastně ocitl. Tohle tu bylo přesně za komunistů. Tito lidé jenom převzali jejich metody. A v článku uvedené citáty Kozumlíkové, Lochmana a Hurdy mi úplně přesně připomínají komunistické komentáře tehdejších protestů občanů, které se k jeho konci přeci jen sporadicky vyskytovaly (leden 1989, petice Několik vět apod.). Vždy se jednalo o "jednotlivce", s jejichž "činy přeci slušný pracující lid nemůže nikdy souhlasit". Je to tu zase, mrazí mne v zádech.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama