Diskuse

Tři články z Radnice

Vložit nový příspěvek

Asocialni lzi arogantni Kozumplikove

1.4.2009 13:18 vložil Lion

neuveritelne co si arogantni a asocialni Kozumplikova mysli.Tak aby bylo jasno. Ti najemnici ziji v bytech po desetileti, casto po mnoho generaci. Davno je splatili, prispivaji na opravy bytu ze sveho. Prodavat byty za milionove castky v situaci, kdy prumerne uspory domacnosti cini 150 000 Kc, je zrudnost, nemajici nic spolecneho s ohledem na kupni silu obyvatel. Pani Kozumplikova by si mela uvedomit, ze ti najemnici cely zivot pracovali, platili najem, odvadeli dane se kterymi stat hospodaril v te dobe obvykle. V ramci polistopadoveho vyvoje a transformace majetku do privatnich rukou maji pravo participovat na vytvorenych hodnotach a odkoupit si byty s najemni smlouvou na dobu neurcitou, ekvivalentem soukromeho vlastnictvi v predlistopadove ere. Nikde, opakuji nikde v republice se neprivatizuji byty za ceny, ktere nabizi radnice P3. Je to ze strany radnice naprosta hanebnost. Demagogicke argumenty o fiktivnich volatilnich trznich cenach nelikvidniho trhu ovlivnene mnoha dalsimi faktory, ktere maji poslouzit jako argument obhajujici hanebne castky, za ktere radnice P3 privatizuje jsou smesne. Stejne tak je naprosto smesne stavet na stejnou uroven najemnika bytu, s treti osobou, ktera dany byt neuzivala a nepodilela se na jeho udrzbe. A kdyz radni z ODS chcete argumentovat, temi, kteri nemaji moznost se ucastnit privatizace, nebot nebydli v obecnich bytech, pak mate moznost je z miliardovych prijmu z privatizace odskodnit za stav, do ktereho ho politika ODS dostala. To jest, stav, ve kterem jsou vydirani nehorazdnymi pozadavkami majitelu nemovitosti a lichvarskymi pronajmy, ktere zapricinila politika ODS, ktera brani regulovat veskere uzavirane smlouvy a tim chranit zneuzivani pozice vlastniku nemovitosti. Ostatne je nacase, aby i radnice P3 prestala tez nemravne a bezduvodne zvedat najmy a parazitovat na najemnicich, nebot reprodukcni naklady cini 53 Kc/m2, druzstva hospodari za 30 Kc/m2. Zde vynatek z jednoho clanku :
Podle Analýzy vývoje pořizovacích a udržovacích cen bytových domů, kterou zpracoval kolektiv poradenské společnosti Arcadis PM pod vedením Karla Mrázka, činí udržovací náklady hrazené majitelem nemovitosti v klasických cihlových domech 280–425 Kč/m2 užitné plochy za rok, u panelových domů 365 Kč/m2 užitné plochy za rok. Kvůli očištění nákladů od vlivu inflace se pracuje s tzv. reprodukční pořizovací cenou (RPC), což je průběžně aktualizovaná pořizovací cena domu. Roční udržovací náklady tak představují u cihlových domů 1 až 1,4 % RPC, u panelových domů 1,5 % RPC. Pravidelné odpisy, které se zhodnocují reálnou úrokovou mírou, pak představují při předpokládané stoleté životnosti domu 1 % RPC.

Nájemné musí krýt náklady
Má-li být bytový fond samofinancovatelný, musí nájemné krýt alespoň náklady na jeho reprodukci. Někdy se v této souvislosti hovoří o tzv. nákladovém nájemném. Nájemné nižší než nákladové vyvolává potřebu dotací. Nejsou-li, dochází k postupnému chátrání bytového fondu až po vznik vybydlených domů. Z uvedené tabulky vyplývá, že u průměrného bytu o užitkové ploše 60 m2 činí reprodukční náklady 38 400 Kč za rok, což odpovídá měsíčnímu nájemnému 3200 Kč na byt. (53 Kč/m2)
Porovnáme-li uvedenou částku s maximálním nájemným (regulovaným) u současného bytového fondu, zjistíme, že v roce 2008 dosáhlo toto nájemné u průměrného šedesátimetrového bytu v Praze 4082 Kč (, což představuje 127 % reprodukčních nákladů.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Asocialni lzi arogantni Kozumplikove

1.4.2009 13:41 vložil Lion

a jeste dovetek. Zadny nomenklaturni kadr, byt by mel i modrou knizku nebude provadet genocidu na obcanech (skrytou za diktatem penez) a vykladat si pojem zastupitel jako zplnomocneni ke svevolnemu ozebracovani lidi vlastnimu se obohacovani!!!!!!!!!!!!!!!!!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Asocialni lzi arogantni Kozumplikove

1.4.2009 14:06 vložil Bob

A zase dalsi nekonecna privatizacni diskuse. Ja netvrdim, ze otazky kolem privatizace nejsou na miste, ale tyhle prispevky mi pripadaji ponekud monotematicke.

Spousta lidi tady horekuje nad privatizaci, ale odmita se zabyvat stavem radnice v globalu. Lidi! Vzdyt cely rozpocet je totalni prusvih. I letmym pohledem vzbuzuje skoro kazda vetsi zakazka z Radnice podezreni a informacni embargo uvalene vedenim Radnice tyto pochyby jeste vice podporuje. Tady se krade ve velkem a zdaleka to neni jen o privatizaci.

Docela me zajimalo, kolik procent angazovanych clenu v OS Zizkov nejen sobe, kteri se ted tak mocne hlasi o slovo - zvedlo u poslednich komunalnich voleb zadek a prislo volit. A kolik z nich volilo ODS! K volbam totiz neprisla ani pulka volicu a ODSka to vyhrala na cele care. O politiku jste se nestarali a ted tu kricite! Pochopte uz konecne, ze jedinym klicem ke zmene jsou VOLBY!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Asocialni lzi arogantni Kozumplikove

1.4.2009 14:31 vložil Lion

je to o informovanosti. Je jutne zajistit informovanost obcanu. Zatim jsou pouze dezinformovani radnicni propagandou z verejnych penez viz radnicni noviny a stranky P3. Nicmene nespokojenost obcanu s politikou radnice P3 prudce stoupa a stoupat bude i nadale, nebot salek jiz pretekl.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Asocialni lzi arogantni Kozumplikove

2.4.2009 10:18 vložil ANNA

SOUHLASÍM SNAD SE OBČANÉ PROBEROU A BUDOU VOLIT ZMĚNU !!!!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Asocialni lzi arogantni Kozumplikove

2.4.2009 12:22 vložil Lion

A jeste jeden dovetek k tem co demagogicky a ucelove hovori o jakýchsi trznich castkach na nelikvidnim trhu, aby ospravedlnili nestoudne ceny pri privatizaci. Presne diky temto lidem se svet nyní potaci v ekonomicke a financni krizi, trhy obecne padaji, jsou volatilni a pod vlivem spekulantu. Presne diky takovymto lidem, jejichz hlavnim motem je bezohledna maximalizace zisku v co nejkratsim casovem horizontu, je svet v situaci v jake je. Presne diky politice bezohledného zadluzovani lidi v zajmu chamtivých snah celime krizi. Diky tomu, ze spekulante sroubovanim cen nuti obcany k nesmyslnemu zadluzovani, ktere nutne vede ke kolapsu systemu. Diky bezohlednym sobcum, kteri NERESPEKTUJI KUPNI SILU OBYVATEL a sroubuji ceny. I proto stouply spekulativni ceny nemovitosti za poledni 2 roky o 40%, aby nyni i diky krizi systemu razem strme padaly dolu a to zdaleka nejsou na dne. Argumentovat volatilni a spekulativni cenou tak, jak to dela Kozumplikova je ryze ucelove. Mozna by nam ta dama mohla rici, kam by se ceny spadly, kdyby byly v kratkem casovem obdobi vrzeny na trh veskere byty pripravované k privatizaci. Kam se ceny dostanou, kdyz banky skonci s nezodpovednym rozdavanim uveru a hypotek podporujícím neprimereny zivot na dluh. Kam spadnou ceny vlivem konciciho babyboomu a odezneni silnych ročníku 70 let. (dle prognoz ma pocet obyvatel Prahy postupne klesat, coz se odrazi i na poptavkove strane). Kam spadnou pri odlivu zahranicnich pracovniku, ke kteremu zacina dochazet vlivem krize. A také by nam ta dama mohla rici, zda dum stojici v Praze vyzaduje vysi naklady na udrzbu, nez stejny dum v Horni Dolni a zda porizovaci cena toho stejného domu ze stejných cihel byla vyssi, nez toho sameho v Horni Dolni bez urazky. To jen na okraj nebot plati, ze privatizace není trzni prodej. Heslo pravice je bohaty jednotlivec, bohaty stat. Radni P3 za ODS se ridi jinym heslem. Zadluzeny obcan, poslusny a skriply nevolnik - demokracie a svoboda v praxi dle ODS na P3.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama