Diskuse

Vznik sdružení za průhlednou privatizaci bytů

Vložit nový příspěvek

Sotona je vul - je to papousek bez vlastniho rozumu

5.2.2009 09:24 vložil Chroust

Sotona si zrejme dela srandu :) - nechapu, jak tenhle clovek muze delat mluvciho. Samozrejme, ze to vetsina obcanu prijala, nakonec (nabidku na odkup bytu). Nic jineho jim totiz nezbylo. Nabidka radnice by se dala prelozit do cestiny asi takto: bud si byt koupite za 1,5 mega s tim, ze trzni cena takoveho bytu je mozna neco kolem 2 mega, nebo si to nekoupite, a mate prd. Fakt, ze pan mistostarosta si kupuje byt za mene nez 1 mega, jehoz cena na trhu je cca 4-5 mega, lezi samozrejme mimo diskusi, zdali koupit byt na Jarove, nebo ne. Mimochodem, je potrba pripomenout, ze na rozhodnuti meli tito obcane snad 2 mesice, pricemz v prubehu teto lhuty bylo jen jedno zasedani zastupitelstva, a to tesne pred Vanoci, kdy petice obcany byla zarazena na jako bod 36, tudiz ani nemela sanci na projednani, pokus o jeji zarazeni na zacatek jednani zablokovala ODS. Koucourkov, ne?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Sotona je vul - je to papousek bez vlastniho rozumu

6.2.2009 10:06 vložil Bob

Sotona je tiskovy mluvci. Snad je jasne, ze tiskovy mluvci ma jako prirozenou ulohu "papouskovat" nazory sveho vedeni - radnice. Za to je placeny a nemusi nic vymyslet. Nechapu co se tady do nej navazite.
Bylo by lepsi se zamerit spise na pana Lochmana a poslusnou pani starostku. Ti byli obcany Prahy 3 zvoleni a ti by si to meli vyzrat.


Reagovat  Reagovat s citací


Pochybné rekonstrukce

4.2.2009 01:24 vložil chk

Radnice, potažmo SKM, nejprve byty za přehnané ceny rekonstruuje (a většinou velmi nekvalitně), pak tuto přemrštěnou cenu promítne do odhadů, a následně prodává nájemníkům za naprosto neuvěřitelnou cenu, podstatně vyšší, než v jiných městech nebo městských částech Prahy. Je to zdánlivě nelogické (obyvatelé privatizovaných domů by si rekonstrukce dokázali pořídit za zlomek vydané částky a ještě by si pohlídali kvalitu). Ve skutečnosti jde jen o přesměrování peněz do spřízněných kapes, nic víc. Zlodějna, bohužel zcela legální a nepostižitelná v našem právním řádu, kdy akciovka vlastněná obcí se zcela vymyká veřejné kontrole a smlouvy soukromých subjektů s touto společností jsou zásadně tajné.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Pochybné rekonstrukce

6.2.2009 15:14 vložil ODSák, ale už ne

Ten vůl Lochman ty rekonstrukce hodnotí, že je MČ Praha 3 dobrým hospodářem a takto to bude dělat až do skonání světa! jako


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Pochybné rekonstrukce

6.2.2009 16:01 vložil Jirka

Oni si nemůžou peníze vybrané za nájemné jen tak přímo ponechat. A těch peněz je najednou dost, protože domy dostala P3 zadarmo a nájemné roste. Tak provádějí předražené rekonstrukce (i desetinásobně proti obvyklým cenám) a ty peníze směřují do pochybných spřátelených firem. Jak prosté.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Pochybné rekonstrukce

22.3.2009 01:14 vložil Jarda

Hele když jsou ty smlouvy tajné, jak tady píše kolega, jak můžete vědět, že je to až 10x předražené ? : )

Vypadá to na další výkřik do tmy :) Ale o tom je celý tento web, že : )


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Pochybné rekonstrukce

24.3.2009 14:32 vložil Jirka

Jardo, do tmy asi křičíte Vy. I když netuším, na čí popud, protože Váš zájem o cizí záležitosti (v cizím městě, jak uvádíte) je mi více nežli podezřelý.... :-/

Takže: Uzavře-li SKM smlouvu se soukromou firmou na rekonstrukci domu, nemáte šanci se (oficiálně!) dozvědět, na kolik peněz tato rekonstrukce přišla. A to s odůvodněním obchodního tajemství, protože smlouvu uzavřela a.s. (SKM) a nějaké zpravidla s.r.o. To, že peníze jdou z rozpočtu městské části, tedy se jedná o peníze veřejné, nikoho v tomto státě nezajímá, ani to, že jedna ze společností je také ve vlastnictví městské části (to už se asi nyní mění k ještě neprůhlednějšímu).

Neoficiálně se tato částka samozřejmě zjistit dá. U dvou domů, o kterých mám tyto neoficiální informace, činila výměna stoupaček 6 a 8 milionů Kč. Jako lahůdku uvedu, že "výběrová řízení" vyhrály v obou případech firmy, které podobné práce vůbec běžně nedělají a řemeslníky si začaly shánět až po uzavření kontraktu. Celou akci pak ve výsledku dělalo X malých živnostníků bez jakékoli koordinace, bez adekvátní projektové dokumentace. Kvalita byla otřesná a životní podmínky nájemníků během rekonstrukce ještě horší.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Pochybné rekonstrukce

11.2.2009 01:40 vložil napálený

Samotná rekonstrukce paneláků v Habrové probíhá vůbec velmi zajímavě. Z vlastní zkušenosti:
byl měsíc máj, lásky čas, a začátek revitalizace - výměna oken - šla poměrně rychle. Následovalo odizolování obvodových stěn polystyrenem a fasáda. Ráno před osmou se domem začaly rozléhat rány a drnčení vrtaček a bouracích kladiv. Okolo deváté vše utichlo a na lešení jste mohli vidět bloumat tak 2 - 3 chlapy s prázdnýma rukama. V poledne zmizeli i ti. Když jsme měli štěstí, odpoledne se tak na hodinku až dvě vrátili, když jsme štěstí neměli, už se neukázali. Po bytech pobíhal stavbyvedoucí sám a vlastnoručně štukoval stěny okolo oken. Ale jak štukoval! Učeň prvního járu zedničiny by to udělal. líp.Jak byl v ráži, přeštukoval mi dokonce i pěkný kus tapety. Když se nájemníci vzbouřili, za měsíc nastoupil jiný zedník a štukování předělával. Pak přišly na řadu balkony. Dělníci po lešení nanosili krabice s dlažbou na balkon, ty tam pak týdny ležely a nic se nedělo. Po čase přišli obkladači a nalepili dlažbu. " Zítra buďte doma, přijdeme to vyspárovat a obložit sokl." Nepřišli. Zato přišla parta lešenářů a rozebrala lešení. Když po několika týdnech dorazil obkladač, tahal špinavé kýble s lepidlem a vercajkem přes uklizený byt. To už se blížily vánoce. Hospodyňky s vánočními nákupy kličkovaly mezi Ukrajinci, rozřezávajícími asfaltové chodníky a klopýtaly po rozhrabaném štěrku; Pak odešli dělníci a přišly svátky klidu. Hospodyňky naklidily byty a užívaly si i s rodinami ticho a absenci prachu a polystyrenových kuliček. S novým rokem se drnčení kladiv, prach a špína vrátily. Vyměňovaly se stoupačky. "A co jádro? To tu zůstanou ty shnilé umakartové příšery a otřískané, přes třicet let staré vany a otočná umyvadla?", ptali se nájemníci. Ano, zněla odpověď. Jádro je dobré a zařizovací předměty se budou vyměňovat individuálně a jen tam, kde jsou poškozené. Ale dostanete nové digestoře místo těch, co už pětadvacet let nefungují. Po bytech zase pobíhali řemeslníci; bourali, tahahali trubky, šroubovali fitinky, vzduchotechniku, izolovali. I ty nové digestoře namontovali! "A co odpady?" - ptali se zase nájemníci. Ty se dělat nebudou - zněla opověď. No dobrá, když nebudou, tak nebudou. Přišli zedníci, zabetonovali stoupačky mezi patry a hlásili: "V pondělí buďte doma, přijdou sádrokartonáři a zakryjí stoupačky na záchodech." Nepřišli. Zato se u vchodu do domu objevily papíry s informací, že se jádra předělávat BUDOU a - světe div se - i rozpis s termíny. I těch nových odpadů se nakonec dočkáme. "Já se na to vy..." - bouřil vzduchotechnik. "To mi toho zase polovinu potrhají a já to budu dělat znovu". "To je jako u blbejch, mohlo se to udělat všechno najednou" - nadávali instalatéři. A tak se zase rozdrnčela bourací kladiva a boural se beton, který sotva zatvrdl.
Jak asi ta jádra udělají? . Snad se konečně zbavíme těch blbě řešených socialistických pidikuchyněk a pidikoupelniček s otočným umyvadlem, žijeme přece v jedenadvacátém století. Soused si to před pár lety nechal udělat od firmy a nejenom že má pěknou velkou koupelnu a obývák spojený s kuchyní, ale ještě tím inteligentním uspořádáním získal ten obývák o kousek větší. SKM prý nechal udělat novou projektovou dokumentaci. Chachá - vy naivkové! No, nechal - a víte jakou? No přece úplně stejnou! Pidikoupelnička, pidikuchyňka, záchůdek a úpně zbytečná velká chodba. Co byste tak asi chtěli, za sedmadvacet tísíc za metr? Dám vám hádanku, chcete? Co myslíte, bydlíme v Praze 3, nebo v Kocourkově?


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama