Diskuse

Zapojte se do diskuse o budoucí podobě Nákladového nádraží Žižkov

Vložit nový příspěvek

Sekyra group v roce 2000-2001. A dnes?

30.12.2008 11:37 vložil pavel

Po přečtení Kmotra Mrázka II mne jen děsí hrůza. Na přestavbě se bude podílet Sekyra group, největší mafiáni z let 2000-2001. A co dělají nyní? Jak získávají zakázky a jak je financují? Odpověď najdete, zeptáte-li se Íčka, Téčka, Prófy, právníka Sekyry, a podsvětí- tehdy representovaného Mrázkem. Dnes jsou to jiní mafiáni typu žižkovského kmotra H.! On vyvíjí nepřeberné aktivity při změnách (2) územního plánu! Však za to dostalů také od modré radnice "cestné občanství Prahy 3" .To už je co říci!


Reagovat  Reagovat s citací


50% zeleně? nesmysl

25.11.2008 14:14 vložil Ez3kiel

50% zelená plocha???? Na to nikdy nikdo nepřistoupí. Jsme jedno z nejzelenějších měst v Evropě. Kolik procent zelených ploch připadá na celou Prahu?????


Reagovat  Reagovat s citací


Re: 50% zeleně? nesmysl

25.11.2008 14:44 vložil Jiri

Tentokrat souhlas.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: 50% zeleně? nesmysl

25.11.2008 17:41 vložil Jirka

Jo, to je problém. Námitky proti současnému návrhu územního plánu jsou více nežli namístě. Ale požadavek na 50% zelené plochy je zcela nereálný a může celou akci slušně zdiskreditovat.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: 50% zeleně? nesmysl

26.11.2008 00:47 vložil Pražan odjinud

Tady se ale nepíše o 50 % zeleně v rámci Prahy, ale určitého území. A pokud to vymezené území má zahrnovat i jisté rekreační účely, pak ten požadavek zdaleka nemusí být tak maximalistický, jak by se mohlo zdát. Kromě toho, dnes se dost se zelení šulí - z požadované plochy zelené může tvořit až 25 % zeleň, která není rostlá na terénu. To se velmi často řeší jako zatravněbé střechy třeba 10-ti i více patrových budov. A to si jistě každý umí představit, jak taková zeleň je účinná pro okolí.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: 50% zeleně? nesmysl

26.11.2008 08:55 vložil Jirka

Zeleň na střechách užitečná je. Nicméně čekat, že na komerčně využitelném území někdo jen tak udělá 50% zeleně (o střechách se tu nemluví, ale to by s tím nemělo souviset) je v dnešní době značně naivní. Více by asi prospěly realistické, zato tvrdě vymáhané požadavky.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: 50% zeleně? nesmysl

26.11.2008 15:36 vložil Ondřej Rut

Uznávám, že požadavek 50% zeleně na území Nákladového nádraží je vzhledem k současné politické reprezentaci (ona rozhoduje o podobě územního plánu, spolu s odborníky) nerealistický. To však neznamená, že není LEGITIMNÍ!!! Developer sice chce stavět 30-ti patrové mrakodrapy, uvědomte si však, že Hlavní město Praha je v pořizování územního plánu suverénem. Při svém rozhodování by přitom měl zohledňovat nejen nároky developerů, ale PŘEDEVŠÍM občanů. Developery přitom vůbec nemusí poslouchat, žižkovská ODS to však dělá velmi ochotně a na HMP podává návrhy, které jí Sekyra group podstrčí.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: 50% zeleně? nesmysl

26.11.2008 17:12 vložil Jirka

Já netvrdím, že to není legitimní. Ale v celkovém kontextu je to naprosto nereálné. Proto když tam něco podobného napíšete, snadno to smetou se stolu se slovy "nojo, to zase ti blázniví zelení..." a spousta lidí jim ještě zatleská. A pak tam budou právě ty mrakodrapy.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: 50% zeleně? nesmysl

26.11.2008 23:37 vložil Ondřej Rut

Polovina plochy zeleně a polovina plochy pro zástavbu, spolu s omezenou výškou maximálně na osm pater - to pokládám za zcela rozumný požadavek, nejen pro současné obyvatele v okolí, ale i pro obyvatele nové pro zajištění jejich kvalitního bydlení. Na tom není vůbec nic bláznivého, městskou část by to nestálo vůbec nic, jen trochu odvahy bránit se developerským tlakům. Chceme přece žít ve zdravém a klidném městě.

Pan radní Hurda, který současnou podobu projektu prosazuje se nechává inspirovat pařížskou čtvrtí La Défense. Ta však vznikla v 70.letech minulého století. Dnes jsme přece trochu dál.

Uvedenými připomínkami jsme však lidem pouze chtěli ulehčit práci, text si každý mohl upravit podle svých představ. Důležité je, aby radnice a MHMP věděli, že lidem není podoba NNŽ lhostejná a že lidé sledují, jak politici rozhodují.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 50% zeleně? nesmysl

27.11.2008 14:27 vložil Jirka

Vy budete asi politik, pane Rut, se mě zdá ;-)
Už bych se opakoval, jenom dodám, že jako zásadní argument proti husté zástavbě vidím už dnes ucpané silnice přivádějící každý den auta tímto směrem ze satelitů okolo Prahy, s tím, že s růstem komerční plochy v této lokalitě počet vozidel prudce naroste. A protože každá taková nová komerční plocha bude mít ze zákona zajištěno parkování, mine se tím jistý malý pozitivní efekt parkovacích zón. To mě trápí víc než plocha zeleně na nově zastavěném území. A je to bohužel věc, kterou jste ve svých námitkách téměř nezmínili.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 50% zeleně? nesmysl

28.11.2008 00:08 vložil Pražan odjinud

Snažil jsem se to už naznačit výše - nemá smysl diskutovat o tom, co je nebo není moc zeleně, jestli nějaký požadavek je nebo není realistický atd. Je velmi vhodné před takovou debatou se aspoň orientqačně seznámit s tím, co existuje např. v rámci stávajího územního plánu. Např. zde: http://magistrat.praha-mesto.cz/uzplan/uzemni_plan_hmp/up_hmp_1999/metodicky_pokyn/2406-p1.htm
lze nahlédnout do části III, která se zabývá mírou využití území a kde je vidět, v kolika variantách se může vyskytovat třeba to, čemu se říká zástavba městského typu. Jde tedy o to dosáhnout v rámmci existující regulace dosáhnout optimálního typu zastavěnosti a to mimo jiné i s ohledem na dopravní obslužnost.


Reagovat  Reagovat s citací


Bojím se jen jednoho:

12.11.2008 18:01 vložil Jirka

Bojím se toho, aby jistě správný záměr zabránit šílené výstavbě v území nákladového nádraží poněkud nediskreditovala iniciativa právě Strany zelených, která nemá moc dobrou pověst. I když v tomto případě mají její představitelé plnou pravdu (a je to přesně obor, kde by se SZ měla více angažovat na úkor podobných nápadů jako jsou větrné elektrárny či zdražení parkovacích karet), uvítal bych iniciativu i jiných politických stran. přičemž od zkorumpované ODS na radnici Prahy 3 a na Magistrátě, potažmo ČSSD, která s ní ještě nedávno spoluvládla, toho mnoho nečekám.

Takže malé opoziční strany: tady máte svou příležitost, ukažte, na jaké straně jste!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Bojím se jen jednoho:

24.11.2008 13:03 vložil klouda

Všichni opoziční zastupitelé vezměte hlavu do dlaní a přemýšlejte. Ta modrá radnice vydrží ještě dva roky! Než developři několikrát prodají a zase jiní nakoupí a rozkšeftují prostory jako s.r.o. či a.s. uplyne mnoho času. To snad již žižkovská mafie v čele s hurdou, lochmanem , lmilanem ganíkem, zemanem, českým, kladívkem, sekyrou, nestačí ani se posrat a zmizí! Prosím Vás zastupitelé opoziční: odejděte z toho bordelu, který doposud se tváří jako zastupitelstvo a nemá ani jednací řád (ten má připravit podle slibu mafián hurda, radní! Kozel zahradníkem!


Reagovat  Reagovat s citací


Nákladového nádraží Žižkov

12.11.2008 00:48 vložil BRD

Central Park nevyšlo co dal???


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Nákladového nádraží Žižkov - zloději z nadace!

15.1.2009 14:01 vložil jurášek

Central Park je něco tak hnusnýho, že se to nedá ani vidět! Tam se ukázali developeři a všechny přiživující se CPP a.s, ci s.r.o. (Milan Ganík z Nebušic a spol.!)) jako neprozíraví lidé: A o ceně bytu 8,5 mil.Kč si nechávejte jen zdát. A nyní majfiáni ze Sekyra group (jistě jim pomůže Íčko se zase hrnou do přestavby Nákladového nádraží Praha-Žižkov! Už byste si měli sednout na prdel- vy z nadace pro rozvoj žižkova (ganík alias ganik, hurda, arch. sedlák a šli do hajzlu! Krást se vždy nemá!,


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama