Diskuse

Graffiti všude kolem nás - opravdu to už nikomu nevadí?

Vložit nový příspěvek

Re: ... je to složitější

5.11.2007 11:42 vložil Hruboš

tak nevím, kdo má správné info, dle vyjádření starostky (odpověď pod článkem) žádný antispreyový program na P-3 zatím neexistuje, takže se nemá Praha 3 ani čím chlubit. A i kdyby snad existoval, tak jen na papíře, jelikož stav je takový jaký je. Jestli má někdo potřebu spreyovat cokoliv, říkám NE kamkoliv, ale jedině na zeď svého obýváku nebo svoje auto. Vše ostatní je poškozování cizí věci. Jestli jde o specifickou komunitu, platí pro ní stejná práva ale i povinnosti jako pro kohokoliv z nás. Osobně na tom nevidím nic specifického než jen projev vandalství a neúcty k cizímu majetku. A jestli má zastupitel MČ snad snahu toto zpochybňovat, je to vážně k zamyšlení.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: ... je to složitější

5.11.2007 16:59 vložil Ondřej Rut

Vážený Hruboši,

zřejmě jste mě ne úplně správně pochopil. Nenabádám k tomu, aby se sprejerství podporovalo ani nezpochybňuji, že je projevem neúcty k cizímu majetku, jeho poškozováním a projevem vandalství. Jsem však přesvědčen o tom, že není pouze tím a pokud ho budeme vidět jen tímto úzkým pohledem a eliminovat ho pouze represivními opatřeními, pak z ulic nikdy nezmizí. I když rozumím tomu, že člověku, kterému někdo zrovna postříkal stěnu jeho domu se takto přemýšlí jen velmi obtížně (doufám, že to není váš případ).

O antisprejovém programu jsem četl v radničních novinách a vím, že o něm jednala Rada MČ, tak jsem měl za to, že již funguje. Paní starostka má však jistě lepší informace, tak se omlouvám za případnou dezinterpretaci.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama