Diskuse

Graffiti všude kolem nás - opravdu to už nikomu nevadí?

Vložit nový příspěvek

Re: tagg je graffity

22.11.2007 15:57 vložil Jirka

A dokazete prosim pochopit / respektovat, ze existuje velmi pocetna skupina lidi, kteri chteji automobil, nebo vlastni dum bez tagu?
To ze je nekdo umelec, to jej preci neopravnuje znarodnovat majetek druhych, ne ?


Reagovat  Reagovat s citací


Re:

22.11.2007 19:36 vložil Petr Krajíček

Pochopit to samozřejmě dokážu ale respektovat ne ( i když sám nepíšu). Mně se taky nikdo neptá jestli se chci denně dívat na tuny reklam, log, bilboardů apod. Jenže jsou to v tom peníze a tak to přijímáme s pochopením. Grafitti nepropaguje nic co se dá koupit, nelíbí se nám to a tak to nechápeme. Kdokoliv kdo si koupí fasádu Vašeho paneláku jako plochu pro propagaci fernetu, pojištění nebo posledního modelu audi je OK - protože zaplatil ! Někdo kdo na tu samou fasádu vyšvihne jméno svojí party v chromu 2 x 4 metry tu fasádu zničil / znehodnotil / poškodil (neplatil !). Ale pro mne ji zničil ten s tou reklamou na nový telefonní tarif. Je to válka. Když oni, tak proč ne i já ?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re:

22.11.2007 20:10 vložil Hruboš

Vám se prostě příčí respektovat statut soukromého vlastnicví, že...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re:

22.11.2007 20:38 vložil Petr Krajíček

Ne nepříčí. Mám jen rád grafitti a líbí se mi ve všech podobách téměř na všech místech. Fandím writerům a když ráno vidím na cestě do práce z autobusu nový podařený chrom na zdi, tak mé srdce zaplesá radostí. A tak to je. Dobrou noc.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re:

22.11.2007 21:13 vložil Jirka

Tohle asi nema smysl... zde schazi troska tolerance. Vam se to proste libi a ostatni se musi prizpusobit. Nikdo podle Vas nema narok na cistou fasadu. Nikdo nemuze mit nic, co neodpovida Vasemu vkusu... uvedl jste, ze je to valka.
Proste jste blb.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re:

31.12.2007 00:51 vložil EWitch

Presne tak. Blb zaplesa pri spatreni cerstve zpizdene zdi a zato ja mam zkazeny den. Pro mne jsou ti "writeri" totez, co psi, kteri ochcavaji rohy, aby po nich aspon neco zustalo...

Ja bych byla stastna v cistem, neposprejovanem meste s hezkymi fasadami.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re:

13.3.2009 23:33 vložil Zoe

Ale v tom pripade se musis prestehovat na vesnici. Tam jeste grafity neznaji. :-) a pokud ano tak z dalky a kreli je na jizdni rady od autobusu co jezdi jednou za tri hodiny :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re:

19.3.2008 16:14 vložil ez3kiel

sám rozlišujete mezi reklamou a tagem či grafitti velmi dobře. Potom musíte sám z logiky věci dospět k názoru že reklama je přáním majitele domu zatím co tag či grafiti byť sebepěknější se s přáním majitele domu rozchází. A to je základem celé debaty. Proč někomu přidělávat stres a ničit jeho majetek? Umění si přece klade za cíl tvořit. bude podle vás umění když rozpatlám lejno po vašem autě? já si budu stát za názorem že to umění je. Teď mě zajímá co to bude pro vás. Jestli odporné lejno na vaší kapotě pak začínáte chápat (možná) oč tu vlastně běží.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re:

27.8.2008 14:53 vložil Jan Bardiovský

Ale prieči. Keby sa Vám nepriečeli tak by ste proste rešpektoval právo majiteľa o tej veci rozhodovať. HOWGH


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re:sakra pane Krajíčku ...

28.5.2008 15:30 vložil JANA

sakra pane Krajíčku, jste rozený rebel, nebo si na to hrajete, nebo jen tak provokujete do chvíle, kdy JÁ VÁM NACPU SVOJE jméno kaligraficky samoucky vyvedený na to, na co jste lléta spořil.

Budete mě pak honit kolem plotu a chtít náhradu škody, nebo BUDETE NAD VĚCÍ a s pochopením :))))


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re:

27.8.2008 14:51 vložil Jan Bardiovský

To je ale veľmi zvrátené videnie sveta! Moja sloboda končí tam, kde končí sloboda niekoho iného a do mojej slobody počítam aj možnosť voľby toho, čo budem mať na svojom majetku. Pokiaľ toto nerešpektujete tak si zaslúžite ísť do väzenia aby ste si slobody začal viac vážiť.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama