Diskuse

Náměstí čekalo na diskusi o regeneraci mnoho let

Vložit nový příspěvek

Zabetonované náměstí.

5.11.2014 14:41 vložil Hlinka

Jako občan a obyvatel přímo žijící při náměstí, si dovoluji zásadně nesouhlasit s prezentovanou přestavbou náměstí v řádu 100 milionů. Je to nepochopení toho k čemu náměstí slouží a k čemu jej místní obyvatelé využívají. Vybudováním betonového lesoparku se zcela zničí současný ráz náměstí a zcela potlačí jeho komunikační schopnosti. Dovolím si odhadnout že cca 80% obyvatel zde navštěvuje rádo farmářské trhy, různé akce jako masopust, vinobraní a pod a i koncerty s tím spojené. A možná snad ten zbytek pak chodí do kostela. Je všem jasné že nejprve zde bylo náměstí až pak kostel a proto netřeba zde budovat jakýsi oslavný prostor či přírodní chrám ke zviditelnění zdejšího kostela. Je třeba více naslouchat potřebám a přáním místních obyvatel a méně různým institucím či politikům, jejichž největším zájmem je proinvestovat peníze či se zviditelnit. Na takto koncipovaném náměstí pak zbude jen pár starých lidí, sedících na lavičce, nějací turisté a běžný obyvatel této oblasti jen vystoupí z MHD a projde jím směr domov. Náměstí tím ztratí svůj smysl a účel.


Reagovat  Reagovat s citací


ehm, ehm

22.9.2014 15:58 vložil Šimák

Pane Trejtnare, vy si snad děláte legraci. Nejdřív tady velmi účelově oprasíte opoziční modré ptáky těsně před volbami, že o zrušení kašny usilovali oni. Váš kolega z kandidátky Matěj Stropnický tu pak začne střílet do Hudečka, a když výjde najevo, že iniciátorem rušení kašny byl Tomáš Mikeska, který kandiuduje s vámi a Stropnickým, začnete volat po věcné diskusi bez umělé politizace tohoto tématu. To si jako děláte srandu?
Mimochodem, tu besedu uspořádala radnice proto, že jí iniciovala opozice, jinak by žádná debata nebyla, stejně jako radnice nedělá žádné debaty okolo toho, že chce v Praze 3 zachovat hazard.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: ehm, ehm

30.9.2014 20:54 vložil Tomáš Mikeska

Nevím, kdo mi nasadil psí hlavu jako iniciátora rušení kašny na Náměstí Jiřího z Poděbrad?


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama