Diskuse

Otazníky nad Klinikou

Vložit nový příspěvek

Reakce na nepřesnosti

29.11.2016 08:58 vložil Radek Ležatka, ÚZSVM

Vzhledem k tomu, že autor článku nereaguje na mail, vkládám reakci do komentáře.

Článek serveru kauza3.cz o budově v Jeseniově 60 na pražském Žižkově obsahuje několik nepřesností. Předně není pravda, že by převod na Správu železniční a dopravní cesty (SŽDC) byl „urychlený a utajený“. SŽDC o budovu projevila zájem v červnu tohoto roku a budova jí byla po nezbytných administrativních úkonech a náležitostech předána v říjnu. Stejně jako v případě předchozího vyjádřeného (a následně odvolaného) zájmu o budovu ze strany Generální inspekce bezpečnostních sborů a Ministerstva práce a sociálních věcí ÚZSVM o zájmu SŽDC na dotaz informoval, a to dokonce přímo jednoho ze zástupců Kliniky.

​Převod budovy na magistrát nikdy nepřipadal v úvahu v situaci, kdy budova nebyla prohlášena za nepotřebnou pro stát. Podle zákona o majetku státu mají státní instituce přednost před jakýmkoliv jiným zájemcem. Proto není pravda, že by bylo možné dojednat převod budovy na magistrát. Rovněž informace převzatá z Respektu, že se ÚZSVM a pražský radní „shodli, že Klinika se i potřetí nabídne státní instituci“, není pravdivá a ÚZSVM na ni reagoval zde: http://www.uzsvm.cz/reakce-na-nepresnosti-2264-0-85/reakce-na-nepravdiva-tvrzeni-ohledne-predani-budovy-jeseniova-60-123936/ .

Informace o tom, že generální ředitelka ÚZSVM je členkou hnutí ANO, je lživá. Generální ředitelka není a nikdy nebyla členkou žádné politické strany ani hnutí.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Reakce na nepřesnosti

30.11.2016 17:40 vložil Karel Světlík

Vážený pane Ležatko,
děkuji za Vaše vyjádření. Žádný email od Vás jsem bohužel nenašel (ani ve spamovém koši). K Vašemu textu:
1. Slova „urychlený a utajený“ jsou z citovaného vyjádření Tadeáše Poláka. V textu výše uvádí důvody pro toto své hodnocení.
2. Informaci, že bylo možné dojednat převod budovy na magistrát, uvádí Matěj Stropnický a opět uvádí důvody, kterého k tomuto přesvědčení vedou.
3. U citace Vašeho vyjádření v Respektu jsem předpokládal, že je to citace pravdivá. Pokud to tak není, uvedeme to na pravou míru.
4. Ohledně členství vaší paní generální ředitelky v hnutí ANO se jedná o informaci, kterou v textu uvedl Matěj Stropnický. Předpokládám, že jakožto mluvčí instituce máte důvěryhodnější informace. Tuto nepravdu tedy též uvedeme na pravou míru a pana Stropnického vyrozumíme.
S pozdravem,
Karel SvětlíkReagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama