Diskuse

Prezentaci projektu revitalizace panelových domů na Dolním Žižkově vystřídala bouřlivá diskuze o plánované privatizaci

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Re: Dotování brzy soukromého majetku

5.5.2015 10:40 vložil Dana

Bydlím v Kubelíkově ul. nad prodejnu Albert. Od r. 2007 radnice slibuje revitalizaci- zateplení, opravy fasád, výměnu výtahu. Nic se doposud neděje, krom Vámi zmiňovaných nových rozvaděčů a odfláknutých nekvalitních polských plastových oken. Stále si to přehazují od od voleb k volbám. Také uvažujeme o odstěhování , ale do bytu jsme investovali - jádro, podlahy, malby atd. s tím, že nám byt bude prodán již před několika lety. Neděje se nic a kdoví, zda se dít bude. Dům je v katastrofálním stavu. Od r. 1981, od kdy zde bydlíme, radnice neinvestovala jedinou korunu do případných dalších oprav (vymalování schodišť, nové vstupní dveře, schránky.....). Stydíme se někoho do domu pozvat. Jenže to, že se odstěhujeme je přesně to, co radnice chce. Zůstane jim zrekonstruovaný byt, který pronajmou, případně ho - pakliže někdy bude nějaká privatizace - prodají. Ceny těchto příšerných bytů jsou nehorázné. 35 let zde platím nájem a nyní bych si tento byt měla koupit za cenu "v místě a čase obvyklou". Hezká formulka, za kterou se dá schovat lumpárna a zlodějna MČ Praha 3.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Dotování brzy soukromého majetku

5.5.2015 14:59 vložil Radek

Chápu Vaše pocity, já bydlím v cihlovém domě, do kterého, než jsme ho za své opravili, nikdo nesáhl od r. 1930, kdy byla poslední úprava, také jsme se předtím styděli pozvat někoho na návštěvu, protože se rozpadal před očima, padaly kusy omítky, bortila se střecha ... takže byla řada horších případů.
S tou cenou za byt - placení nájmu za věc neznamená nárok, že by na koupi té věci měla být úleva. Když se podíváte na reality, za jaké ceny si musí kupovat nezrekonstruované byty lidé, kteří neměli to štěstí privatizovat, tak uvidíte, že byt máte za polovinu ceny.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama