Diskuse

Rekord Prahy 3? Podzemní kontejnery

Vložit nový příspěvek

Re: podzemní kontejnery

2.5.2013 18:40 vložil :-)

:-))) Já chodím kolem Škroupova náměstí a tam je kolem těch nových podzemních kontejnerů taky nepořádek a dokonce větší než u těch klasických. Taky to všude poletuje. Větší odpad prostě nejde do kontejnerů vůbec vhodit. Podzemní kontejnery, spolu se zmenšením vhazovacích otvorů, jsou cestou zpět. O tom, jak dostat do kontejneru na sklo tabulové sklo si můžeme vyprávět i pohádky, ale jinak než rozbitím skla někde na silnici u kontejneru a postupným nacházení střepů dovnitř, to nejde. Když porovnáte ještě cenu za klasický kontejner kolem 5.000,- a tedy nějakých 15.000,- za sadu papír-plast-sklo v porovnání s 2,9 miliónu korun, tak je někdo něco špatně. Za ty skoro 3 milióny by u těch kontejnerů měl být 8 hodin denně pracovník, který bude pracovat za minimální mzdu a bude odpad vhazovat dovnitř. Pekně vždycky poděkuje a může tam takhle za tu minimální mzdu postávat klidně 10 let.

Popravdě postavit 3 podzemní kontejnery na odpad za skoro 3 milióny korun může fakt jenom totální idiot z Prahy. V České republice jsou vesnice, které nemají ani takový rozpočet. Někde není ani vodovod nebo centrální kanalizace a vy tady blbnete a utrácíte za blbosti.

Ty podzemní kontejnery mají opačný efekt, než by měly být. Odrazují od třídění odpadu a jeho pravidelné odnášení na odběrná místa. Bohužel.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: podzemní kontejnery

12.5.2013 12:03 vložil Ez3kiel

Je fakt, že ty otvory za moc nestojej ale jinak uznejte že nápad je to dobrej a ta cena je pochoopitelně vyšší, musej vyhlkoubit díry, vyzdít, kontejnery jsou plechové netuším zda je to odpovídající částka ale rozhodně to nemůže stát 15.000,-. Jestli jsou opravdu předražené pak není nic snažšího než podat TO. Kdyby se jim podařilo změnit ty vstupní otvory (což by neměl být žádný problém pak z toho může být docela kvalitní projekt. Teď už to jen na panu Rutovi jak se k problematice postaví a jak v tom bude pokračovat.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: podzemní kontejnery

13.5.2013 11:56 vložil Heller

Vážení,
co se týká velikosti otvorů - jsou předepsané tak, aby do těchto otvorů nemohl nikdo vlézt a to včetně dítěte. Co se týká bince okolo,za to nemohou kontejnery ale uživatelé. A třídění odpadu - to je totéž, jsou tam 3 otvory, takže spíš to nabádá k třídění, ale člověk musí chtít třídit.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: podzemní kontejnery

13.5.2013 18:49 vložil sss

Tohle si mohli rozmyslet dříve, než s tím začali. Menší vhazovací otvory jsou hloupost. Původní kontejnery mají vhazovací otvor přes 1 m2. Do těch nových je to tak na svázané noviny nebo časopisy. Což je zcela jistě záměr, protože firma, kkterrá to sváží, chce mít co nejméně práce, a co nejvíce peněz. Svázané časopisy nebo noviny můžete odevzdávat ve sběrně a dostanete za ně 2,- - 3,-/kg.
Nepořádek kolem kontejnerů je stejně a bude i nadále, protože lidé odpad přinesou, a pokud je kontejner plný, tak ho odloží vedle. Nikdo nenosí odpad zpátky domů. To, jestli je kontejner plný nebo ne, nejde normálně zjistit.
Místo (plocha) je pro kontejnery zabrané stejně a dokonce větší než původně. Tak ža ani v tomto nejsou kontejnery výhodou.
Jedinou výhodou kontejnerů je jejich větší objem. Ta ale padá s tím, že se zmenšila četnost svozů a sběrných míst je méně.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: podzemní kontejnery

20.5.2013 13:19 vložil eva

Pane Hellere,ale Vy nejste z těch, co třidí odpad, nemám pravdu? Jste osoba, která by měla jít příkladem.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: podzemní kontejnery

20.5.2013 13:35 vložil heller

Jenom dotaz, jsem sledován když vynáším smetí do kontejneru?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: podzemní kontejnery

12.6.2013 21:49 vložil zdena ,


Jsou krásné,ale to není jejich poslání. Odpad asi končí někde jinde. Zřejmě ve směsném odpadu. Někdo má na odpad velký kontejner, popelnice má taky velký otvor nebo se dává při svozu vedle popelnic. Třídicí kontejnery mají také funkci burzy.Najdete tam přístroje, nádobí,knihy , protože majitel doufá že to někdo využije. Ta krása stojí moc peněz. Mohla by Městská část např. koupit nemovitostí a nestavět domy v Krásově Ulici-


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama