Diskuse

Rozroste se Praha 3? Zelené město se k ní chce připojit

Vložit nový příspěvek

Tohle pochopím

28.6.2015 10:30 vložil Karel

Lidé se sice přihlásí s bydlištěm na Prahu 9, ale je to s bydlením podobné, jako když si půjčujete peníze. Nikdy nevíce vše co se stane, když si začnete úživat. Najednou zjistíte, že plán je, když se přesně ví, jak to má být a nikdy to podle toho nejde. Praxe bydlení je, když to jde a nikdo neví proč. V tomto případě změna katastrálního území je spíše závazek málo nákladný. Tak jsem pro, aby Žižkov místo 65 tisíc obyvatel měl 66.5 tisíce obyvatel, pokud se místní rozhodnou změnit PSČ.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Tohle pochopím

28.6.2015 12:17 vložil zdenek

Zde nejde o několik lidí, ale Mč by se musela starat o to území.O dopravu, školy, školky, zelen,, obchodní dům, .Jde o to, jestli byly t y byty drahé. Je to dobře umístěné sídliště , v zeleni a přitom je to blízko centra. Jede tam tramvaj 9 a spousta autobusů.


Reagovat  Reagovat s citací


Tohle nepochopím

19.5.2015 13:50 vložil Radek

Ti lidé si dobrovolně koupili byty na Praze 9, věděli, že budou patřit pod Prahu 9, chodit na úřady a do škol Prahy 9 a teď naříkají a diví se, že nepatří pod Prahu 3. Ach ta logika.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Tohle nepochopím

21.5.2015 17:28 vložil Kvak

Pak jsi ovšem nechápavý. Ze sídliště vedou tramvajové linky do centra Prahy přes centrum Prahy 3. Do Prahy 9 vede jen nějaký autobus. Mimochodem, má Praha 9 vůbec nějaké centrum?
Asi patříš mezi lidi, co tvrdí, že když to tak bylo dřív, musí to být napořád.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Tohle nepochopím

21.5.2015 19:21 vložil Radek

Já tvrdím jen to, že pokud si kupuji někde byt, tak zvažuji různá hlediska, i možnosti využívání infrastruktury v okolí, úřední začlenění a ne že si napřed koupím byt a teprve potom zjistím, že jsem v jiné čtvrti a proto chci kus té čtvrtě odtrhnout a přičlenit kam se mi to hodí.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Tohle nepochopím

25.5.2015 13:20 vložil Mojmír Mikuláš

Dobrý den Radku.
S Vašimi komentáři sdílím opakovaně názorovou shodu.. Byl byste ochoten mne kontaktovat na můj registrovaný email? Měl bych jen drobnou otázku.
Omlouvám se ostatním, že využívám tento prostor na Kauze 3 k tomuto oslovení !


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Tohle nepochopím

25.5.2015 13:48 vložil Mojmír Mikuláš

Souhlasím s názorem diskutujícího pana Radka. A doplňuji, že každá odpovědná městská část při jednání s developery využívá svého postavení, konzultuje a požaduje spoluúčast developera na vybudování občanské vybavenosti. I Praha 3 z mé zkušenosti u významných nových bytových celků takto v současnosti postupuje.
.
V případě Zelného města nechala Praha 9 postavit developera na místě bývalé zahrádkářské kolonie a třešňového sadu velké sídliště bez veřejné vybavenosti a teď by důsledky tohoto jejich benevolentního přístupu měla automaticky nést Praha 3?


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama