Diskuse

Kompletní videozáznam z veřejné debaty kandidátů na starostu Prahy 3

Vložit nový příspěvek

postřehy z debaty

9.10.2014 14:52 vložil Helena

Na úvod bych ráda poděkovala organizátorům této debaty, neboť pro mne jako pracujícího občana Prahy 3 není reálné obcházet předvolební agitace jednotlivých stran a tvořit si názor na jejich program jednotlivě. Pravdou taky je, že papír snese všechno a většinou pěkně zpracované letáčky s usmívající se tváří a spoustou líbivých vět, nemá tu správnou vypovídací hodnotu.

Co mne potěšilo: Bylo fajn, že posadili alespoň těch sedm lídrů na jedno místo, pokládali jim stejné otázky a dávali jim stejný čas na odpověď. Témata debaty byla vlastně jasně daná už předem, protože NNŽ, Parukářka, Jiřák... to je to, co Trojku teď právě nejvíc pálí a na co je hodně vidět. Všichni kandidáti byli pěkně připravení a v podstatě odpovídali jak z partesu. Musím říct, že i tak mi to osobně pomohlo v mé mírné nerozhodnosti. Jistě jsem věděla, že „do leva“ mé kroky nevedou, což se mi potvrdilo i na této diskusi.

Co mne překvapilo: Na debatě měli kandidáti poměrně „hlasité stranické fankluby“, budiž, podporu chceme každý, ale nemohu nezmínit, že pár minut po 19h se na balkon dostavila skupinka mladých lidí ve věku cca 30 let, kteří dali ihned znát, čí že jsou tým. Ve chvíli, kdy mluvil pan Belllu, byli ticho jak pěničky a v závěru mu nadšeně tleskali...až sem je to v pořádku. Na druhou stranu při projevech ostatních kandidátů si naprosto nerušeně mezi sebou povídali, smáli se a vůbec nebrali na vědomí, že je zde hrstka občanů, kteří si ve svém volném čase a v zájmu o dění na Praze 3 přišli poslechnout všechny kandidáty. Ráda bych jim vzkázala, že je opravdu pěkné, že se dali na cestu obrody ODS (mimochodem, byla jsem do roku 2006 jejich voličkou v KV), ale bez respektu k lidem v jejich okolí, bez respektu k „protivníkovi“ a bez schopnosti naslouchat, jim tu obrodu nikdo neuvěří. Nehledě na to, že jde vlastně „jen“ o slušné chování.

Co mne pobavilo: Pan Stropnický a jeho vyjádření k černému výlepu, „sám jsem nevylepoval“...v mžiku mi bylo jasné, že bude nutně následovat vyjádření „že jich na to bylo víc“, ale co to je pro boha za vyjádření?? Proč se k tomu aspoň nepostavil jako chlap?? Asi proto, že je „politik“...

Co mne vytočilo: Odpovědi na otázku, z čeho vlastně bude Trojka žít, až dotečou peníze z privatizace. Všichni chtějí šetřit, to je dobré znamení...ale z úst ani jednoho kandidáta nezaznělo, že velká úspora by byla, kdyby se konečně prodal nebo alespoň pronajal za tržní cenu, ten neskutečný počet volných bytů ve zprivatizovaných domech, za které městská část měsíčně platí opravdu nemalé peníze do fondu oprav jednotlivým SVJ. (Rozumím tomu, že je potřeba ponechat si část bytů pro sociální účely, ale tolik?) Tohle je báječná vizitka pana Stropnického, který má správu majetku ve své gesci a za celou dobu působení ve své funkci nebyl schopen připravit nějakou koncepci, jak s tímto odtokem peněz naložit. Nedalo se nevšimnout, že na prvním místě v úsporách jmenoval pan Stropnický úsporu na úřednicích (developeři až na druhém), gratuluji, to je pro ně teprve ta správná motivace k výkonu jejich mnohdy nelehké práce, neboť přeci víme, že „úředník je ten nepříjemný, neschopný, nic nedělá a každý si na něm může zchladit hrdlo“. Nezávidím jim nadřízeného, jako je pan Stropnický. Ptám se, což takhle nemít každý člen rady reprefond ve výši několika měsíčních platů úředníka? Nicméně...i to je nicotný výdaj proti Viktorce, že?

No a poslední tečkou je vyjádření opět pana Stropnického, že řešením na „zlobivé nepřizpůsobivé“ v domě v Husitské ulici by bylo to, že zbývající řádné nájemníky – starousedlíky, odstěhuje jinam. Bravo !!

Nechci se trefovat jen do pana Stropnického, ale on se opravdu postaral o hlášky večera. Pan Ambrož nepřekvapil, pan Štampach vyloudil pousmání, Ing. et Mgr. Ropková skvělá sociálně demokratická rétorika, Ing. Hujová potěšila, že byla stejně zděšená z některých výroků svého místostarosty, Bc. Bellu - smíšené pocity z mladého konzervativce pod křídly již nekandidujícího někdejšího vládce radnice a konečně pan Konvička s poměrně s lidským a selským přístupem. Tolik mé postřehy...

Držím nám občanům Prahy 3 palce, aby jsme si správně zvolili. Alespoň my, kteří k těm volbám dorazíme!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: postřehy z debaty

9.10.2014 15:42 vložil Kuděj

V mnohém máte pravdu. Přesto mě napadlo, zda se dožijeme doby, kdy budou lidé stavět obhajobu své volby na pozitivních tezích o svém kandidátovi, místo toho, aby všechny zavalili kritikou a pak volili "nejmenší zlo". Podle mě to není problém jen politiků, ale nás všech.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: postřehy z debaty

9.10.2014 20:39 vložil Helena

Ano, i Vy máte pravdu. Je to o nás o lidech a ano, máte pravdu, momentálně je to volba menšího zla, protože přesvědčená nejsem. Uvědomuji si, že můj příspěvek vyzněl kriticky, ale vztahoval se k projevům v debatě. Rozhodně si nemyslím, že by se na Trojce neudálo nic dobrého, naopak. Také bych byla ráda, kdyby jsme byli přesvědčení voliči a náš kandidát by splnil vše, co slíbil.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama