Diskuse

Ozvěny referenda

Vložit nový příspěvek

Nikde jsem se zatím nedozvěděl

26.11.2014 17:13 vložil Radek

kolik procent odevzdaných hlasů bylo pro zastavění, kolik proti, nebo to je problém ta dvě čísla uvést?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Nikde jsem se zatím nedozvěděl

27.11.2014 12:18 vložil Luboš

Radku, vždyť to máte přímo v tom článku. Cituji: V otázce č.1 dalo své ano zelené Parukářce 98 % voličů, v otázce č. 2 pak 96%.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Nikde jsem se zatím nedozvěděl

9.12.2014 22:01 vložil zdenek

Stavební úřad nezajímá referendum a mč3 je účastníkem řízení


Reagovat  Reagovat s citací


referendum

26.11.2014 15:03 vložil Eva Trojanová

K volbám jsem šla s tím, že se zúčastním i referenda. Zmatek s jakým jsem se setkala nemá obdoby. Šla jsem dle pokynů do 2. patra, nakonec to bylo v suterénu! Lidi tam bloudili, poptávali se, nikdo nic nevěděl. Chápu, že někdo, kdo těžko chodí, nebo nebyl tak odhodlaný, to vzdal. Bylo to ve volebním místě v ZŠ Pražačka. Proč se referendum nekonalo vždy hned ve vedlejší místnosti stejných okrsků, ale úplně jinde?! A jestli to tak bylo i na jiných místech, pak je jasno, proč bylo fiasko, protože s kým mluvím z obyvatel Prahy 3, nechce na Parukářce žádnou další výstavbu. Tolik moje poznatky, příště by to nad uspořádáním chtělo trochu popřemýšlet hlavou..., pokud to nebyl záměr.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: referendum

27.11.2014 12:34 vložil Ondřej Rut

Dobrý den, Evo,

na vysvětlení tohoto. Záměrem bylo pokud možno neměnit jednotlivé volební místnosti pro komunální volby, lidé jsou často zvyklí po léta chodit do jedné konkrétní školní třídy. Kdybychom to udělali, jak říkáte, tedy dali místnost pro referendum vždy vedle místnosti pro volby, museli by někteří voliči k volbám i referendu jít až do těch třetích nebo čtvrtých pater. Priorita byla dána srozumitelnosti a zvyklostem u komunálních voleb. Musel jsem sám souhlasit, že to tak má být, i když jsem se snažil, navzdory nepřízni z ČSSD a ve finále i části TOP09, aby referendum bylo zorganizováno co nejlépe.

Ondřej Rut


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama