Před veřejnost předstoupí 8 kandidátů, kteří by se rádi stali dalším starostou Prahy 3

Před veřejnost předstoupí 8 kandidátů, kteří by se rádi stali dalším starostou Prahy 3

Ve středu jsme uzavřeli přihlášky do veřejné debaty kandidátů na starostu. Celkem je jich 8 a o přízeň voličů budou zápolit 6.10. v kongresovém sále hotelu Olšanka. Kompletní seznam kandidátů včetně stručných představení naleznete uvnitř článku.

Debata začne v 19:00 a moderátorem bude Milan Šíma. Akci pořádá Kauza 3 s podporou Prahy 3, grantu z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

Kandidáti jsou seřazeni dle vylosovaných čísel jejich kandidátek pro letošní volby. Na kandidáty jsme zcela neplánovaně přichystali malou past. Součástí přihlášky měla být uvedena krátká osobní charakteristika v délce 200 znaků (bez mezer). Později nám všem došlo, jak je to málo. Ale alespoň vidíte, co všechno lze do tak stručného popisku vměstnat a co považují za skutečně nejdůležitější.
 
Michal Konvička, Demokraté Jana Kasla
Vydavatel a redaktor občanského zpravodaje KAUZA3.cz. Podnikatel v cestovním ruchu v oblasti incomingu se zaměřením na frankofonní země. Bývalý vrcholový sportovec a reprezentant v cyklistice. Ženatý, dvě děti  a 20 let na Žižkově.
 
Bc. Tomáš Štampach, Strana svobodných občanů
Místopředseda pražského sdružení Svobodných a zároveň koordinátor pobočky v Praze 3 se dlouhodobě zajímá o dění v pražské komunální politice. Zabývá se především otázkami transparentního fungování radnic.
 
PhDr. Matěj Stropnický, Žižkov (nejen) sobě
Novinář, od 2006 zastupitel Prahy 3, od 2012 místostarosta; spoluzakladatel občanských iniciativ Žižkov (nejen) sobě a Tady není developerovo. Prosadil spravedlivou privatizaci a záchranu nákladového nádraží.
 
Ing. Vladislava Hujová, TOP 09
Starostka Prahy 3, vystudovala VŠE v Praze. Na radnici prosazovala principy transparentnosti, otevřenosti radnice a narovnání řady nevýhodných smluv poděděných z minulosti. Členka správní rady Skautská nadace J. Foglara a VŠE. 
 
Pavel Ambrož, KSČM
Nar. 1958 v Praze, vystudoval SPŠE, od 1992 referent dávkového odb. ČSSZ. 1990-2002 člen Zastupitelstva MČ Praha 3, 2002-2010 člen Zastupitelstva hl. m. Prahy, organizátor sociálně právní poradny při OV KSČM Praha 3. Od roku 1990 ve vedení KSČM v Praze 3 a v Praze.
 
Bc. Alexander Bellu, ODS
Nastoupil do čela Žižkovské ODS v rámci rozsáhlé generační obměny v roce 2013. Je reprezentantem politického křídla okolo docenta Bohuslava Svobody, politicky má blízko k bývalému ministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi.

Ing. Mgr. Irena Ropková, ČSSD
Vystudovala Vysokou školu ekonomickou a Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Je advokátkou se specializací na obchodní právo, předsedkyní Finančního výboru a neuvolněnou radní MČ Praha 3 pro oblast sportu.

Ing. Gabriela Nováková, Volba pro město
32 let, narodila se na Žižkově, vystudovala VŠE, obor účetnictví, je vdaná, má dvě děti. Pracuje pro zahraniční společnost. Relax: sport, dobrá káva, koníčky: vaření, zahrada a pejsek.
 
Vstup pro veřejnost je pochopitelně zdarma. Vaši účast nemusíte nikde ohlašovat – stačí dorazit. Uživatelé FB nám udělají radost, když se přihlásí ZDE a pokud pozvou lidi ze svého okolí v Praze 3.
 
 

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

 


Související články

Kandidáti na starostu se utkají v Olšance

Stejně jako před čtyřmi lety se i před letošními volbami utkají kandidáti na starostu Prahy 3 na veřejné debatě v hotelu Olšanka. Tehdy se na tuto jedinou veřejnou debatu dostavilo pět kandidátů a debata v zaplněném kongresovém sále trvala přibližně 120 minut. Letos však jsou dvě věci jinak. Za prvé jsme možnost účasti otevřeli zástupcům všech kandidujících ...pokračování

Volební kalkulačka pro Prahu 3

Právě spouštíme volební kalkulačku pro Prahu 3. Od 9 kandidujících stran jsme získali odpovědi na 25 otázek, které tvoří průřez komunálními tématy Prahy 3. Vyplňte si kalkulačku a hned budete vědět, která strana je Vám názorově nejblíže. pokračování
reklama