Diskuse

Tisková zpráva TOP 09, ČSSD, ODS a VPM-NK k sestavení koalice v Praze 3

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Volby?

3.11.2014 10:27 vložil nicname

Právě jste rekl něco co do demokracie nepatří a to, ze nemám, když nejsem vas clen , mluvit do personálního obsazeni. Já jsem zastánce toho,ze jako volič bych mel mít právo na to abych mohl toho či konkrétního člověka nezvolit či naopak. Proto se tesim az projde, tedy jestli projde, zákon o prime volbě starostu. Mohu se totiž ztotožnit s programem avšak ne s čelním představitelem te konkrétní strany. Jsem dlouhodobý kritik volebních systému uvnitř stran.
Co se týče privatizace, jsem zastáncem privatizace ale ne za každou cenu. Určité nejsem zastánce prodeje bytu za tržní cenu a za cenu 400 tis také ne. Já koupil byt v privatizaci před cca 6 lety za cca 1,2mil. Ta cena není vysoká vzhledem k ceně bytu na trhu, ale presto jsem se setkal s názorem ze je cena přemrstena a ze vlastně ten byt jsme si zaplatili na na jemném...to je dle mého hodně ujety názor...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Volby?

3.11.2014 12:16 vložil sunegha

Do personálních záležitostí volebního subjektu, jehož nejste členem právo mluvit nemáte. Na tom není nic nedemokratického.

V současnosti je též přímá volba starostů dobrá věc.

Pokud jde o cenu bytu, není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem....

Nikdo si byt koupit nemusí, je to svobodné rozhodnutí. Jako předseda SVJ s 52 byty mohou kvalifikovaně potvrdit, že mnozí kupující nevědí, co je všechno čeká a že budou sice bydlet finančně levněji, ale budou muset sami něco udělat, sami rozhodnout...
Koupě obecního bytu má též politcko - filosofický rozměr, protože fakticky si kupujete majetek o kterém jako občan obce spolurozhodujete prostřednictvím voleb, takže si vlastně kupujete něco, co vám (částečně) patří. Je složitější, příklad zjednodušuji. Jde mi o vysvětelní podstaty.

Podle mého názoru by obec byty vlastnit neměla. A jestli by měla nějaké byty vlastnit, tak nové, do stáří 20-ti let, kdy je potřebná první větší oprava ( viz. Baťova politika podnikového bydlení ve Zlíně). Otázky zajištění bydlení pro potřebné obyvatele obce by obec měla řešit prostřednictvím cílených, nejen finančních, podpor a s využitím právních předpisů, které by jí např. umožnily, za tržních podmínek obsadit delší dobu neobsazený byt v bytovém domě, který se nachází na území obce. Takhle to mají upravené tuším v Holandsku. Myslím, že nějak obdobně to bylo i u nás okolo II. sv. války. V našich podmínkách má vlastnictví bytů obcí veliký korupční potenciál. To je pro mne zásadní důvod k privatizaci nájemníkům.

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL, zvolený na kandidátce ŽnS.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Volby?

3.11.2014 12:43 vložil nicname

Bohužel se s vámi neztotoznuji ve 2 věcech. Ano nemám právo mluvit do toho koho dáte na kandidátku ale mel bych mít mnohem větší právo nebo spise možnost u voleb toho konkrétního člověka nezvolit či zvolit. Nynější systém preferenčních hlasu je špatný. Proto alespon prima volba starostu kde se asi shodnem.
Nesouhlasim ani s tezí, ze město by nemělo vlastnit byty... Pak se ptam, z čeho ma město žít... Az bude systém státního uspořádání jako v USa nebo Švýcarsku kde se peníze neprerozdeluji ale obce, potažmo federální státy ( u nás kraje) budou pouze odvádět určitou dan do společně "jakési federalni" kasy ale většina peněz zůstane v tech obcích tak pak.... A co se týče korupce tak to bychom nesměli státu světic vůbec nic. Otázka korupce je otázkou mravní sily toho daného státu respektive lidi. Zákony u nás nejsou nejlepší ale ani nijak hrozné, problém je ta mravní sila a pak chtít korupci trestat...


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama