Diskuse

Tisková zpráva TOP 09, ČSSD, ODS a VPM-NK k sestavení koalice v Praze 3

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Volby?

3.11.2014 12:16 vložil sunegha

Do personálních záležitostí volebního subjektu, jehož nejste členem právo mluvit nemáte. Na tom není nic nedemokratického.

V současnosti je též přímá volba starostů dobrá věc.

Pokud jde o cenu bytu, není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem....

Nikdo si byt koupit nemusí, je to svobodné rozhodnutí. Jako předseda SVJ s 52 byty mohou kvalifikovaně potvrdit, že mnozí kupující nevědí, co je všechno čeká a že budou sice bydlet finančně levněji, ale budou muset sami něco udělat, sami rozhodnout...
Koupě obecního bytu má též politcko - filosofický rozměr, protože fakticky si kupujete majetek o kterém jako občan obce spolurozhodujete prostřednictvím voleb, takže si vlastně kupujete něco, co vám (částečně) patří. Je složitější, příklad zjednodušuji. Jde mi o vysvětelní podstaty.

Podle mého názoru by obec byty vlastnit neměla. A jestli by měla nějaké byty vlastnit, tak nové, do stáří 20-ti let, kdy je potřebná první větší oprava ( viz. Baťova politika podnikového bydlení ve Zlíně). Otázky zajištění bydlení pro potřebné obyvatele obce by obec měla řešit prostřednictvím cílených, nejen finančních, podpor a s využitím právních předpisů, které by jí např. umožnily, za tržních podmínek obsadit delší dobu neobsazený byt v bytovém domě, který se nachází na území obce. Takhle to mají upravené tuším v Holandsku. Myslím, že nějak obdobně to bylo i u nás okolo II. sv. války. V našich podmínkách má vlastnictví bytů obcí veliký korupční potenciál. To je pro mne zásadní důvod k privatizaci nájemníkům.

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL, zvolený na kandidátce ŽnS.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Volby?

3.11.2014 12:43 vložil nicname

Bohužel se s vámi neztotoznuji ve 2 věcech. Ano nemám právo mluvit do toho koho dáte na kandidátku ale mel bych mít mnohem větší právo nebo spise možnost u voleb toho konkrétního člověka nezvolit či zvolit. Nynější systém preferenčních hlasu je špatný. Proto alespon prima volba starostu kde se asi shodnem.
Nesouhlasim ani s tezí, ze město by nemělo vlastnit byty... Pak se ptam, z čeho ma město žít... Az bude systém státního uspořádání jako v USa nebo Švýcarsku kde se peníze neprerozdeluji ale obce, potažmo federální státy ( u nás kraje) budou pouze odvádět určitou dan do společně "jakési federalni" kasy ale většina peněz zůstane v tech obcích tak pak.... A co se týče korupce tak to bychom nesměli státu světic vůbec nic. Otázka korupce je otázkou mravní sily toho daného státu respektive lidi. Zákony u nás nejsou nejlepší ale ani nijak hrozné, problém je ta mravní sila a pak chtít korupci trestat...


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama