Diskuse

Žižkov nejen sobě začalo splácet své dluhy vůči ANO

Vložit nový příspěvek

Co jste si zvolili, to máte, MATĚJE!!!!! Ten všem teď ukáže

14.11.2014 18:53 vložil Hujov Hujevič

http://ziegler.blog.idnes.cz/c/434971/Proc-Matej-Stropnicky-nesmi-byt-namestkem-prazskeho-primatora.html#t2


Reagovat  Reagovat s citací


greenhorn

11.11.2014 09:56 vložil trestní oznámení na Matěje Stropnického

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/285359/stropnicky-mladsi-ma-na-krku-trestni-oznameni-proc-a-stane-se-namestkem-primatorky.html


Reagovat  Reagovat s citací


Re: greenhorn

13.11.2014 10:25 vložil Indián

On to tatík nějak vyžehlí.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: greenhorn

14.11.2014 18:51 vložil Hujov Hujevič

http://ziegler.blog.idnes.cz/c/434971/Proc-Matej-Stropnicky-nesmi-byt-namestkem-prazskeho-primatora.html#t2

a přesto všechno je náměstek, kam ten svět spěje...


Reagovat  Reagovat s citací


Špatné noty

6.11.2014 20:07 vložil Babočka Admirál

Tak jsem si to všechno pročetl. Dle příspěvků zelených, pana suneghy, vejhody… vy si v té partě asi dobře lžete navzájem, co? Napadlo mě, co by se z pana vejhody asi muselo stát, kdyby se nedejbože dostali žns ke korytu.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Špatné noty

6.11.2014 20:38 vložil Petr Venhoda

Pane Babočko, já žádné koryto nepotřebuji. I z toho důvodu, že nejsem Prase domácí.
Mimo jiné je ta funkce neplacená. Což kvituji.Mohlo by to tak být i v dozorčích radách nemyslíte?

Znám jedno heslo. Podle sebe soudím tebe. Znáte ho i Vy?

Pěkný večer

PS: a jmenuji se Venhoda. Zapamujte si to prosím, pokud ho chcete používat.Děkuji


Reagovat  Reagovat s citací


Neúčast ANO ve volbách

6.11.2014 12:19 vložil Ivan

No tak by měla především TOP09 a osobně paní Hujová poslat děkovný dopis do ANO za neúčast ve volbách. Zachránilo vám to křeslo starostky.

Ponechme na uváženou, kdo mohl za spory uvnitř ANO, že tu kandidátku nepodali.

Quo bono?


Reagovat  Reagovat s citací


ale no tak....

6.11.2014 12:13 vložil sunegha

Ale no tak... podívejte se na hlasování, nebyly to snad hlasy současné vládní koalice na Žižkově, které rozhodly o volbě pana Venholy do finančího výboru ? Vždyť jsme byli na hlasování my oba přítomni...Cožpak volební strana ŽnS t.j. již předvolební koalice SZ+STAN+KDU-ČSL+občanů byla při volbě pana Venhody přehlasována vládnoucí kolalicí TOP 09 + ODS + ČSSD + Vpm ?
Vždyť přeci téměř všezahrnující vládnoucí koalice, která je sestavene z volebních stran, z nichž ani jedna volby nevyhrála, nyní rozhoduje naprosto, ale opravdu naprosto o všem. Tedy i o volbě pana Venhody! Pane Ptáček Vy zaměňujete příčinu a následek. Pak je tu ještě jeden fakt. Pan Venhoda zkušennosti z komunální politiky má, což se o všech ostatních zvolených napsat nedá. Zejména to neplatí o podstatné části části nově zvolené Rady MČ. Ale to víte sám.

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL, zvolený na kandiátce ŽnS.



Reagovat  Reagovat s citací


Re: ale no tak....

6.11.2014 12:31 vložil Čenda

Tedy pane Sunegho, od Vás bych nečekal, že budete tak kecat. Jaké že má pan Venhoda zkušenosti z komunální politiky? Je krátce předsedou místní organizace ANO po té, co předchozí předseda Martin Růžička znechuceně funkci položil a odešel i z ANO. Kdeže pan Venhoda působil v komunále, nějaký názor, článek, příspěvek ? Pusto, prázdno...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: ale no tak....

6.11.2014 13:35 vložil sunegha

V letech 2002-2005 byl pan Venhoda v Třebíči členem Komise správy majetku a investic a dále Komise pro prevenci kriminality a drogové delikty vše v Třebíči, má též odbornou kvalifikaci.
- Co Vás vede k závěru, že kecám ?

JUDr. Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL zvolený na kandidátce ŽnS.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: ale no tak....

6.11.2014 15:42 vložil Petr Venhoda

Vážený pane Čendo,
pokud budete mít zájem, rád se s Vámi o svoje zkušenosti z komunální politiky podělím osobně. Nemám s tímto nejmenší problém. Můžeme se směle pustit i do témat a problémů, které trápí Prahu 3. Ty desítky hodin nad analýzou rozpočtů města budu moci konečně zúročit. Pokud ale máte případně pocit, že mne znáte lépe než já, pak se s Vámi přít nehodlám. Ono těžko lze argumentačně vyvracet pocity druhého. Byť by byly moje argumenty sebelepší.
Nevím, kde také berete ty informace o znechucení pana Růžičky (předpokládám, že někde pokoutně). Pan Růžička odešel z funkce a z ANO z rodinných důvodů.
Do nějakých dalších spekulací se tu pouštět nehodlám. Stačí, že jich je plný článek.
Všechno dobré!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: ale no tak....

6.11.2014 12:32 vložil Petr Košař

Dobrý den pane Sunegha, sám dobře víte, že nominaci pana Venhody (ANO) učinil p.Rut , to znamená, že předseda ANO je kandidátem ŽNS. Koalici pouze akceptovala váš návrh, což je naprosto v pořádku a děje se tak vždy. Je pouze věcí ŽNS koho chtějí veřejnosti prezentovat jako svého velvyslance ve výboru či komisi. Takže pokud to shrneme příčina je vaše nominace člena ANO a následek jeho zvolení. Pokud jste tímto způsobem jednali a překrucovali fakta i při koaličních jednáních už se vůbec nedivím, že jste skončili opozici.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: ale no tak....

6.11.2014 13:43 vložil sunegha


Jistě víte, že jsem na ŽnS nevyjednával, takže k vyjednávání se nemohu vyjádřit.
Pan Venhoda je občan, který dlohodobě žije v Praze 3 a má odbornou kvalifikaci. Jeho členskou legitimaci jsem neviděl. Fakt, že je členem ANO mi před jeho nominací byl znám. No a co ?
Myslíte, že členství v politické straně diskvalilfikuje k práci pro občany?
Co komu pan Venhoda udělal, koho podrazil, kde prokázal svojí nekompetenci a koho zajímala před volbou jeho způsobilost pro výkon funkce, že mi nyní vyčítáte, že překrucujeme fakta. Jaká fakta jsme překroutili ?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: ale no tak....

6.11.2014 14:34 vložil Jarda Nestranný

Dlouhodobě? Jak je tedy možné, že byl ještě v roce 2005 občan Třebíče?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: ale no tak....

6.11.2014 14:48 vložil sunegha


Podle mého názoru 8-9 let bydlení v Praze 3 dává důvod k tvrzení o dlouhodobém pobytu. Máte informace, že by mezi lety 2005- 2014 bydlel jinde ? Sem s nimi !

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL zvolený na kandidátce ŽnS.




Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: ale no tak....

6.11.2014 18:44 vložil Čenda

Pánové Sunegho a Venhodo, mám jednoho známého, který se jmenuje pan Google a ten mi sdělil, že pan Venhoda je ročník 1986 http://1url.cz/XhpC a že 6. října 2004 byl v Třebíči zvolen předsedou místního studentského parlamentu (tedy v 18 letech) http://1url.cz/Xhpf. Takže vaše info, že pan Venhoda byl v letech 2002-2005 v Třebíči členem Komise správy majetku a investic a dále Komise pro prevenci kriminality a drogové delikty zní divně. Být členem komise pro cokoliv v 16 letech ? Odborník, hmm...Tak buď kecá pan Google nebo vy dva.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: ale no tak....

6.11.2014 20:32 vložil Petr Venhoda

Pane Čendo, z Googlu byste asi áčko nezískal.
Kdybyste si spíše přečetl více o celé záležitosti (co to je Studentský parlament, jak funguje a jaké mají členové možnosti), než sem umístíte tu "senzaci" o tom, že to nesedí- šetřil byste část prostoru pro ostatní komentáře.

Členem těchto komisí jsem se (s poradním hlasem) stal na základě dohody tamní radnice se Studentským parlamentem. Voleným členem SP jsem byl od r. 2002 a později předseda (jak píšete) a první místopředseda SP Kraje Vysočina (při Zastupitelstvu KV). Chtěl bych se pokusit, aby něco podobného časem vzniklo i při žižkovské radnici-samozřejmě pokud bude zájem a vůle z obou stran. Jak jinak chcete zatraktivnit politiku a vzbudit zájem v mladých lidech? Nebo by Vám snad vyhovovalo, aby se o politiku zajímali jen lidé, kteří v tom vidí nějaký prospěch pro sebe? Mně tedy nikoliv.

O politiku se zajímám skoro polovinu svého života. Nezištně a bez nějakých výhod pro sebe či bližní. Na Vaši připomínku o věku si dovolím jenom odvětit, že "Každý musí někdy nějak začít".

Pokud by Vás to neobtěžovalo, podělil byste se i Vy v jakých odborných komisích a výborech jste měl možnost působit? Zajímalo by mne totiž, kdo si troufá takto hodnotit. A jak jsem již psal dříve=> Nemám problém se s Vámi sejít osobně a diskutovat—Vzhledem k tomu, že je ta nabídka bez reakce tak se Vám to asi nezamlouvá, že. 
Co vím jistě je, kam řadím přispěvatele, kteří se nedokáží podepsat ani plným jménem.

Klidný večer přeji.







Reagovat  Reagovat s citací


ale no tak....

6.11.2014 20:54 vložil Čenda

Děkuji pane Venhodo za odpověď, platí tedy, že jste se v 16 letech stal členem již zmíněných komisí ? A domníváte se tedy, že tato účast v tak raném věku Vám garantuje jakousi odbornost (viz p. Sunegha "odborník")? Já jako volič nemám ambici se stát členem jakékoliv komise na rozdíl od Vás. Rád bych si ale přečetl nějaký Váš text jako člena finančního výboru na téma rozpočtu MČ , představte nám svoji vizi s kterou do výboru přicházíte...Zatím jen vypouštíte slovní balast bez obsahu a nerozptýlil jste mé pochybnosti, že vaše členství ve finančním výboru bylo jen účelový obchod se Stropnickým, zkrátka "něco za něco". Rád bych se mýlil a zařaďte si mne kam uznáte za vhodné...Přeji klidné spaní


Reagovat  Reagovat s citací


Re: ale no tak....

6.11.2014 12:37 vložil Jirka Ptáček

Pane Sunegho, mě přijde zcela správné, že koalice akceptuje nominanty opozice. Vy byste postupoval jinak?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: ale no tak....

6.11.2014 13:50 vložil sunegha


V případě, že bych měl ke kandidátovi výhrady, pravděpdobně bych se za dané situace hlasování zdržel.
Slyšel jsem, že můj bývalý stranický bratr Ing. Miroslav Kalousek, který je nyní mj. vedoucím funkcionářem, TOP 09, kategoricky zakázal všem členům strany TOP 09, jakoukolilv spolupráci mezi TOP 09 a ANO ?

JUDr. Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL zvolený na kandidátce ŽnS.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: ale no tak....

6.11.2014 16:24 vložil nicname

Víte já se spíš podivuji nad jinou věcí a to je, jak subjekt jako je ANO, který de facto je vystaveno na podnikatelské klice a který se prezentuje jako pravicové hnutí se může dát do holportu se stranou, která je zjevně spíše levicově orientovaná se znaky eko"terorismu"
Ale holt, tatíček Stropnický je vrcholný člen ANO a přeci nenechá svého, byť pomateného syna ve štychu...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: ale no tak....

6.11.2014 18:00 vložil sunegha

Jako členovi KDU-ČSL mi o "holportu" ANO a SZ není nic známo.
Vím toliko o veřejně vyslovené podpoře ze strany ANO vůči volební straně ŽnS, bez toho, že by byl uzavřen nějaký vzájemný závazek mezi
ŽnS a ANO. Pokud pokládáte nominaci odborníka - člena ANO klubem ŽnS do finančního výboru za "holport", máte na takový názor právo. Co si myslíte, že znamená slovo "holport " ?

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL zvolený za ŽnS.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: ale no tak....

7.11.2014 18:11 vložil nicname

Nemluvím tu o nominaci pana Venhody, mě spíš zajímá, jak je možné, že subjekt ANO, který se nějak prezentuje může podpořit zcela odlišný politický subjekt jménem SZ? Nemluvě o tom, že pan M. Stropnický je velice levicově orientovaný.
Je to jako kdyby TOP09 nebo ODS podpořila komunisty. Prostě z ideologického hlediska mi to hlava nebere.
Takže když to není možné z ideologického hlediska, pak mi zbývá snad jen to, že prostě podpora byla přijata jen kvůli jménu (jménu jeho otce, který je vrcholný představitel ANO)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: ale no tak....

7.11.2014 19:56 vložil Jirka Ptáček

ANO se názorově nijak neprezentuje. ANO může podpořit extremní levici, pravici, prostě cokoliv. Proto v Praze kandidovali prakticky bez programu a neustále se odvolávají na to, že si vše musí nejprve nastudovat. Tahle bezobsažnost totiž dává naprostou svobodu při výběru partnerů.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: ale no tak....

6.11.2014 18:09 vložil Petr Venhoda

Pane bezejmený, mohu Vás ubezpečit, že jsem od pana Stropnického st. ani od nikoho jiného žádné "noty" nedostal. Podpořit koalici ŽnS bylo demokratické (a jednohlasné) rozhodnutí členské základny Hnutí ANO na Praze 3.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: ale no tak....

6.11.2014 18:28 vložil Jirka Ptáček

Pane Venhodo, nemluvíte pravdu buď Vy, nebo Matěj Stropnický. Matěj se vyjádřil, že podpora ANO je výsledkem jednání a dohoda zněla tak, že za to budete mít po volbách poradní hlas. Spolupráci s vámi přirovnal ke spolupráci s Piráty. Zkuste si s Matejěm zavolat a slaďte noty. Budete pak znít o trochu méně nedůvěryhodně.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: ale no tak....

6.11.2014 19:54 vložil Petr Venhoda

Pane Ptáčku, vyprošuji si, abyste mne úkoloval!

To si laskavě nechte k rodinnému krbu. Já si nepotřebuji s nikým něco ladit.

Nyní k věci:
Samozřejmě, že ono jednohlasné schválení členy předcházelo jednání předsednictva naší oblasti spolu se zástupci ŽNS (normálně tomu tak bývá, že jednají pověření členové či předseda-pokud jste o tomto modelu neslyšel).
Pak až následovalo přijetí usnesení.
PV


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ale no tak....

6.11.2014 20:27 vložil Petr Košař

Pane Venhoda, to že se velmi těžko ovládáte při komunikaci jsem již slyšel. Snad nebudete zbytečně prudký i na mě, pokud vás znovu požádám o uvedení důvodů proč byla kandidátka ANO zrušena?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ale no tak....

7.11.2014 08:37 vložil JaB

Nějak se v tom začínáte motat a trochu Vám ujíždějí nervy, ne? :-D .


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ale no tak....

8.11.2014 02:37 vložil petrsvetr

Pane Venhodo,
pokud jste měl alespoň průměrnou známku z češtiny, pak byste měl postřehnout z textu, že p.Ptáček Vás neúkoluje, prostě vyslovuje názor. Celkově z Vašich odpovědí čiší arogance. A na tu jsme my, starší občané, kteří volili uskupení ŽnS a Ano, velmi citliví. Opakem pýchy je pokora. A pokoru, tu teda rozhodně nemáte, myslím vůči názorové pluralitě. Jo, a ještě jedno doporučení - ne, jak Vy říkáte, úkol: přečtěte si knihu Ladislava Mňačka "Jak chutná moc"


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ale no tak....

10.11.2014 00:30 vložil zdenek

ted se objevil zlý pan Venhoda ze zlé strany ANO a dovolil si kandidovat do finančního výboru


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: ale no tak....

12.11.2014 00:11 vložil P.K (Puma Karel)


Autor článku pan Ptáček. Už dávno jsem si řekl, že od tohoto pána nic číst nebudu. Tentokrát se ale trefil do tématu, kam mohl zmobilizovat i své " no name" kamarádičky, aby se to tu trochu rozjelo. Nedivil bych se, že pod třemi jmény ( klidně i IP ) je pouze pan Ptáček :) Kandidát TOP 09 který se, bohudík, nedostal do zastupitelstva, bude paní starostce leštit střevíčky do té doby, než se na všechno přijde. Takže tomu dávám maximálně rok. Jak to tady čtu, tak pan Venhoda má více zkušeností, než půlka Rady MČ Praha 3. Zejména kandidáti ODS a ČSSD jo a pardóoon pí. Suková je odbornice jako víno.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ale no tak....

12.11.2014 11:32 vložil nicname

Víte, demokratické zřízení není o tom, že stát vedou odborníci, ale průměrní lidé i proto se tomu říká demorkacie. Takovéto zřízení má mnoho záporných ale i mnoho kladných věcí. Samozřejmě mě by se líbilo třeba demokratické zřízení, které měli v Athénách, ale to by jednak asi dnes neprošlo a jednak kde bychom ty lidi sehnali.
V dnešní době bychom však měli řešit jinou věc a to, jakými lidmi se obklopíme. Politik nemusí být odborník tak jak je bohužel dnes požadováno, politik má nést politickou odpovědnost a mít "ideologickou" představu o směřování státu či obce, ale musí se odborníky obklopit (náměstci atd.) bohužel v ČR toto chování je nežádoucí, jelikož je tu obava, že by takový schopný náměstek mě mohl nahradit (a není to jen v politice, ale bohužel i v soukromém sektoru, kdy si vedoucí záměrně vybírají jako své asistenty zejména řitolezce a práskače, kteří bohužel ničím jiným nevynikají )

Pokud byste chtěl vládu odborníků, jak je dneska požadavek, pak musíte změnit i systém a to na aristokratický. A jako každé zřízení i takovéto má své klady a zápory.

Nečíst či číst někoho články je vaše přirozené právo (což nebývalo mimochodem) a to je jedna z velkých předností tohoto systému. Nevím jaká averze vás vede proti panu Ptáčkovi to je zcela vaše věc, ale mohu vám říci, že mám hromadu věcí, které mohu předložit proti práci pana Stropnického a vůbec strany SZ i sdružení ŽNS a proto jsou mě osobně trnem v oku.

Nežijeme dnes v ideální společnosti, protože lidé nad 50let jsou příliž zatíženi minulosti, a lidé nad 30let ještě nemají dost zkušeností s novým systémem. to až druhá či třetí generace po nás bude možná vědět jak se chovat v tomto systému....


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ale no tak....

13.11.2014 10:26 vložil Indián

Jste člen ANO?


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama