Diskuse

Reakce na příspěvek

rušení nočního klidu - boj s větrnými mlýny

11.10.2018 10:55 vložil usedlík z žižkovského ghetta

Dobrý den,
článek je to moc hezký a bylo by krásné, kdyby se jen nepsalo, ale něco skutečně dělalo. Škoda, že nikdo z radních nepojmenuje část Žižkova pravým jménem - stoka. Některé části Žižkova jsou skutečně poměrně dobré místo pro život, jak se občas píše v Radničních novinách - vilky se zahrádkami, poměrně čisté chodníčky, i trošku zeleně a hřiště pro děti. A pak tu máme jinou část Žižkova - ulice jako Bořivojova, hlavně část od Rajské zahrady, Vlkova, Chlumova, Kubelíkova kolem Akropolis, Seifertova nic moc, vzhledem k tomu, že je to výkladní skříň Žižkova. A další ulice z dolního Žižkova by se asi také přidaly? To opravdu nikdo nevidí, že k občanům zde žijícím se radnice chová jako k občanům 2. kategorie? Projděte si někdy mezi 22 - 4 hodinou tyto ulice a okolí.
Samé noční bary, které mají otvírací hodiny až do rána. Před každým barem stojí nebo se rovnou válí a řvou opilci. Zvláště v pátek a sobotu. Téměř z každých dveří nebo okénka je cítit marjána. A strážníka žádného neuvidíte, jen někdy, když přijede hlídka na zavolání. Jakmile hlídka odjede, tak se rozezlení opilci rozeřvou ještě více. Co si to dovolujeme, že chceme v noci spát? Udělejte si prosím občas páni radní procházku tímto ghettem, které mohlo vzniknout pouze proto, že to povoluje radnice, Magistrát a Městská policie s tím nic nedělá. Toto jsou obytné čtvrti, kde žijí občané Prahy 3, pokud si toho ještě nikdo nevšiml.
A ve dne to není o moc lepší. Špinavé, rozbité, pokálené chodníky plné vypadlých dlaždiček, záplat a bordelu z nočních tahů opilců. Mimochodem z poloviny cizinců, kteří si mohou na internetu přečíst, kam po půl noci v Praze a kde sehnat drogy. Hurá na Žižkov! Ti, kdo provozují noční podniky nejsou občany Prahy 3, nevolí na Praze 3, odjedou ráno do svých klidných čtvrtí, aby se vyhajali a večer mohli nastoupit na šichtu do baru a mít ho otevřený až do rána. Hospůdky na Žižkov vždy patřily a patří, ale měly by mít rozumně omezenou otvírací dobu vzhledem ke zde bydlícím občanům Prahy 3. Jiné Prahy to mají vyřešené, Praze 3 se do toho nějak nechce. Proč???
Kdo dělá vše pro to, aby všechny domy, které ještě nejsou prodané někam do vzdálených končin světa, byly opuštěny místními lidmi? Nakonec to dopadne tak, že všechny domy budou ke krátkodobému pronájmu pro cizince, kteří si chtějí na Žižkově užít nočního života. Ještě je snad čas, nebo to skončí jako v Českém Krumlově, kde hledají lidi, co by tam chtěli bydlet? Nebylo by dobré udělat nějaký přehled ohrožených ulic Žižkova a tam aby celou noc projížděly hlídky a opravdu řešily problémy a dávaly pokuty? A ráno po těch nočních merendách dávat pokuty za nepořádek před bary na chodníku? Tahle místa jsou starým srdcem Žižkova a ne ghetto.
Na noční hluk a nepořádek v ulicích by stačila radnice a Magistrát, na feťáky policie, a aby se po celé Praze neváleli bezdomovci a feťáci, tak by stačilo domovské a vypovídací právo. S určitým množstvím těchto osob si dokáže poradit každá obec.
Pravda je, že hlídání občanů, kteří se vracejí z práce, zda-li špatně zaparkovali, skutečně není zásadní problém občanů Prahy 3. A pokud bude o 20 strážníků více, nikomu nevadí, alespoň se nebudou moci vymlouvat, že je jich málo.

antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama