Diskuse

Jak dopadne revitalizace panelových domů na Žižkově?

Vložit nový příspěvek

k čemu to?

18.3.2018 01:29 vložil krompach

já bych do té radnice až tak nešil. zpoždění se dá pochopit a jestli se to tam nějak zásadně vymění, by se taky na celou privatizaci mohli úplně vykvajznout. hodně lidí nechápe, proč třicet let po revoluci prodávat byty pod cenou.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: k čemu to?

19.3.2018 10:20 vložil Zdenek

Pod cenou? Naopak, ti lidé dávno ty byty zaplatili v nájmu a nyní je zaplatí znovu. Stačí umět počítat, opravdu se nebojím že by radnice prodělala. Problém je, že se zbavují sociálních bytů. Myslím, že tato privatizace se dotáhne kvůli sociálnímu klidu do konce, ale bude poslední.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: k čemu to?

20.3.2018 05:12 vložil Radek

Byty zaplatili v nájmu? To jako fakt? Znáte rozdíl mezi nájmem cizí věci a splátkama ?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: k čemu to?

10.4.2018 20:18 vložil zdena

n ájemníci zaplatili nájem jako každýý kdo nedostal za to byt


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: k čemu to?

23.4.2018 01:28 vložil alena

Jaké zde platí nájemníci nájemné .Zřejmě není vysoké ale náklady na ty domy jdou z peněz nás ostatních.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: k čemu to?

10.6.2018 13:09 vložil Josef

Bydlím v domě, kde proběhla před několika lety privatizace bytů. Lidé zde nyní platí 1/3 toho, co platili před tím obci a už dům zvelebují. Radnice 30 pouze inkasovala a zdražovala nájemné, ale na dům kašlala. To je realita. Stačí se zeptak každého, kdo žije ve zprivatozovaném bytě a je jeho vlastník. Je škoda, že se tady nikdo nezeptá, kam ty peníze za bydlení po 30 mizely. Pokud je mi známo, tak prvním řed. byťáku po 1989 byl vekslák Pavel Hurda. Také si pamatuji, že si založil mnoho soukromých obchodních společností spojených se správou bytů. Krom toho zdejší ODS obsadila téměř všechna vedoucí místa v byťáku časem přejmenovaném na SKM P3. A pokud je mi známo, tak se v obecních domech provádělo mnoho pseudo zakázek za neskutečně drahé ceny. Utácely se peníze za něco, co se na kvalitě bydlení či životnosti domů nemělo šanci projevit a nebo jen monimálně, hlavne ne v bytech nájemníků, aby nemohli nájemníci kontrolovat kvalitu a rozsah zakázek. Tam někde bych začal pátrat. Možná byste na cestě mapování správy a privatizace obecních bytů pak narazili i na lidi, které radnice P3 z privatizace vyloučila za to, že na mafiánský způsob vládnutí na radnici upozornili veřejně. Takových lidí je v Praze 3 mnoho.


Reagovat  Reagovat s citací


Paneláky

17.3.2018 23:19 vložil Radek

Tyhle paneláky drsně v 80. letech vtlačené do historické zástavby jsou vředem Žižkova.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Paneláky

19.3.2018 10:26 vložil Zdenek

Mohlo to dopadnou hůř. Pokud se dotáhne do konce revitalizace, nebude to vypadat tak hrozně. Podívejte se, co se staví za nádhery dnes.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Paneláky

20.3.2018 12:44 vložil Radek

I po revitalizaci to bude nepřirozený, neosobní, cizorodý prvek, kdyby alespon na objektech udělali šikmé střechy. Prostě tyto bloky paneláků způsobily to, že Žižkov považuji za Žižkov jen k Olšance, dál je vykotlaná krajina a za ní ještě stará zástavba za humny.
Mám obavy že grády to nabere dál tím, že po skoupení objektů na Olšanské CG bude nová výstavba vše monotonní architektura vše podobné. Přitom Olšanská svou širokostí, mohla být širokým bulvárem s širokými chodníky a alejemi a tepajícím spol. centrem.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Paneláky

21.3.2018 16:08 vložil OP

Podminovat a odpálit.

Panelák dlouhý přes tři původní boky, před kterým je dodnes uprázdněný, prakticky nezastavitelný pozemek (poněvadž je tím olbřímým nechutným panelákem zastíněný) je rakovinným polypem nejen na Žižkově ale v celém širším centru.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Paneláky

22.3.2018 16:46 vložil Radek

Bohužel jak je v Čechách zvykem, zvolí se polovičaté řešení, tzn. revitalizace a udržování monstra. A tak zůstane vřed asanace na Žižkově na věky. Kdyby MČ postavila domy jiné a splatila je zčásti z jejich privatizace a z části z prodeje pozemků pod původními, šlo by to, dokud jsou byty městské. Po privatizaci už s paneláky nikdo nehne. Ale proč se namáhat se složitějším řešením, když stačí jen opláštit, a natřít, že?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Paneláky

22.3.2018 23:23 vložil zdenek

´tto je chcete bourat! to bourání by se nedalo zaplatit ani uskutečnit. a je to i část historie .


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Paneláky

23.3.2018 20:33 vložil Radek

Velmi odporná část historie co se týče architektonického sladění s okolím.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Paneláky

15.4.2018 03:09 vložil jiri

Přesně tak. Má se plánovat demolice, ne revitalizace. Komunisti na Žižkově plánovali dokonce mnohem větší destrukční zásahy, ale už neměli sílu je uskutečnit.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Paneláky

16.4.2018 20:47 vložil Radek

Uvažovalo se krom zbourání Žižkova od seifertovy dolů i zbourání některých bloků směrem nahoru. Např. měly být zbourány vznešené historické domy v ulici U Rajské zahrady - celý blok mezi ulicemi Vlkova, Bořivojova , U Rajské zahrady, Krásova, a měly tam stát dva hadovitě dlouhé paneláky. Dokonce jako argument pro zbourání některé soudružky nájemnice uváděly, že v historických domech není kočárkárna a sušárna.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Paneláky

17.10.2018 22:21 vložil Honza

Dobrý den, to je to tam opravdu tak hrozné? Nejsme z Prahy a moc to tam neznáme, ale poblíž jsme si na https://www.eurobydleni.cz/search-form/ našli byt, který se nám opravdu líbí. Trochu mě teďka děsí vaše komentáře, ale tak příští týden se tam jedeme podívat, tak uvidíme.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama