Diskuse

Jak dopadne revitalizace panelových domů na Žižkově?

Vložit nový příspěvek

Paneláky

17.3.2018 23:19 vložil Radek

Tyhle paneláky drsně v 80. letech vtlačené do historické zástavby jsou vředem Žižkova.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Paneláky

19.3.2018 10:26 vložil Zdenek

Mohlo to dopadnou hůř. Pokud se dotáhne do konce revitalizace, nebude to vypadat tak hrozně. Podívejte se, co se staví za nádhery dnes.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Paneláky

20.3.2018 12:44 vložil Radek

I po revitalizaci to bude nepřirozený, neosobní, cizorodý prvek, kdyby alespon na objektech udělali šikmé střechy. Prostě tyto bloky paneláků způsobily to, že Žižkov považuji za Žižkov jen k Olšance, dál je vykotlaná krajina a za ní ještě stará zástavba za humny.
Mám obavy že grády to nabere dál tím, že po skoupení objektů na Olšanské CG bude nová výstavba vše monotonní architektura vše podobné. Přitom Olšanská svou širokostí, mohla být širokým bulvárem s širokými chodníky a alejemi a tepajícím spol. centrem.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Paneláky

21.3.2018 16:08 vložil OP

Podminovat a odpálit.

Panelák dlouhý přes tři původní boky, před kterým je dodnes uprázdněný, prakticky nezastavitelný pozemek (poněvadž je tím olbřímým nechutným panelákem zastíněný) je rakovinným polypem nejen na Žižkově ale v celém širším centru.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Paneláky

22.3.2018 16:46 vložil Radek

Bohužel jak je v Čechách zvykem, zvolí se polovičaté řešení, tzn. revitalizace a udržování monstra. A tak zůstane vřed asanace na Žižkově na věky. Kdyby MČ postavila domy jiné a splatila je zčásti z jejich privatizace a z části z prodeje pozemků pod původními, šlo by to, dokud jsou byty městské. Po privatizaci už s paneláky nikdo nehne. Ale proč se namáhat se složitějším řešením, když stačí jen opláštit, a natřít, že?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Paneláky

22.3.2018 23:23 vložil zdenek

´tto je chcete bourat! to bourání by se nedalo zaplatit ani uskutečnit. a je to i část historie .


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Paneláky

23.3.2018 20:33 vložil Radek

Velmi odporná část historie co se týče architektonického sladění s okolím.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Paneláky

15.4.2018 03:09 vložil jiri

Přesně tak. Má se plánovat demolice, ne revitalizace. Komunisti na Žižkově plánovali dokonce mnohem větší destrukční zásahy, ale už neměli sílu je uskutečnit.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Paneláky

16.4.2018 20:47 vložil Radek

Uvažovalo se krom zbourání Žižkova od seifertovy dolů i zbourání některých bloků směrem nahoru. Např. měly být zbourány vznešené historické domy v ulici U Rajské zahrady - celý blok mezi ulicemi Vlkova, Bořivojova , U Rajské zahrady, Krásova, a měly tam stát dva hadovitě dlouhé paneláky. Dokonce jako argument pro zbourání některé soudružky nájemnice uváděly, že v historických domech není kočárkárna a sušárna.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Paneláky

17.10.2018 22:21 vložil Honza

Dobrý den, to je to tam opravdu tak hrozné? Nejsme z Prahy a moc to tam neznáme, ale poblíž jsme si na https://www.eurobydleni.cz/search-form/ našli byt, který se nám opravdu líbí. Trochu mě teďka děsí vaše komentáře, ale tak příští týden se tam jedeme podívat, tak uvidíme.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama