Diskuse

Názor: Kauza Žižkovské lázně

Vložit nový příspěvek

Re: Důležitá budova na problémovém místě

18.3.2016 00:12 vložil ing.arch. Zdeněk Kupec

Vážený pane Michale Vronský !
1) Můj článek má sloužit k rozpoutání diskuze občanů o využití budovy Žižkovských lázní .......v tomto bodu máme asi shodný názor. V ostatních bodech se bohužel neshodujeme !
2) Vlastnictví nemovitosti : Žižkovská radnice v dolní části Husitské ulice nic nevlastní ! Pozemky s budovou Žižkovských lázní vlastní podle výpisu z katastru nemovitostí Hlavní město Praha, Mariánské nám. 2/2, Praha 1 (list vlastnictví číslo 1636 pro k.ú. Žižkov, obec Praha.
3) Váš názor, že rozšíření muzea nepřinese do ulice žádný život je podle mě také mylný. Vojenské historické muzeum má třetí největší návštěvnost z Pražských muzeí, vstupné zdarma a velkou potřebu dalších prostor pro expozice. V mém řešení je naprostá analogie s historickou neorenesanční budovou Národního muzea (na Václavském náměstí č.or. 68), které svůj provoz rozšířilo o bývalé Federální shromáždění (dům Vinohradská č.or. 1) od architekta Karla Pragera.
4) To co je ale nejpodstatnější : "Napěchovaný barák službami a provozy" (cituji Vás) nelze obsloužit tzv. dopravou v klidu podle OTP (ob. techn. požadavcích na stavby), což můj návrh jednoduše řeší na dvoře mezi budovou lázní a areálem muzea. Skutečnost, že nelze u ŽL rozumně vyřešit odstavná a parkovací stání v souladu s normovými hodnotami, je podle mého názoru jeden z důvodů, proč zde všichni nájemci úspěšně zkrachovali !


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama