Diskuse

Názor: Nepravdy ve službách Kliniky

Vložit nový příspěvek

Zdá se mi, že skutečnost sám trochu překrucujete

8.1.2016 23:16 vložil Dála

Vážený pane Ptáčku,
Váš text mě zaskočil a překvapil. Sám žiju na Žižkově, a webu Kauza3 jsem si vážil právě pro podporu Kliniky, která má pro mě už na Praze 3 naprosto nezastupitelné místo a je projektem, který nemá v Praze obdoby a rozhodně by jí neuvěřitelně chyběl. Právě to, že zastupitelé ze Svobodných napadají Kliniku je myslím jednoznačně důkaz toho, že se ubírají správným směrem a pomoc potřebným lidem utíkajícím z válečných konfliktů a před nezměrnou chudobou je jednou z nejdůležitějších věcí ve kterých Klinika sehrála nezastupitelnou roli. Vyčítáte Klinice v prvé řadě to, že má politický názor. Co jste proboha čekal? Nikdo se od začátku netajil s tím, že kolektiv kliniky je levicový a anarchistický. Squatty po celém světě jsou v naprosté většině právě uplatňováním takové politicky v praxi a tak mi připadá směšné, že se pohoršujete nad něčím tak samozřejmým. K dalším vašim výtkám. Četl jsem ještě jednou pozorně text Kliniky uvěřejněný na vašich stránkách. Nečetl jsem stížnosti pana Stomého, vy ano? Někde snad byly zveřejněny? Pokud si ovšem skutečně stěžoval na obsah textů, které zazněly na akci Zažít město jinak, jistě lze usuzovat, že spíše než, že by mu vadil hluk, má jeho stížnost nějaké ideologické pozadí. Stěžovat si na obsah textů písní, to mi připadá skutečně spíš jako bolševická praxe. Co se týká oněch pozemků, asi je jedno, jestli jde o 800 metrů čtverečních ( i když to číslo se mi zdá divné- to by musela být celá zahrada Kliniky ne?) nebo 80, když ty pozemky nikdo nevyužívá a jsou zanedbané. Stejně z toho na hony čpí snaha vydělat na někom, kdo nic nemá. A to skutečně působí velmi hloupě od bohatého člověka jako je pan Stomé. Takže když tvrdíte, že panu Stomému vadí pouze hluk, tak neříkáte pravdu. Hezký den. Dála.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Zdá se mi, že skutečnost sám trochu překrucujete

9.1.2016 15:58 vložil Jirka Ptáček

Dobrý den, ano, stížnosti jsem četl celkem čtyři. Jedna z nich byla přímo od pana Stomeho. Mohu Vám potvrdit i tu rozlohu pozemku, jelikož jak jsem psal, je veřejně dohledatelná v katastru.
Nebudu polemizovat s Vašimi názory, ale když mě obviňujete z nepravdy, bylo by dobré, abyste si nejprve informace ověřil, stejně jako jsem to udělal já.
Obecně nejsem proti projektům, které se snaží prošlapávat nové alternativní směry. Jak jsem ve svém článku jasně uvedl, nahlížel jsem na Kliniku s velkou zvědavostí. Nicméně to neznamená, že nad nimi nelze vést nějakou polemiku a že je třeba akceptovat úplně vše. Prosím nepodléhejte černobílému vidění. Kdo upozorní na hluk, nemusí být nutně třídní nepřítel.

Přeji pěkný den.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Zdá se mi, že skutečnost sám trochu překrucujete

10.1.2016 22:42 vložil Jana Ledkova

Vy jste redaktor verejnopravniho rozhlasu? Takovouhle dojmologii vytvarite i v praci?


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama