Názor: Park pod věží – čtyři roky po občanské bouři

NázoryNázor: Park pod věží – čtyři roky po občanské bouři

Psal se rok 2013. Do parku pod Žižkovským vysílačem najely bagry a protesty obyvatel z okolí na sebe nenechaly dlouho čekat. Tehdy jsme na Kauze 3 dali prostor názorovému článku jedné z obyvatelek, která upozorňovala na řadu rizik spojených s výstavbou. A její protestní hlas rozhodně nezůstal osamocen. Nicméně pojďme se po čtyřech letech k tématu vrátit a zamyslet se nad tím, zda se obavy skutečně naplnily a zda tehdejší změna nakonec nebyla ku prospěchu obyvatel Prahy 3. Prostor tentokrát dostane jednatel projektu Tower Park Praha.

     
Vážení čtenáři Kauzy3,
Jsem jednatelem projektu Tower Park Praha, tedy Žižkovské věže a přilehlého parku Mahlerovy sady.

Po letech jsem si zpětně pročetl článek a reakce na Vašem internetovém portálu http://www.kauza3.cz/kauzy/kauza-stavby/konec-mahlerovych-sadu.html

Rád bych po letech se pokusil z našeho pohledu vyhodnotit výsledek celého projektu parku a tehdejší výtky spoluobčanů .
Když jsem pročítal příspěvky a diskuze a viděl fotografie bagrů, které se „zakusovali“ do parku a někdejšího židovského hřbitova ani jsem se nedivil zlosti, která čišela z příspěvků .  Vypadlo to opravdu hrozivě. Nicméně to bylo nutné zlo, aby se mohl realizovat projekt, který podotýkám je na základě platných stavebních povolení.  Díky Židovská obci jsme se dokonce dostali do hlavního vysílání zpráv TV Nova, s titulkem „investor betonuje židovské hroby“. K tomu jen krátce. Hřbitov vymazali ze světa komunisté v počátku 70.let kdy o výstavbě TV vysílače nikdo neměl ani tušení a proměnili ho v park Mahlerovy sady.

Když jsme přišli na Žižkovskou věž jako nájemci na dobu 20ti let byl park nechvalně znám, a i tak vypadal, jako „psí záchod Žižkova“ . Naším projektem jsme myslím důstojně přeměnili park v místo, kde se každý člověk může volně pohybovat, kde se snažíme upřednostnit rodiny s dětmi před  stádem psů, jejichž majitelé stále neakceptují zákaz volného pobíhání, ale zejména úklidu psích výkalů. Musím ale přiznat, že se za dobu obměny parku daří situace řešit a že zůstává odhadem 20% neukázněných páníčků a jejich psů, kteří stále nehodlají uklízet své společné „výtvory“.

Nutno informovat veřejnost, že park je jako jeden z mála v Praze soukromý a tudíž je potřeba na něj takto nahlížet. Je naším právem společně s majitelem pozemků úplně zakázat vstup psů do parku, což ale nechceme udělat. Problematika psích výkalů nás mj. donutila k v diskuzi kritizovanému oplocení části parku, kde nyní volně pobíhají děti i rodiče a to bosí po trávníku, kde se nemusí bát „měkkého nášlapu“ jako ve zbytku parku a ano je pravdou, že tato plocha je součástí zahradní restaurace, kde si tudíž host může objednat jídlo či pití. 

Situace v části parku u školky a vstupu do Židovského muzea byla natolik neúnosná, že jsme byli nuceni na tuto část parku prohlásit úplný zákaz vstupu psů.

Vybudovali jsme v parku minigolfové hřiště, které je hojně navštěvováno jak občany Prahy 3, tak Pražany ale i turisty. Škarohlídovi z diskuze si dovolím opravit informaci, že tu nikdo nebude hrát a že se investice nikdy nevrátí – opak je pravdou, investice je již plně splacena. Zapomenu-li na bagry výše uvedené z doby výstavby , myslím, že po letech kdy v okolí jednotlivých golfových drah vyrostly keře, květiny a živé ploty, investovali jsme umělé zavlažování,  je park v plné kondici a kdo si vzpomene na historii před naším příchodem by měl uznat, že je v parku pořádek, dostatek psích pytlíků a bezpečno, vše s pomocí ÚMČ P3 a Městské policie a v neposlední řadě teamu zaměstnanců věže a ostrahy.

Na závěr mého příspěvku bych rád informoval, že ke všem příspěvkům občanů a udáním se stavíme zodpovědně společně s dotčenými orgány jako je ÚMČ P3 – většina odborů, FÚ, Hygiena, Městská policie apod. věci řešíme a napravujeme. Opakovaně  došlo k měření hlučnosti nezávislými měřeními Hygienické stanice jak z hrany parku tak z oken stěžovatelů ve večerních hodinách a výsledky dopadly vždy v normě stanovené vyhláškou.
   

     

Diskuse

Svědectví dnešní doby Květa 22.8.2017 22:05
Re: Svědectví dnešní doby Květoš 22.8.2017 23:00
Re: Re: Svědectví dnešní doby Květa 24.8.2017 08:08
Re: Re: Re: Svědectví dnešní doby Květoš 24.8.2017 17:20
Park Radek 23.7.2017 19:42
Re: Park alena 24.7.2017 11:52
Re: Park Matěj Michalk Žaloudek 26.7.2017 10:30
Re: Re: Park alena 29.7.2017 13:33
Re: Re: Park Radek 29.7.2017 17:45
Re: Re: Re: Park denaz 30.7.2017 17:46
Re: Re: Re: Park denaz 30.7.2017 17:46
Re: Re: Re: Re: Park zdena 27.8.2017 08:48
Re: Re: Re: Re: Re: Park JV 29.8.2017 15:59

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


reklama