Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Vítkov je lepší

4.1.2017 11:08 vložil Matěj Michalk Žaloudek

Dopravní stavby obepínají i Národní Muzeum, Pařížský Vítězný oblouk, Koloseum a asi to nejsou nedůstojná místa. Ten strach z rušnosti křižovatky taky nesdílím, Na Poříčí se dá normálně přecházet mimo přechody, na Těšnově je taky doprava dost poklidná, přístup k tomu domu by byl úplně v pohodě.

Smyslem udržitelného rozvoje města není nechat "nedůstojná místa" ladem a sáčkovat všechny kulturní instituce na dějinně významný Hrad, Vyšehrad a Vítkov. Těšnov je typické transformační území v centru města a jako takové se má transformovat právě, aby "nedůstojné" nebylo. Na pozemcích Masarykova nádraží až k Florenci plánuje Penta dost kompaktní zástavbu s náměstím a parkem - tohle celé území bude prostě za 20 let k nepoznání. Jak k tomu má mimochodem přijít Muzeum hl. m. Prahy, že je na nedůstojném místě - není ligitimním zájmem Prahy to místo povýšit?

To odtržení Karlína od Petrské čtvrti je tak silné ne proto, že tam je estakáda, ale že se jí domy štítí a nechtějí vedle ní stát. Ulice Na Poříčí by si zasloužila normálně pokračovat.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama