Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Vítkov je lepší

27.1.2017 14:46 vložil Petr Kallista

Milí přátelé, až se jednou konečně VŠICHNI odpoutáme od jednání, které nám vnucuje pohled přes naše (moje, tvoje, číkoliv) "politické brýle" a přestaneme se řídit usnsením klubů před hlasováním a dáme přednost svému svědomí, že dělám svoje rozhodnutí poctivě sám, ve prospěch městské části, bude líp. Hlavně to pak pocítí právě naše městská část, která potřebuje, aby vše, nebo alespoň většina věcí, šla cestou jejího zájmu, ne vítězství pravice, levice, středu, fialových či zelených.
Beru argument, že to možná není zájmem Města mít tuto galerii na Vítkově ale dělejme vše pro to, aby tam byla. Je to zájem Prahy 3 mít takovou kulturní originalitu na Vítkově, protože popravdě, ten kopec jen Památníkem a Žižkou není pro návštěvníky Prahy příliš zajímavý. Stačí jim pohled z dálky na sochu, budovu a nic je tam neláká. Expozice České státnosti? Možná, některé, ale moc jich není. Víc je zajímá odtamtud výhled na Prahu. Změňme svoje myšlení, že něčí návrh nutně musí být věcí politiky. Vždyť jakýkoliv dobrý návrh, i té nejopozičnější strany - v kterékoliv době!, který je přínosný pro městskou část, by neměl být, promiňte, z HLOUPÝCH politických důvodů, napadán a zavrhovaný.
Když se podívám do historie Žižkova, nic se nezměnilo. Už v Městě Žižkov v 19. století se tříštily zájmy Žižkova, tehdy města Žižkova, trapnými politickými spory. Bohužel jen málokdy, tehdy i dnes, se dokáží lidé domluvit, že věci, které jsou v zájmu městské části a tedy vlastně obyvatel, se mají řešit napříč politkou. Asi tak.
PetrKallantispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama