Diskuse

Názor: Sbírka na epopej? Neposílejte peníze pochybnému projektu!

Vložit nový příspěvek

Re: Vítkov je lepší

3.1.2017 13:39 vložil Matěj Michalk Žaloudek

Jak píšu, ten článek se vůbec nezabývá tím, které místo je vhodné a které není. Dokonce si myslím, že citlivá stavba na severním svahu by opravdu Vítkovu mohla pomoci - mohla by se zlepšit prostupnost do Karlína.
Ale čistě pro zajímavost - proč je to podle Tebe na Těšnově úplně pitomé místo? Už tam jednou stálo nádraží, proč by nemohlo muzeum?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Vítkov je lepší

3.1.2017 15:53 vložil Jirka Ptáček

Rušná křižovatka na Těšnově je vysloveně nedůstojné místo. Nad objektem by se tyčila magistrála celou tu parcelu obepínají nějaké dopravní stavby. O tom, že tam byla v roce 2002 a 2013 povodeň ani nemluvě. Postavit lze vše, ale popravdě by mě zajímal důvod, proč by to mělo být zrovna zde. To už bych mnohem více chápal tu Letnou.
Když tam stálo nádraží, vypadalo to tam hodně jinak.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Vítkov je lepší

4.1.2017 11:08 vložil Matěj Michalk Žaloudek

Dopravní stavby obepínají i Národní Muzeum, Pařížský Vítězný oblouk, Koloseum a asi to nejsou nedůstojná místa. Ten strach z rušnosti křižovatky taky nesdílím, Na Poříčí se dá normálně přecházet mimo přechody, na Těšnově je taky doprava dost poklidná, přístup k tomu domu by byl úplně v pohodě.

Smyslem udržitelného rozvoje města není nechat "nedůstojná místa" ladem a sáčkovat všechny kulturní instituce na dějinně významný Hrad, Vyšehrad a Vítkov. Těšnov je typické transformační území v centru města a jako takové se má transformovat právě, aby "nedůstojné" nebylo. Na pozemcích Masarykova nádraží až k Florenci plánuje Penta dost kompaktní zástavbu s náměstím a parkem - tohle celé území bude prostě za 20 let k nepoznání. Jak k tomu má mimochodem přijít Muzeum hl. m. Prahy, že je na nedůstojném místě - není ligitimním zájmem Prahy to místo povýšit?

To odtržení Karlína od Petrské čtvrti je tak silné ne proto, že tam je estakáda, ale že se jí domy štítí a nechtějí vedle ní stát. Ulice Na Poříčí by si zasloužila normálně pokračovat.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Vítkov je lepší

4.1.2017 11:21 vložil Matěj Michalk Žaloudek

Možná vám už vkládám věci do úst, ale mě na té rétorice vlastně strašně vadí upřednostňování toho národoveckýho argumentáře (Vítkov-husiti-češství-Mucha-100 let ČSR) před tím, co je dobré pro město a lidi v něm.
Kdybych byl ve vedení města, nebylo by mým zájmem opečovávat zajímavé a cenné, ale dost tendenční a konzervativní dílo pozdního národního symbolismu a hledat pro něj to nejlepší, co mu Praha může nabídnout. Zajímalo by mě, co to dílo může dát Praze.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Vítkov je lepší

27.1.2017 14:46 vložil Petr Kallista

Milí přátelé, až se jednou konečně VŠICHNI odpoutáme od jednání, které nám vnucuje pohled přes naše (moje, tvoje, číkoliv) "politické brýle" a přestaneme se řídit usnsením klubů před hlasováním a dáme přednost svému svědomí, že dělám svoje rozhodnutí poctivě sám, ve prospěch městské části, bude líp. Hlavně to pak pocítí právě naše městská část, která potřebuje, aby vše, nebo alespoň většina věcí, šla cestou jejího zájmu, ne vítězství pravice, levice, středu, fialových či zelených.
Beru argument, že to možná není zájmem Města mít tuto galerii na Vítkově ale dělejme vše pro to, aby tam byla. Je to zájem Prahy 3 mít takovou kulturní originalitu na Vítkově, protože popravdě, ten kopec jen Památníkem a Žižkou není pro návštěvníky Prahy příliš zajímavý. Stačí jim pohled z dálky na sochu, budovu a nic je tam neláká. Expozice České státnosti? Možná, některé, ale moc jich není. Víc je zajímá odtamtud výhled na Prahu. Změňme svoje myšlení, že něčí návrh nutně musí být věcí politiky. Vždyť jakýkoliv dobrý návrh, i té nejopozičnější strany - v kterékoliv době!, který je přínosný pro městskou část, by neměl být, promiňte, z HLOUPÝCH politických důvodů, napadán a zavrhovaný.
Když se podívám do historie Žižkova, nic se nezměnilo. Už v Městě Žižkov v 19. století se tříštily zájmy Žižkova, tehdy města Žižkova, trapnými politickými spory. Bohužel jen málokdy, tehdy i dnes, se dokáží lidé domluvit, že věci, které jsou v zájmu městské části a tedy vlastně obyvatel, se mají řešit napříč politkou. Asi tak.
PetrKall


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vítkov je lepší

27.1.2017 15:31 vložil Janek Medřický

Jednoznačně s Vámi souhlasím pane. Mimochodem, mě se líbila myšlenka, že by nový pavilon byl napojen výtahem do tunelu z Žižkova do Karlína. Vítkov je oproti Parukářce mrtvá zóna, ten výtah by jej zpřístupnil pro starší lidi ze spodního Žižkova a celkově by to pro zanedbaný prostor v okolí Hustitské byla příjemná vzpruha.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vítkov je lepší

27.1.2017 16:18 vložil Radek

Ten tunel by bylo lépe zasypat, normální člověk tam třeba v noci nemá odvahu projít - nebo prorazit širší. Vítkov sám o sobě by si epopej zasloužil a vhodně by doplnil památník čs. státnosti. Mimochodem A. Mucha byl autorem i prvních čs. známek - tzv. Hradčan. Mrtvou zónu z Vítkova dělají jednak klikaté přístupy ze spodního žižkova (nechci-li se tam hrabat až z dáli po té "dálnici") a hlavně nevábnost otevřených vnitrobloků domů v Husitské směrem do stráně Vítkova, špína, oprýskanost, fatální zanedbanost.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vítkov je lepší

7.3.2017 01:28 vložil alena

Vám nejde o Muchovo dílo, ale o to, aby se Vítkov něčím zaplnil


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vítkov je lepší

8.3.2017 17:39 vložil Radek

Použijte, než něco napíšete, mozek ...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vítkov je lepší

3.7.2017 19:18 vložil Alena

Přece není možné ,aby jedna pražská čtvrt prosazovala svou přednost jenom kvůli tomu, aby lidé chodili. do této čtvrti a ještě k tomu na kopec. Jedna možnost je, aby to bylo v centru, aby to bylo přístupné pro veřejnost, další je, vrátit dílo do Krumlova,kde ho zachránili a vytvořili pro něj podmínky .


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama