Diskuse

Názor: Sbírka na epopej? Neposílejte peníze pochybnému projektu!

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Vítkov je lepší

27.1.2017 14:46 vložil Petr Kallista

Milí přátelé, až se jednou konečně VŠICHNI odpoutáme od jednání, které nám vnucuje pohled přes naše (moje, tvoje, číkoliv) "politické brýle" a přestaneme se řídit usnsením klubů před hlasováním a dáme přednost svému svědomí, že dělám svoje rozhodnutí poctivě sám, ve prospěch městské části, bude líp. Hlavně to pak pocítí právě naše městská část, která potřebuje, aby vše, nebo alespoň většina věcí, šla cestou jejího zájmu, ne vítězství pravice, levice, středu, fialových či zelených.
Beru argument, že to možná není zájmem Města mít tuto galerii na Vítkově ale dělejme vše pro to, aby tam byla. Je to zájem Prahy 3 mít takovou kulturní originalitu na Vítkově, protože popravdě, ten kopec jen Památníkem a Žižkou není pro návštěvníky Prahy příliš zajímavý. Stačí jim pohled z dálky na sochu, budovu a nic je tam neláká. Expozice České státnosti? Možná, některé, ale moc jich není. Víc je zajímá odtamtud výhled na Prahu. Změňme svoje myšlení, že něčí návrh nutně musí být věcí politiky. Vždyť jakýkoliv dobrý návrh, i té nejopozičnější strany - v kterékoliv době!, který je přínosný pro městskou část, by neměl být, promiňte, z HLOUPÝCH politických důvodů, napadán a zavrhovaný.
Když se podívám do historie Žižkova, nic se nezměnilo. Už v Městě Žižkov v 19. století se tříštily zájmy Žižkova, tehdy města Žižkova, trapnými politickými spory. Bohužel jen málokdy, tehdy i dnes, se dokáží lidé domluvit, že věci, které jsou v zájmu městské části a tedy vlastně obyvatel, se mají řešit napříč politkou. Asi tak.
PetrKall


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vítkov je lepší

27.1.2017 15:31 vložil Janek Medřický

Jednoznačně s Vámi souhlasím pane. Mimochodem, mě se líbila myšlenka, že by nový pavilon byl napojen výtahem do tunelu z Žižkova do Karlína. Vítkov je oproti Parukářce mrtvá zóna, ten výtah by jej zpřístupnil pro starší lidi ze spodního Žižkova a celkově by to pro zanedbaný prostor v okolí Hustitské byla příjemná vzpruha.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vítkov je lepší

27.1.2017 16:18 vložil Radek

Ten tunel by bylo lépe zasypat, normální člověk tam třeba v noci nemá odvahu projít - nebo prorazit širší. Vítkov sám o sobě by si epopej zasloužil a vhodně by doplnil památník čs. státnosti. Mimochodem A. Mucha byl autorem i prvních čs. známek - tzv. Hradčan. Mrtvou zónu z Vítkova dělají jednak klikaté přístupy ze spodního žižkova (nechci-li se tam hrabat až z dáli po té "dálnici") a hlavně nevábnost otevřených vnitrobloků domů v Husitské směrem do stráně Vítkova, špína, oprýskanost, fatální zanedbanost.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vítkov je lepší

7.3.2017 01:28 vložil alena

Vám nejde o Muchovo dílo, ale o to, aby se Vítkov něčím zaplnil


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vítkov je lepší

8.3.2017 17:39 vložil Radek

Použijte, než něco napíšete, mozek ...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vítkov je lepší

3.7.2017 19:18 vložil Alena

Přece není možné ,aby jedna pražská čtvrt prosazovala svou přednost jenom kvůli tomu, aby lidé chodili. do této čtvrti a ještě k tomu na kopec. Jedna možnost je, aby to bylo v centru, aby to bylo přístupné pro veřejnost, další je, vrátit dílo do Krumlova,kde ho zachránili a vytvořili pro něj podmínky .


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama