Diskuse

NÁZOR: Vraťte nám Křížek

Vložit nový příspěvek

Muj list zastupitelum pro Prahu 3

27.5.2015 21:38 vložil Petr Klimes

Okolí vrchu Parukářka se na jaře a po cele léto stává hlučnou arénou, ve které se víc krát týdně s podporou Městské části Praha 3 organizují neskutečně hlučné koncerty rockových a jiných kapel přímo pod okny bezmocných obyvatel. V těsném okolí Parukářky je hustě obydlená oblast, kterou pokrývají stovky bytů. Obyvatelé jsou neustále rušeni hlasitou hudbou, která trvá kromě zimního období každý víkend celé hodiny a nelze před ní uniknout jinak než opuštěním bytu. Situace je o to horší, že hlučných akcí schválených Městskou částí Praha 3 na Parukářce rok od roku přibývá a tak kromě extrémně hlučných koncertů akcí Million Marihuana March, Žižkovská smršť a Žižkovské pivobraní přibyl minulý a tento rok ještě hlučný studentský festival Apriles, který se sem přesunul ze Stromovky. K tomu se přidávají každý víkend menší oficiální nebo neoficiální akce na Parukářce s reprodukovanou hudbou. Ironií je, že organizováním hlučných koncertů městská část poskytuje svůj veřejný prostor obyvatelům celé Prahy na úkor vlastních občanů žijících na Praze 3 a povoluje stále nové a nové hlučné aktivity ve svých parcích, které by měly sloužit hlavně odpočinku a regeneraci obyvatel. Chápu, že město je živý organizmus a že zájmy lidí, kteří v něm žijí jsou různé. Zároveň si ale nemyslím, že veřejný obydlený prostor by měl sloužit jako koncertní aréna, která hlukem dlouhodobě obtěžuje tisíce svých obyvatel.

​Prosím Vás proto o zasazení se za omezení akcí v parku Parukářka, vydání pokynů organizátorům na omezení hlučnosti při akcích a na úplné vyloučení koncertů na Parukářce.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Muj list zastupitelum pro Prahu 3

29.5.2015 15:58 vložil Jan Markvart

Naprosto souhlasím s panem Klimešem.
Jan Markvart


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Muj list zastupitelum pro Prahu 3

31.5.2015 21:21 vložil Martin

A teď si představte, že něco podobného máte pod okny každou noc a ve všech ročních obdobích...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Muj list zastupitelum pro Prahu 3

31.5.2015 21:49 vložil Tereza Jovbaková

Dobrý den, děkuji za reakci, přesně takto se tu cítíme všichni. I z toho důvodu jsem se pokusila zapracovat do ankety, ke které je odkaz v mém příspěvku, i dotaz na konání koncertních akcí. Pokouším se v té věci jednat s RNDr. Maternou, který má na radnici tyto věci na starosti, ale odpovídá mi zcela neurčitými emaily. Mám anketu i v tištěné podobě, pokud byste měl zájem ji distribuovat lidem, kterých se to týká, můžeme se domluvit. Pak bych výsledky ankety předložila radnici.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Muj list zastupitelum pro Prahu 3

1.6.2015 07:55 vložil Petr Klimes

Dobry den, ja jsem psal list zastupitelum. Vetsina odpovedela, ze chape a pokusi se, ale nic vyznamnyho se nestalo ( krome presunu Marihuana march, ktery ale bohate kompenzuje novy hlucny gestival Apriles). Resim to tak, ze mam kalendar akci a vzdy kdyz je na Parukarce koncert, cestuju na vikend z Prahy pryc k znamym. Je to hrozny, nemohu proste uzivat svuj vlastni byt. Nad anketou nebo spis petici proti koncertum na Parukarce jsem premyslel. Je tady urcite spousta lidi, kterym to vadi. Jen nevim, jak takovou petici uchopit - nemam na to mnoho casu. Mozna by pomohlo, kdyby vsichni, komu hluk na Parukarce vadi napsali taky list / mail zatupitelum Prahy 3, mozna by se neco pohlo kdyby citili tlak lidi. Taky me celkem paradoxne potesila zprava o vystavbe bytu na pozemcich Ceskeho rozhlasu u Parukarky. Mohlo by to zvysit tlak na omezeni koncertu, i kdyz za cenu zniceni casti zelene.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Muj list zastupitelum pro Prahu 3

1.6.2015 12:44 vložil Radek

A víte proč to tak je, proč se tím nikdo nezabývá? Protože se vy lidi z okolí nespojíte a jen neškodně individuálně píšete dopisy. Podívejte nedávno, zapochodovalo několik stovek anarchistů, a hned všichni na komunálu tancovali, aby dostali barák do pronájmu zdarma. Dokud neuděláte něco podobného a budete si jen rozdrobeně zoufat, budete mít holt hluk. Za pasivitu se holt platí.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Muj list zastupitelum pro Prahu 3

2.6.2015 00:49 vložil Petr Klimes

Jenomze ja nejsem zadny anarchista, na poradani prvomajovych pruvodu nemam cas ani vlohy ani chut. To radeji koupim zvukotesna okna a politikum to spocitam ve volbach. A taky si nemyslim, ze napsat o problemu je znamka pasivity. Pokud na to upozorni vic lidi, tak to muze vest k vysledku. Nebo na ne poslu Hurdu, ktery Parukarku rozparceluje a rozproda developerum a bude klid.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Muj list zastupitelum pro Prahu 3

2.6.2015 15:36 vložil sunegha


Myslím, že to bylo na základě dřívějšího e- mailu pana Klimeše, kdy jsem se ptal některých kolegů - zastupitelů, co s problém hluku na Parukářce, jestli se řeší, jestli se řešil. Víceméně náhodnou anketou mi vyšely tyto závěry:

- po 22. hodině večerní by jakékoliv hlučné aktivity neměly být patrny
- značná část zastupitelů o problému ví
- jsou zastupitelé /mj. též zde diskutující kolega Rut/, kteří hlučnost produkcí vnímají jako problém, který je třeba řešit

Sice jsem se sám ze svého zjišťování nic převratného nedozvěděl, ale i tak z uvedeného zjištění vyvozuji závěr, že námaha pana Klimeše má smysl. Problém je definován a existuje povědomí o jeho existenci. Je velice nešťastné, když si pan Klimeš nemůže otevřít okna, aby nebyl rušen hlukem z produkce o kterou nemá zájem, nebo je dokonce jeho klid rušen produkcí, která okny proniká. Za panm Klimešem mohou být též další občané Prahy 3, kteří raději mlčí, než aby se ozvali
Osobně pro řešení jeho problému mohu udělat to, že budu iterpelovat současné vedené radnice s dotazem, co udělali nebo chtějí udělat pro omezení nadměrné hlučnosti produkcí konaných na Parukářce. Pan Klimeš se může též sám dostavit na jednání Zastupitelstva, které se bude konat 16.6. od 15,00 hod na radnici, své názory prezentovat a být přítomen reakci zvolených zastupitelů, v četně těch, kteří právě vládnou a mohou tedy efektivně konat.

JUDr. Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL, zvolený na kandidátce ŽnS


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Muj list zastupitelum pro Prahu 3

2.6.2015 16:46 vložil Janek

Zpráva z minulého roku: http://www.zeleni.cz/zeleni-odmitaji-kriminalizaci-drobnych-pestitelu-konopi/

"Proti akci Million Marihuana March se letos otevřeně postavila starostka Městské části Praha 3 Vladislava Hujová z TOP 09, která původně nechtěla povolit zábor parku Parukářka. Jejímu plánu se však naštěstí postavila Rada městské části včetně zástupců zelených Matěje Stropnického a Ondřeje Ruta."

Jinak na webu Zelených se lze na řadě míst dočíst o tom, jak podporují stávající restaurační podnik na Parukuřce. Tak asi tolik k angažovanosti vašich klubových kolegů k hluku na Parukářce.
Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Muj list zastupitelum pro Prahu 3

3.6.2015 11:01 vložil sunegha

Dobrý den,

zastupitelem jsem od října loňského roku a nevím o tom, že by současné zastupitelstvo problém řešilo.
Domnívám, že mezi nadměrným hlukem a pořádanou akcí nemusí být vždy příčinná souvislost.
Není mi zcela zřejmé proč poukazujete na loňské názory současných kolegů z klubu ŽnS. Já prezentuji názor vlastní a zatím se nedomnívám, že můj názor člena lidové strany by byl zásadně rozporný s názorem názorem kolegů ze z jiné politické strany.
Myslíte, že někdo z nich v minulosti prosazoval neúměrný hluk na Parukářce ? Kdo byl loni členem rady ? Pouze zmínění kolegové ?

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL zvolený na kandidátce ŽnS


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Muj list zastupitelum pro Prahu 3

9.6.2015 21:21 vložil Tereza Jovbaková

Dobrý den pane Klimeši, půjdete na to zastupitelstvo? Já bych ráda. Ráda bych i vzala výsledky online ankety, kterou jsem vytvořila.


Reagovat  Reagovat s citací


Křížek

27.5.2015 11:05 vložil Petr Majzlík

Dvě věci z článku mi přijdou zavádějící:

Na Křížku rozhodně není větší nepořádek, než byl před vybudováním stávající hospody. Jediné, čeho je opravdu víc, jsou psí exkrementy, ale za ty (výhradně) nemůže hospoda.

Ať už bude hospoda nová, zůstane stará, nebo nebude žádná, tak nevím, co komu brání udělat fotbalové (nebo jiné) hřiště. Já jsem strávil na Křížku dětství dávno před tím, než tam vznikla hospoda, a k hraní fotbalu nám stačily 4 šutry (tj. brány) a míč. Jestli problém nebude spíš v tom, že dnešní děti ten fotbal vlastně ani hrát nechtějí...


Reagovat  Reagovat s citací


Velikost

26.5.2015 15:40 vložil Werner

No nevim, ale to vzorove "male" obcerstveni z Rajske zahrady je viditelne jeste vetsi, nez stavajici putyka Na Krizku ...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Velikost

26.5.2015 21:46 vložil Tereza Jovbaková

Dobrý den, děkuji za názor. Nejsem architekt, tudíž můžete mít pravdu, obrázek jsem mínila ilustrativně, pokud je skutečně budova v Rajské zahradě větší včetně záchodků, tak jde o můj omyl. Každopádně mínila jsem menší budovu typu občerstvení, kavárny, spolu s úpravou prostoru okolo trochu v jiném, sportovnějším duchu (včetně šachů, pétanque......).


Reagovat  Reagovat s citací


nejde o restauraci, ale občerstvení

26.5.2015 15:23 vložil Ondřej Rut

Dobrý den, čtenáře odkazuji na článek s vizualizacemi plánovaného zařízení: http://rut.blog.respekt.ihned.cz/c1-62706550-nove-obcerstveni-a-verejne-wc-pro-parukarku

Nejde o stavbu restaurace, neuvažuje se o stavbě kuchyně. Architekt se pokusil navázat na podobu stávajícího občerstvení a dát mu důstojnější fazónu. Jde o dřevostavbu, svou konstrukcí podobnou tomu příkladu z fotografie z parku Rajská zahrada. Tato stavba byla náklady na výstavbu podobná této. Vezměme v potaz, že zahrnuje veřejné WC, včetně bezbariérových. Co se týče záboru zelené plochy, je projekt šetrný v tom, že se umisťuje na dnes již zpevněné ploše "terasy", svým čelem se obrací do parku a uvolňuje pro novou zeleň prostor, kde dnes stojí hospůdka a WC.

Domnívám se, že je správné nenechat nové občerstvení postavit soukromého podnikatele. MČ může mít do budoucna zisk z pronájmu zařízení a zachová si vlastnická práva k budově i pozemku pod ní a může tak podobu a ráz Parukářky i občerstvení do budoucna lépe chránit.

Současnou podobu občerstvení pokládám také za dlouhodobě neudržitelnou. Do doby výstavby nového objektu je ale myslím současné občerstvení rozhodně lepší než nic. Stánek s pivem, kavárna nebo občerstvení k Parukářce už tak nějak patří a v městských parcích to není nic neobvyklého.

S pozdravem,

Ondřej Rut


Reagovat  Reagovat s citací


Re: nejde o restauraci, ale občerstvení

26.5.2015 21:43 vložil Tereza Jovbaková

Dobrý den, děkuji za reakci. Jednoznačně souhlasím s tím, aby nestavěl restauraci soukromý podnikatel. to je bezpochyby. Jen se zamýšlím nad nějakou trošku i jinou úpravou prostoru, nežli pouze restaurací, která má mít větší kapacitu, nežli ta dosavadní. Skutečně mám z toho obavy, i vzhledem k tomu, že jsem nedostala jednoznačné vyjádření k zavírací době apod...navrhované prvky venkovní posilovny, či plácek pro fotbal jsou podle mého dobrá věc, kterou by určitě ocenili i okolní základní školy, které chodí s dětmi během tělocviku na kopec.... Nemusí tam být přeci znovu jen restaurace k zhulákání se.....a následnému hulákání v průběhu celé noci..... Pokud by se např. mělo jednat o kavárnu se zavírací dobou ve 22 hodin, neměla bych námitky naprosto žádné....ale to mi bohužel nikdo z radnice nebyl dosud schopen zaručit. Přitom by podmínka zavírací doby ve 22 hodin mohla být bez problému dána do nájemní smlouvy s provozovatelem, včetně např. ustanovení, že pokud bude pravidelně docházet ke stížnostem na rušení nočního klidu (dá se ověřit u Městské policie), je možno smlouvu provozovateli vypovědět... apod. Bohužel v tomto duchu s námi, obyvateli okolních domů, nikdo z radnice nekomunikuje, a tak se obáváme, že se může stávající situace ještě zhoršit......


Reagovat  Reagovat s citací


Re: nejde o restauraci, ale občerstvení

31.5.2015 21:53 vložil Tereza Jovbaková

Dobrý den, ještě k tomu, že stánek k pivem nebo restaurace ke Křížku nějak patří, to je otázka, doba, po kterou tam je, je v rámci historie celého místa velmi krátká, a nikdy neproběhla veřejná diskuse k podobě tohoto prostoru. P. Gregůrek zřídil restauraci jako černou stavbu a nikoho se na nic neptal. Tudíž otázka je, zda budeme do budoucna kromě celkem prospěšného "guerilla gardening" respektovat a uznávat i "guerilla urbaning"...a pokládat jeho důsledky za směrodatné pro celý budoucí vývoj nějaké lokality...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: nejde o restauraci, ale občerstvení

1.6.2015 17:19 vložil Ondřej Rut

Dobrý den, paní Jovbaková, veřejnou debatu o podobě občerstvení jsem přímo na Parukářce organizoval jako místostarosta dvakrát, jednou před zadáním studie, podruhé při jejím představení. Vždy jsme na debatu zvali v Radničních novinách a věšeli jsme také letáčky na dveře okolních domů. Mrzí mě, že se k Vám informace nedostala.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: nejde o restauraci, ale občerstvení

2.6.2015 20:54 vložil Tereza Jovbaková

Dobrý den, vím o tom, bohužel jsem se nemohla zúčastnit, děti byly nemocné. Nicméně stále to byla jen diskuse o podobě nové restaurace, nikoli o tom, že tam může vzniknout něco jiného, nežli restaurace. Každopádně Vaši otevřenosti a ochotě k diskusi si vážím. TJ.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: nejde o restauraci, ale občerstvení

3.6.2015 09:03 vložil Ondřej Rut

Nikoli, ta první debata ještě před zahájením prací na studii byla úplně otevřená a jejím cílem bylo formulovat zadání pro architekta. Ten nakonec opravdu nenakreslil restauraci, opravdu v tom objektu není kuchyň. I když to tak podle rozměrů objektu možná vypadá, že by se tam restaurace vešla. Architekti a projektanti při své činnosti musí respektovat platné normy a pravidla pro výstavbu, jinak by objekt nedostal od stavebního úřadu stavební povolení. Pokud tedy chcete prodávat drobné občerstvení, musíte mít podle hygienických norem samostatnou místnost na přípravu jídla. Zaměstnanci zase podle norem musí mít vlastní místnost na převlečení a vlastní WC. Pokud stavíte veřejné toalety (což nikdo z účastníků debaty a ankety nerozporoval, naopak to všichni požadovali), musíte mít kromě pánů a dam také bezbariérové toalety pro handicapované. Tím vším objekt naroste do větších rozměrů, i když to pořád není restaurace. Vnitřní prostor určený pro sezení hostů zabírá pouze asi čtvrtinu plochy objektu. V průběhu zpracování se uvažovalo o třech variantách, které taky byly na podzim představeny veřejnosti a byly vystaveny přímo na místě. Nakonec byla vybrána tato varianta, která je prostorově nejméně náročná. Projektovou dokumentaci mohu poskytnout.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: nejde o restauraci, ale občerstvení

3.6.2015 17:12 vložil Tereza Jovbaková

Děkuji ještě jednou za odpověď. Dívala jsem se na výsledky této debaty, pochopila jsem, že se zúčastnilo 50 osob, vesměs ale návštěvníků stávající restaurace? Pokud se má jednat o občerstvení, v tom případě mě mate ten počet míst k sezení uvnitř - 75 - to je na občerstvení docela dost? A sezení venku pro 110 lidí je také dost. Skutečně mám obavu, aby zde nevznikly druhé Riegrovy sady včetně velkoplošné obrazovky a podobně. Koncepce toho prostoru z mého pohledu by měla být více zaměřena i na jiné způsoby relaxace, než konzumaci alkoholu....Vyjádření k otevírací době jsem nedostala vůbec od nikoho, což je například klíčová záležitost. To je můj názor, v současné době sbírám vyjádření od dalších lidí do ankety - oslovuji samozřejmě lidi, co zde v okolí bydlí, neboť to jsou ti, jejichž život podoba tohoto prostoru ovlivňuje nejvíce.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejde o restauraci, ale občerstvení

6.6.2015 09:11 vložil Tereza Jovbaková

Ještě malé doplnění: z mého pohledu je zapotřebí při koncipování tohoto místa také zohlednit, že se tu pohybuje velmi velké množství dětí a dospívajících. Současný stav ˇ- konzumace alkoholu, koncertní a jiné akce opět spojené se zvýšenou konzumací alkoholu - zcela nezohledňuje jakoukoliv prevenci rizikového chování (především závislostní chování). I z toho důvodu se domnívám, že by se radnice měla velmi výrazně zamyslet nad tím, jak tento prostor koncipovat. V bezprostředním okolí jsou 2 základní školy, na kopci je několik dětských hřišť....Je podle mého názoru škoda toto místo zatlouct restaurací...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: nejde o restauraci, ale občerstvení

2.6.2015 00:20 vložil Radek

Divná doba, kdy nikomu nestačí k občerstvení kiosek s občerstvením a pár stoly venku, a musí se pro ně budovat luxusní dřevostavba v podobě restaurace. Kolik lidí to využije? A kolik lidí bude korzovat na Parukářku , když bude třeba deštivý týden?


Reagovat  Reagovat s citací


Nejhorší je stávající verze

26.5.2015 14:17 vložil Marcel

Popravdě mi je jedno, zda tam bude pěkná nová restaurace, nebo tam bude jen malý stánek s limonádou. Oboje má něco do sebe. Ale nejhorší verzí je stávající anarchistické provedení, které může vyhovovat leda tak nějakým smažkám. Je tam zahulíno, všude samej čokl, na pivo se v létě čeká 15 minut ve frontě. Prostě pojetí stávajícího Křížku nepřináší nic moc pozitivního.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Nejhorší je stávající verze

26.5.2015 21:29 vložil Tereza Jovbaková

Ano, souhlasím s tím, že stávající stav je neúnosný, jen se bojím, aby nová restaurace vlastně nebyla nakonec to samé ve větším.... Nejsou žádné záruky na zavírací dobu apod. Psala jsem Dr. Maternovi a nebyl ani schopen potvrdit, že by zavírací doba byla ve 22 hodin. My co bydlíme v sousedství, skutečně provozem hospody velmi trpíme. Nerada bych, aby tam na zahrádce a v restauraci nově sedávalo 100 a více lidí, jako je tomu v Riegrových sadech například...


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama